banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Dvojcata a okoli - diskuze

13 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
tak po skoro 11 mesicnim maratonu se musim vypsat...prominte...kdyz jsme oznamili ze cekame mimco,vsichni jasali,kdyz ze 2 vsichni byli prekvapeni...a slova snesou vse,tak jsme slyseli o pomoci apod...no do 6 mesicu deti slova byla jen slova,od 8 mesice,kdyz je hezky tak se obcas nekdo ukaze ..nasi,ze je vezmou v kocare ven..at si odpocinu..treba rano po 9...nemamchut odpocivat...vrati mi deti vyspaleodpocate a ty po mezacnou skakat...odpoledne to same..ale posedet tady s nima a utahat je i sebe to nikdo neudela...to si vsichni drepnou na zidle a kecaji...a ja skacu kolemdeti a navstevy...pomoc pro mamu s dvojcaty je ta ze opravdu deti nekdo zabavi a ona i kdyz nikam nejde si treba uvari bezpecne veceri...neverili by jste jak je to tezke varit s ditetem na kazde noze...ted meladorazit tchyne..tesila jsem se ze prave deti po nji budou hopsat ,ja pujdu sama se psem a proste udelam spoustu veci a si i odpocinu..ale ejhle...zase slova...bude u svagra tyden ..ma jen 1 dite..a k nam se chteji napaskovat vsichni tak na hodinu 2 na kafe...ona nas prece nebude rusit,mam toho tak dost a boji se psa..ktery mel byt zavreny tak at se k ni nedostane...proste zase byla spousta kecu a nic...proste to lidi desi...dvojcata..je to horor...ale zase ne moc krvavej...nasi se s tim treba dodnes neumeji srovnat,jejijch slova z pred tydne...parada...jeste ze my jsme nemeli cas se srovnavat s necim...proste musim ucit deti tomu,ze kdyz si sami nepomuzou,nepomuze jim nikdo...jen me mrzi ze nemaji a nebudou mit babicky atd...nastesti je tu pani v baraku,co mela dvojcata,cerstav duchodkyne a hned jakbude po operaci oci se na ne tesi a uz tu byla..deti se na ni smeji a asi budou mit tetu..ona je nadsena, tak uvidim co bude dal...ona se neboji,ona pred 30 lety ten horor prozila...ale je zajimave pozorovat reakce okoli...a poslouchat..jen proste neverit..brat to jako nase politiky...od huby se prasi vsem...prominte ze je to dlouhe..ale nejak to ze memuselo ven..dekuji
nebuď smutná hlavně že jste to zvládli teď už to s nima bude jen lepší a jednou budeš ráda že si spolu hrajou a na to jak to bylo těžký zapomeneš, já mám sice jen jednoho kluka ale ten první rok to bylo hodně náročný mimi a taky jsem na to byla v podstatě sama, prostě každej čeká až ty děti trochu odrostou a pak už si je berou rádi..taky jsem byla kolikrát hrozně naštvaná když jsem padala na hubu a ještě jsem musela vařit kafíčko, ale je fakt že jsem to občas ne přímo řekla ale aspoň naznačila a pomohlo to, prostě jsem si o tu pomoc řekla nebylo to kolikrát ideální ale aspoň něco
Ahojky,sice nemám dvojčata,ale ty dva první celkem brzo po sobě...a přesně jak píšeš ,všichni keců jak budou pomáhat a skutek utek,ani do toho kočáru je nikdy nevzali u nás se pomáhá jen ségře a teď co mám Neli,je to snad ještě horší,nikdo je všechny nepohlídá,max.na hoďku,ale těch keců...to raději nechci,oni to cítí,že jsou každému na obtíž,je to smutné
jak to že nikdo tak nádherné a hodné děti nechce hlídat,ty lidi jsou divnýNeboj Jaru,ty to zvládneš,společně to zvládnete:je vás na to hodně a děti i když dají zabrat ti to jednou vrátí
máš ůplnou pravdu...každý jen naslibuje a skutek utek,ale já to mám ještě dobré já mám 1 mimi a 1 větší..ale i tak...
Uplně vím o čem píšeš i když dvojčátka nemám.Taky vzpomínám na jednu návštěvu,kdy měla přijít mamka a pomoc mi.Měla jsem tehdy asi 3 měsiční Zuzku a malého HOnzu v období vzdoru.Měla přijít ráno.Přišla,ale i s tatkou a babičkou.Nepomohli nic,jen seděli a kecali a já narychlo vařila pro všechny oběd,kávy atd.Děti řvali.Všude bordel.A výsledek-pomluvili mě,že to vubec nezládam,že jsem strašná matka nevychvaných spratku a,že mám všude strašný bordel,že se divý,že Martin se mnou vubec je.No to byla opravdu perfekní pomoc.Naštěstí už se neopakovala.Na tebe často myslím,že jsi fakt dobrá,jak to máš vše dobře vymyšlené.TŘeba to s těma plotama z postýlek a celkově tu vaši hernu.A jak toho je na tebe jednu malou drobnou mamku hodně.Ale ty vydržíš víc,než si okolí myslí.
