banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

jak odnaučit cucat palec? - diskuze

7 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
nemáte někdo tip jak odnaučit cucání palce? Nikče sice říkáme, že palec není do pusinky, vyndaváme, ale stejně ho tam vždycky strčí a když jí ho vyndávám opakovaně tak se začne rozčilovat, případně popoleze a stejně ho tam strčí, nevíte co by pomohlo? napadá mě jedině namočit do pepře, ale to je taková stará drastická metoda, chci jí to odnaučit, protože se mi zdá, že je na to už dost velká a hlavně venku se mi to nelíbí (dudlík nemá, před spaním cucá palec)
tak jsem dnes koupila ten lak proti okusování nehtů,je teda strašně hořký,fuj, ale Nikča chtěla jen poprvé brečet a pak už palce zase cumlala (nezkoušela jsem jak dlouho ta hořkost na tom nehtu trvá, nemám odvahu, je to fakt hnus), na pepř jen chvilku koukala divně, ale jelikož je naučená na ty,ty,ty tak bych řekla, že na to začíná reagovat, už tak přes týden jí říkáme palec není do pusinky, tak dneska jsem k tomu přidala ty,ty,ty a potřetím neuposlechnutí plácnu přes ručičku, teď večer už jen stačilo ty,ty,ty a vztyčit ukazovák, samozřejmě zajdu a palec tam šoupne, ale budu to tak asi zkoušet, hlavně ve dne, jinak fakt nevím, ten lak zkusím taky ještě pár dní a uvidím, díky všem za rady
Nikča cucá palec od 2 měsíců do ted.Vyzkoušela jsem snad všechno,ještě mám nějaké rady v zásobě,ale na to není dost zralá.Vyzkoušeno:dudlík-nic,hračky do ruky-nic,zalepení palečku-nic,,pepř-NIC-on jí snad chutnal.Hrou-začarování palečku-malinkato to funguje-malinkatej pokrok tam je......vysvětlit,důsledky.nevím zda plně chápe,ale stále to omýlám.....Po dobrém-nic-jen se tomu chechtá...po zlém-dělá to tajně a je ve větším steru-nicTakže zatím přes den-POZOR paleček..vyndá,ale zajdu a je tam zase......stále opakovat,ale ne po zlém,to je snad horší.....V noci to neřeším,to ani nejde,jen vytuhuju paleček.je fakt ,když je plně zabavená necucá,cucá při telce,tu se snažím moc nepouštět a cucá při nudení a stresu,to se snažím anulovat,ale někdy to fakt nejde.
tak jsem teď pročítala různé diskuze až mi jde z toho hlava kolem, ale závěr je takový, že cucání palce je horší než dudlík, můžou se tím vyvracet dásně a křivit zuby, na noc zkusím nasadit dudlík, jestli ho ale bude chtít když ho nikdy neměla, a přes den zkusím hořký lak na palec,který se prý dá koupit v lékárně, zítra vyzkouším a uvidím
@HankaŽ Tak to jsem zvědavá jestli ten lak zabere.eliška má za 10 dní 14 měsíců a cucá palec jak steklá taky mě to teda dost rozčiluje. na palcích má záděry a v ohybu jí to praská a jedničky dole má křivé nic nepomáhá
dcera měla dudlík jen do 4měsíců a potom ho nepotřebovala akolem roky začala cucat paleček a dudlala adudlala.Byla jsem taky šptná,ale teprve ted ve 3letech(nebo měsíc před třetím roce) přestala,hurá.To se snad odnaučit nedá
Jestli potrebuje cucat, tak bych ji asi dala ten dudlik. Ten totiz casem seberes, ale palec ne. je jeste malinka, myslim, ze na dudlik ma pravo.
@zajic No to je sice dobrá rada, ale nevím, jak to udělat. Hanička je totiž taky palečkocucačka. Jenže ona prostě dudlík nechce. Jen si s ním hraje, ale jak se jí chce spát, tak si tam narve palec a hotovo. A to jí ten dudan cpu od porodnice.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40