Inzerce
Inzerce
Inzerce

Tchýně důvod rozvodu - diskuze

 • Tchýně důvod rozvodu
  Ahoj holky, je tu mezi vámi některá, která se rozvedla kvůli tchýni?
  Když jsem začla s manželem chodit, tak se tchýně tvářila v pohodě. Po určitě době, když jsme se chtěli s manželem sestěhovat do bytu, tak pak začlo z manžela lézt, co mu kdy tchýně řekla, když byl u ní sám. Např. když přišel po delší době, tak mu řekla : co, dala ti propustku? (tedy já)... Nebo když jí vykládal, že jsme byli nakupovat a chtěl jí sdělit, co vše si koupil, tak vykřikla, že to nebude poslouchat, apod. Jednou když jsem jí vezla i s tchánem domů, od našich z opékačky, tak mě a manžela zvala na druhý den na oběd(na řízky), ale vzhledem k tomu, že to byl náš první víkend o samotě v bytě, tak jsem jí řekla, že ještě uvidíme, ale že manželovi ten řízek taky usmažím ( řekla jsem to naprosto normálním, v pohodě tónem). Při té příležitosti mi ona v prostřed věty zabouchla dveře od auta a pak jak kdyby si uvědomila co udělala, mi zamávala a usmála se. Víkend na to, jsem jí psala smsku, jestli pro ni a tchána nemám přijet, protože bylo léto , že by se vykoupali v bazénu. Tak jak mi tykala, tak mi v smsce vykala a nesmyslně se vymluvila, že ne... Když jsme s manželem bydleli v bytě už asi 14 dní, tak z něho vypadlo, že mu matka říkala , že se s ním do bytu nepřestěhuju a pokud jo, tak že se do týdne vrátím k našim.. Po tom všem mě to už tak štvalo, že do mě furt ryje, že jsem tam přestala chodit. Později omezil i manžel návštěvy. Pak jsme s manželem začli plánovat svatbu a když je byl pozvat, tak mu řekla že nepůjdou, protože je nemám ráda. Když je šel pozvat po druhé, tak opět řekla že nepůjdou, tentokrát proto, že jí nemají rádi moji rodiče. Svatba tedy proběhla bez nich. Druhý den po svatbě mi manžel řekl, že byl rád, že tam jeho matka nebyla, že by se tak neuvolnil.
  Manžel k nim chodil sporadicky (3-4x do roka, a to bydlíme v jednom městě) asi 2,5 roku. Pak jsem se v loni po Vánocích rozhodla, že za nima půjdeme, že uděláme krok ke smíru a pozveme je na Silvestra k našim. Což proběhlo poměrně v pohodě. Tcháni přišli a od té doby jsem se začli více stýkat. Většinou všichni i s mými rodiči a nebo jsme je navštívili jen my s manželem.
  V březnu jsme začali s manželem stavět domeček. V té době nám na stavbě hodně pomáhal taťka a i manžel to uvítal a o pomoc ho většinou žádal. Hodně se s mým taťkou radil a probíral spoustu věcí ohledně stavby.
  Až v květnu jsem jeli všichni dohromady do lázní do Maďarska, a jelikož jsme jeli dvěma auty ( já + moji rodiče v jednom autě a manžel + jeho rodiče v druhém autě , tcháni to tak chtěli), tak tcháni měli příležitost s manželem být o samotě 4hodiny při cestě tam a 4hodiny při cestě zpátky. Nevím, co si v autě povídali , ale každopádně zhruba do měsíce mezi mnou a manželem proběha velká hádka (do té doby byly pouze drobné výměny názorů). Od té doby manželovi začalo vadit, že můj taťka dochází na stavbu ( což původně bylo domluvené, že bude taťka dělat jakoby stavební dozor, protože manžel má méně času a za prací dojíždí a vrací se později). Začal se škaredě tvářit, když moji rodiče se jen přijeli podívat, začal mít problém s tím, když mu taťka říkal nějaký názor ohledně stavby apod. Jeho rodiče jezdili na stavbu každý víkend a to mu nevadilo. Rapidně změnil chování celkově k mojim rodičům, do té doby s nimi měl velice dobrý vztah (oslovoval je mamko a taťko), omezil oslovování, začal být arogantní a i celkově ke mě se začal měnit. Najednou se na mě začal utrhovat, i bez důvodu. Dřív byl velice hodný, dalo by se na něm pomalu dříví štípat.. Neměl s ničím problém.
  V září jsme jeli opět do lázní, opět ve stejné sestavě v autech a opět po návratu do měsíce byla druhá velká hádka. Když mi pomalu začlo docházet, že je to vždy po tom co s nima stráví delší čas, tak jsem se manželovi snažila vysvětlit, že se něco děje a že mám obavy, že jeho matka opět do něj rýpe proti mě a už i proti mojim rodičům. Dostala jsem odpověď, že to tak vidím já a že co by z toho matka měla, že ona nic neříká. Manžel najednou na své rodiče nedá dopustit, nechce nic vidět a strašně je brání, přičemž na začátku vztahu sám viděl a i přiznal, že matka do něho rýpe. Nyní to již nevidí a ani asi nechce.