Věřím, že je to pro tebe těžký, ale jestli ti to pomůže, tak my měli jen Kubíka a bylo to to samé. Jo přijeli se podívat, ale že by ho zabavli to né - a člověk skáče kolem dítěte a kolem návštěvy. Já byla vždycky vytočená. Nakonec jsem se naučila, že co si nezařídíme sami, to prostě nemáme. Moc doufám, že ti vyjde to hlídání s tou \"tetou\" a ty si budeš moct vydechnout a odpočinout.
Ahoj Jarko,je to moc smutné co tu píšeš. Já osobně si myslím, že ten kdo nemá dvojčátka nemůže \"pochopit\" jaké to je je mít. Já je mám tak moc dobře vím o čem píšeš. Mít dvojčátka je nádherná věc , já tvrdím že Pán Bůh ví komu je nadělit. Naděluje je \"pouze\" silným lidem. A Ty jsi silná, protože zvládnout dvojčátka představuje velikou sílu a já před Tebou smekám jak to pěkně zvládáš. Co se týká rodiny, za ten jejich přístup bych je kopla někam ... vím, že to třeba nepomůže, ale ta úleva Nic méně .. pokud nemají babičky zájem, a teta po operaci mít zájem bude tak je moc dobře, že děti budou mít tuto \"babičku\" Zrovna včera jsem byla na psychologické přednášce v klubu dvojčat a tam paní povídala, že rodina by měla pomoci, pro maminku je to veliká zátěž. Jo jo nejsmutnější na tom je, že místo toho, aby se rodina radovavala s Tebou a pomohla Ti tak se chová jako ... jak ...to ani nemůžu napsat. Vím, že to není lehké nad tím mávnout rukou, a věř kdybych mohla tak Ti ráda pomůžu. Přiznám se, že i na mě je toho dost a čas od času mě přepadá depka. Už teď mám pocit, že nic nestíhám a nedokáži si den rozvrhnout tak, abych stihla alespoň to co chci. Měj se moc hezky a drž se.Nejhorší je srážka s\" blbcem\" ... úspěšně se jim vyhýbej.
Věřím že to pro tebe není jednoduché, ale jsi moc šikovná. Přežila si už skoro rok a rodinu k tomu nepotřebovala. Je to smutné když se rodina takhle chová.Bohužel mám stejnou zkušenost s tchýní, pusa plná keců a nic z toho. Sice mám jen jedno dítko, ale bez manži. Naštěstí mám fajn rodiče na hlídání, kteří rádi a ochotně pomůžou.Přeji aby to vyšlo s paní sousedkou a ty si mohla chvli odpočnout a děti našli proma tetu
Moc mě mrzí,že se tvá rodina k dětem postavila takto,ale jak už se psalo je to o pohodlí.Mám sice jednoho kulihráška,ale přítel odjíždí většinou přes týden pryč a jsem na něho sama,kdýž zavolam třeba sestře,aby se za nama přišla podívat,tak se opravdu příjde jen podívat,vypít kafčo a někdy se i naobědvat,nepamatuji si ,kdy naposled si ho vzala ven.Ale já si říkám,že ona pozná až bude mít své vlastní děti!
nojo občas to je náročný s jedním prckem, natož se dvěma, jsi dobrá jak to zvládáš tak hlavu vzhůru, škoda že nebydlíš blíž docela ráda bych ty tvoje dvě éra poznala osobně... :-) Drž se, jsi šikula.
To me mrzi a chapu.Ja musim rict,ze jsem dvojcata hlidla rok a pul kazdou sobotu cely den, nekdy i v tydnu - byl t zaber,ale byla jsme mlada a tak jsem si zvykla na to,ze jsou dva, ze mi mit jedno dite pak prislo hrozne dlouhou dobu divneJe to mazec,ale pozdeji se to snad lepsi.Je skoda,ze kazdy sobecky mysli na sve pohodli. preji ti vydrz,co jineho asi..Jsi sikovna - moc
Kliiid.Nemám sice přímo dvojčata,ale jako bych je měla a zažívám to samé.Sem nepřijede nikdo a pokud vyvezu potvoráky k babičkám tak tam taky musím s nima zůstat.Takže je to stejné jak doma.Ano,babičky třeba pochovají(jenže potvoráci o nějaké mazlení moc nestojí)ale jinak stejně okolo nich kmitám já.
Jaruško, věřím, že to máš složité.Škoda, že nebydlíš blíž.A s těmi babičkami-aspon víš, na čem jsi a i u tebe se mi bohužel potvrdilo to, co si myslím už dávno, díky svým příbuzným-než vlastní blbá rodina, tak lepší upřímní, cizí lidé.Je to smutné, ale je to fakt.Drž se holka, myslím na tebe často!

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40