banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Hromada hracek - diskuze

20 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Docela me zarazil prispevek v nektere z diskuzi, kde se popisuje, kolik uz jste detem naobjednavali hracek na vanoce. Priznam se, ze Adamkovi je rok a hracek ma za jednu plastovou krabici, ani ta neni plna. A to neni proto, ze by jsme na tom byli financne az tak spatne, ale prijde mi zbytecne aby meli prckove hromadu hracek, ktere se jim za chvili i tak okoukaji a omrzi je. Vanoce sice neslavime jelikoz je manzel moslim ale nedavno jsme meli svatek, kdy se taky detem davaji darky. Koupili jsme malemu obleceni (vim, z toho jeste radost nema) a dostal taky hracku, ale jednu.Od asi jeho 6 mesicu jsem zavedla program \"kazdy tyden nove hracky\". Cast hracek sbalim do tasky, schovam do skrine a za tyden je vytahnu a zase sbalim nejake dalsi. U vetsich deti by to uz asi neproslo, ale on ma z tech \"novych\" vzdy radost a zabavi se dlouhe minuty sam.
My hračk skoro nekupujem, dostáváme. A i tak jednou za čas pošlu dál, anebo prostě generálně projdu a šupajdíme do kojeňáku s krabicí. Oni mají radost z hraček a my z prádzého koutu v pokoji. S dalšíma to dělám tak, že tak dvakrát do měsíce část schovám ves kříni a vyndám předtím schované. Jsou vzácnější a zase změna. Nemáme nafukovací barák a okopávat palce o barikády hraček si taky nehodlám.
tak já ujíždím na knížkách, takže těch kupuji opravdu hodně, po 1 hračce na svátky , narozky a každému 3 ks na Vánoce Myslím, že to bohatě stačí, stejně si s tím moc nehrají....raději mi krámují v kuchyni- i ti velcí
V roce jsme toho taky měli málo, to ještě hračky děti moc nezajímají. S tím jak poroste, bude potřebovat nové vjemy a jedna, dvě hračky mu dostačovat nebudou. Takže my těch krabic máme několik a to nepočítám odrážedla, trojkolku, stan, skluzavku.... Jen Lego, se kterým si hodně vyhraje, zabere dvě velké krabice. Stejně tak nářadí. Knížek máme taky hodně, protože prohlížet jednu nebo dvě pořád dokola ho rozhodně nebaví a nedostačuje. Stejně tak různé skládanky a puzzle. A poslední rok jsou to auta a angličáky. Občas to jen protřídím podle věku a dovedností. Snažím se nekupovat blbosti, ale chci mu dopřát rozmanitou zábavu a hodně podnětů.  
souhlasím s tím, že velké množství hraček nedělá dítě spokojené a štastné. mého stršího syna bývalý manžel rozmazloval drahými krámy (pardon, hračkami) a snažil se tím vyrovnat svoji absolutní neschopnost dávat kromě materiálních hodnot cokoli jiného.poučila jsem se a po 18-ti letech mateřství jsem velmi umírněná. hračky kupuju v bazaru - vezmu tam vendu a dám ho ke koši, ve kterém je skladují. když ho něco zaujme a já usoudím, že je to vhodná hračka, koupím ji za zlomek původní ceny. ale i tyhle hračky se okoukaly a potřebuje se spíš rozvíjet pomocí krabičky od krému do které zavřu ořech, plastové lahvičky od velkého balení žvýkaček, látkového pytlíčku staženého šňůrkou.... atd. úplně na větvi byl z odměrek na nutrilon. byly různě barevné, bylo jich hodně a krásně do sebe pasovaly. a jak se báječně házely na koberec!!!!! vánoce letos neřeším a příští rok se pokusím o atmosféru - nebude to založené na dárcích... spíš na pohodě, lásce a klídečku s milovaným tatínkem a bratry.
@lucicína Taky je dobrá hračka tuby od šumivých vitamínu.A u nás vedou špunty od šampána.Máme jich celý pytel a děti s nima jako vaří,stavějí si a dělají z nich postavičky.
@lucicína Odměrky pak dostatečně schovej. Náš tříletý Honza je nedávno vyštrachal a nedá jinak, že z nich bude jíst a dokonce si jema i nabírat pití.
nooo, my jich mame strasne moc, asi 5 kosu a to mame jen jedno dvoulety dite. Ale kdyz my mame spoustu znamych, kazdej, kdyz prijede na navstevu, tak ji neco doveze, my ji ani hracky nekupujeme.Ale nektere hracky maji kos samy pro sebe. Treba vareni zabere jeden kos, ve druhem jsou balonky, na ty je Maruska uchylna, ve tretim jsou hudebni nastroje...
já tento rok hračky nekupuji babičky koupili lego a jelikož budou unas tak to nemusim řešit možna že vendě koupim panenku aby věděla že je holka jinak maj bednu hraček kupu plyšaku ale ty jsou po mě to už jsem řikala že vyhodim nebo je to na prach a nehrajou si stym a bednu lega teho mame hodně a děti to bavi moc
my take nekupujemehoru hracek,maji 1 krabici plnou kostek a chrastitek a po,oblibene stejne maji 2 plysaky a kuzelky...a takevymenuji...na vanoce dostanou drobnustky at majio co rozbalovat,postavicky na koberec se silnici,ale neprehanime to,.
My máme hraček milion - bohužel se nedaří usměrnit babičky. My kupujeme hodně knížek a snažíme se kupovat hračky, které vydrží. Spoustu věcí ale dostaneme - a to jsou většinou plyšáci a podobné nesmysly...
Tak já už mám na Vánoce nakoupeno z veletrhů, doufám, že mně to manžel jako každoročně i navzdory domluvě, že již máme nakoupeno, nezkazí nakupováním dalších zbytečností těsně před svátky. Je pravda, že ty jeho se dětem šíleně líbily.
u nás je to podobný, Neli má jednu krabici hraček + teda něco navíc co se do krabice nevejde jako jsou knížkym hrací pianko a z toho všeho jsme mi koupili jen dvě, tři hračky jinak vše dostala od babiček,tetiček,taky mi přijde zbytečný jí zahrnovat hračkama, na vánoce dostane jen něco většího, jako je třeba odrážedlo nebo houpací ponny, kočárek,ale to jí nejspíš nakoupí babičky takže já zatim nic neobjednávám ani nekupuju

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

55 %
38 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 69 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40