banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Ještě jeden dotaz - diskuze

13 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
A jak to děláte když vám dítko nechce jíst? Nabídnete mu něco jiného nebo jde spát třeba o hladu?Moje malá totiž odmítá večeřet, třeba dnes, udělala jsem ji kaši, snědla 2 lžičky, pak jsem ji dala vývar s těstovinou, opět 2 lžičky..nechce mléko, nechce jogurt, nic...no šla spát hladová, ale přijde mi to dost drastické, ale zas nechci běhat po celém bytě a hledat stravu kterou by chtěla. Jak na ní? Poradíte?
Když nechce jíst tak jí většinou nic nedávám nebo nabídnu suchý rohlík. Malá má brzo ráno kojení,dopoledne jogurt,kojení před spaním, na oběd polévka cca 120ml, půl banánu, kojení,brambora s masem a omáčkou,kaše a dokojení. Během dne má ovoce a pečivo do ruky.To kójo má spíš na žízeň před spaním, už to nemá jako hlavní jídlo.Jogurt jí jen bílý, ostatní nechce,přesnídavky nejí. Dává přednost mému vaření, takže má někdy i tři hlavní chody a žádnou svačinku
malej když třeba zlobil večer s kaší tak jsem mu u toho četla knížky a dělala blbiny aby aspoň ještě něco snědl no když už to fakt nešlo tak už jsem mu nic jinýho nenabízela nemá hlad tak nemá
vecer problemnemame,ale pres den nabidnu jine jidlo..nikdy nenutim...a pocase zase udelamtoco nechteli a postupne seuci sami jist vse
Taky už to neřeším. Nechceš jíst? Tak nejez a spát. Alespoň potom ráno bez blbostí a vymýšlení slupne všechno a hned...
@helenice No jenže mě ani ráno nechce jíst - vypila 110ml mlíčka a dva kousky chleba...to je zas vše.
@Zavadilka UM mlíčko je docela syté. Tomina vypije v osmi měsících ke snídani čtvrt litru mlíčka a nic k tomu. Neboj já myslím, že se ošidit nenechá. Neteř do tří let jedla jako vrabeček a teď by sežrala ke snídani pekáč buchet a kýbl kafe.
@Meridene ale malá měla 26.2 rok! Já doufám, že se rozpapká...má po kom
@Zavadilka Neboj, určitě se rozbaští. Holčičky nejsou tolik \"žravé\" , i když existují výjimky. Věř tomu, že se ošidit nenechá a vezme si, co potřebuje. Hlavně se prosím nenech zahnat do kouta a když nebude chtít jíst, tak jí nabízet kdejakou kravinu. Tchýně rozcapila malou tak, že zhruba do sedmi let jedla jen asi tři druhy jídel a ostatní odmítala. Určo budou bašty, co jí nepojedou, ale to vychytáš.
Tak asi opravdu nemá hladík. Tomina mi taky občas vynechá večerní mlíčko, protože prostě hladík nemá a spinká mi do rána. Parkrát už to na mě zkoušel, že tohle a tohle nebude baštit, napřed jsem se bála a hrozně to řešila, ale pak jsem zjistila, že prostě jen nechtěl neměl zrovna hlad a dostal až další baštu. Zatím jsme nikdy problém neměli. Takže pokud dělá brykule, že nechce, tak nedostane a basta. Až další jídlo. Jak píše Marta.
moje děti, když nechtějí jíst, nedostanou nic jiného, zůstanou o hladu - hlad tedy asi nemají, když jíst nechtějí, dostanou zase až další jídlo, když je to večer, jdou spát a další jídlou je až snídaně, naučila jsem si je tak od malička, takže nyní nemám s jídlem žádné větší problémy, nejsou vybíravé a jí docela dobře vše, co dostanou na talíř
A kdy jedla naposledy předtím? Třeba nemá hlad... já bych jí nenutila, ale ani bych nedávala nic jiného. Četla jsi, co jsem vkládala do vychytávek?http://www.babyonline.cz/maminka/vychytavky/pece-o-dite/=/v/3129.html
@nadule1 jedla v 16.15 1/4 jablka a 2 piškoty, víc nechtěla. Přemýšlela jsem o tom článku, jeslti si teda neoprávněně myslím, že málo jí , ale ona vážně málo jí.Včerejší její jídlo:ráno: 120ml mlékasváča: 1/2 mléčné rýžeoběd: 1/2 brambory a to horko těžko2 kousky kuřecího masao půl hodiny snědla půlku ovo přesnídávkysváča:2 piškoty 1/4 jablkavečeře: to jsem už psalatak mám oprávněné mínění?Jinak je zdravá, běhá kecá, žádné známky nemoci...jen asi zuby ji stále zlobí...
@Zavadilka Já si myslím, že jí to prostě stačí. Pokud je spokojená, veselá a viditelně nehubne, tak to neřeš. Prostě asi zrovna má období, kdy neroste a spotřeba energie je menší.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40