  Situace se zhoršuje, utrhuje se na mě čím dál víc, začíná být agresivní, vůbec ho nepoznávám. Řešit nic nechce, buď nemluví, nebo se výhýbá odpovědi, když se ho na něco zeptám. Nebo mi rovnou odsekne, nebo začně skákat jak papírový čert.
  Přijde mi, že jsem si vzala někoho úplně jiného.
  Myslím si, že jeho rodiče, ve změně jeho chování, mají prsty. Tak jako na začátku vztahu, do něho tchýně rýpala, tak teď rýpe ještě mnohem víc a štve ho proti mě a proti mojim rodičům. Nechápu proč, ale asi ho chce mít zpátky pro sebe. Nevím, jak to dělá, že ho takto ovlivňuje, nebo proč to manžel nevidí, či nechce vdiět.
  Nyní bydlím u rodičů a jsem ve stavu, že jsem rozhodnutá podat žádost o rozvod.
  I kdyby manžel chtěl situaci řešit, já už vím, jak se umí doopravdy chovat, ukázal mi asi svou pravou tvář a s takovým člověkem být nechci. Strašně mě to mrzí a hlavně mě mrzí, že upřednostňuje matku a vidí ji jako modlu a její slova jsou svatá a matka mu nelže.
  Omlouvám se za délku příspěvku, kdo to dočetl až sem, tak mu děkuji a pokud někdo zažil něco podobného, budu ráda když se poděli o zkušenost.
  Deny.f   | 04.12.2016 00:26:51 | Reakcí: 5, poslední: 06.12.2016 05:39:17
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Tchýně důvod rozvodu
   Ahoj Dani,
   je to sice smutné, ale je rozhodně lepší, pokud se rozvedete teď, než s dětmi. Nevypadáš na žádného radikála, naopak mně přijde, že správně chápeš, že nikoho nepředěláš, tak si musíš sama zvážit, zda to s nimi zvládneš, nebo je jejich jednání pro Tebe neúnosné.
   Držím Ti palce. Co uděláte s tím domkem, prodáte?
   Pěkný večer,
   Jana
   Calamity J.   | 04.12.2016 20:06:28
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Tchýně důvod rozvodu
    Ahoj Jani,
    děkuji za odpověď a podporu. Není pro mě tato situace lehká, ale také si říkám, že je to lepší teď, než by byly děti. Pořád se mi akorát honí hlavou, že nechápu, jak se takto mohl změnit. Jestli se přetvařoval, nebo ho takto dokáže ovlivnit a zmanipulovat matka. Nejvíc mě mrzí , že je to teď v takový blbý čas, zrovna před Vánocema. Ale vím, že by jsme to pouze oddalovali, protože opravdu v sobě cítím, že s takovým člověkem bych "trpěla". Představa, že by jsme si pořídili dítě a jeho matka by manžela ovlivňovala natolik, že by mi doma dělal scény, určovala by si, kdy mám dítě přivést apod., se mi příčí. Neumím si ani představit, že bych takové zlé ženské měla dávat své dítě. Ona mě nemá ráda od začátku, tak kdo ví, co by říkala dítěti proti mě.
    Ještě mě mrzí jedna věc, a to ta, že manžel momentálně nemá ani snahu za mnou přijít a cokoliv řešit.. Přijde mi, že nevěří, že bych od něho byla schopna odejít. Chová se svým způsobem pohrdavě.
    Domeček je psaný na mě, takže zůstává mě...
    Hezký večer,
    Dana
    Deny.f   | 04.12.2016 21:36:24
    Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Tchýně důvod rozvodu
    Ještě k tomu domečku... manžel na něj neustále chodí pracovat, i přesto, že za mnou nemá tendenci přijít a i přesto, že ví, že je domeček psaný na mě... To je další věc, které nerozumím...
    Deny.f   | 04.12.2016 23:46:16
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Tchýně důvod rozvodu
     Dani, tak to máš dobře ošetřené :-), aspoň jediné pozitivum. Napsala jsi to přesně, jsou si námi někdy až příliš jistí...
     Calamity J.   | 05.12.2016 10:09:31
     Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Tchýně důvod rozvodu
   To je mi líto, takováto tchýně je na vraždu.
   Ady.S   | 06.12.2016 05:39:17
   Reagovat | URL příspěvku

Téma: Naše rodina. Jak přežít tchýni??? (strana 158)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×