banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Dnešní kontrola úspěšně za námi. Od příštího týdne už budeme... - diskuze

19 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Dnešní kontrola úspěšně za námi. Od příštího týdne už budeme chodit každý týden a také jsme dostali časový rozpis na monitor, který nás bude teď čekat při každé návštěvě, a také papíry k registraci v porodce kvůli plánovanému císaři a žádanku na předoperační vyšetření. Příští týden nás čeká také další váhový odhad. Už se těším, až tohle lítání po doktorech bude za mnou, protože mě to nějak čím dál víc unavuje a nebaví . A to jdu ještě zítra k zubaři....
Eliško,ať je všechno v pořádku.Já jsem se staršíma holkama chodila taky do Písku k Mudr.Kolářovi a Neumannovi
@tygřímáma Já chodím k Mudr. Bambasové. Co vím, tak Neumann je v porodnici. Věřím doktorům, že to zvládnou a vše bude ok.
A tady mám taky jeden blbej dotaz. Jsem ve čtvrtém měsíci a i nadále si mě paní doktorka k sobě zve každý čtyři týdny. A poradnu vůbec nemá. Jak to bylo u tebe?A ten císař, to máš tedy úzkou pánev? To jsou dotazy, co? Ale já se v tom vůbec neorientuju - snad se to časem zlepší :-D
@Buik Jak říká TaAlex, ce čtvrtém měsíci jsem taky měla kupu otázek. Já jsem chodila do vystavení průkazky (cca 11.tt) každý týden nak kontrolu a pak už také jednou za měsíc. Od 31. tt jsem chodila každých čtrnáct dní a teď jsem 35.tt a od příštího týdne až do porodu tam budu strašit každý týden. Někteří doktoři mají na poradnu vyhrazený určitý den, jiní ne. Vždy mi kontrolují tlak a přinesenou moč a stav čípku. Moje doktorka má navíc ultrazvuk v ordinaci, takže jsem naši malou viděla skoro při každé kontrole a navíc jsme byli i na velkém genetickém ultrazvuku v Českých Budějovicích v Centru lékařské genetiky (tady tam jezdí všichni). Monitor znamená natočení ozev srdíčka a případných kontrakcí. Někdy po 20. týdnu tě pošlou na krevní testy na cukrovku.A k tomu císaři: úzkou pánev nemám (to ani při mé výšce 180cm snad nejde ), ale mám přepážku v pochvě, dva čípky a zřejmě také dvojitou dělohu, takže normální porod by byl dost problém. A nemysli si, taky jsem měla ve čtvrtém měsíci spoustu otázek a teď jich není míň .
@Eliv Naše paní doktorka má také monitor v ordinaci, takže se taky těším. zase donesu flashku a ona mi tam prcka několikrát \"nafotí\" .-D. na 3D UZ jsem také byla, ale to z prcka nebylo ještě moc vidět, holt to byl ještě opravdu prcek :-). Vidíš to a já myslela, že tomu testu na cukrovku se vyhnu - že to dávaj jen holkám, který maj já nevím, nějaké příznaky :-D.Aha, takže závěr - já mám také 180, takže úzká pánev taky neprojde :-D. Ale jak tak čtu, musíš mít něco extra a to hned dva čípky :-) Holka, holka :-D. Budu držět pěstí, aby všechno proběhlo v pohodě!!!! A doufám, že pak dáš i fotečky, abych se mohla pokochat :-)
@Buik Tak tuhle vymoženost s flashkou naše doktorka neumožňuje a 3D jsme taky neměli (jen podrobný normální), ale i tak máme pár hezkách obrázků. Testům se nevyhneš, dnes je dělají všem.Já musela mít vždy něco extra , ale klidně bych měnila za normální porod. Vše u mě objevila doktorka až při těhotenství někdy před měsícem, takže mě po porodu a nějakém tom zahojení bude čekat další lékařské kolečko, protože bude vše potřeba prohlédnout a dovyšetřit za normálního stavu a tak .
@Eliv Já si říkala, že o klíčky si řeknu, až bude prcek na světě, to už by mi nepřišlo tak divný a taky z toho důvodu, že budu mít bonusově ještě kočárek. Teď to poctivě šplhám a říkám si, že vlastně posiluju :-D.
@Buik Až budeš v pokročilejším stavu, tak si o klíče ráda řekneš a vůbec to ti nebude blbý. Nám v říjnu skoro tři týdny nejezdil výtah a bydlíme v pátém patře a docela jsem si rozmýšlela, co potáhnu.Počítám ráno na lačno. Většinou to dělají pod epidurálem, takže kromě bolesti člověk vše normálně vnímá.
@Eliv :-D mno, dostává mě, když mi říká, že ho taky bolí bříško :-D. Dokonce mi už dvakrát pomohl s nákupem. Přestěhovali jsme se do 4 patra, sice tam je výtah, ale je pro vozíčkáře a mě je blbý si říkat o klíče, když jsem vlastně zdravá. Ale halt tahat svou váhu, pcka, tašku se cvičením, kabelku a ještě nákup - tak to fakt ne. A když jo, tak to jdu tak aspoň pět minut :-D. (K tomu mám ještě pocit, že naši bydlí také ve 4 patře, ale určitě tam mají menší schody :-D protože k nim se to dá dobře zvládnout .-))Mno jo, u toho vlastně nesmíš nic jíst, co?? Ale tak dvě hodiny to se snad vydržet dá. Nebo se tam chodí na ráno na lačno??
@Buik Mě ten test zase až tak nevadil, i když už jsem hlady lezla po stropě.To je vrozená vývojová vada a snad kromě odstanění septa s tím nic nenadělají. Manžel se na normální porod snad i docela těšil, ale tady rovnou řekl, že na to nemá a já se mu nedivím. Já byt chlap, tak tam taky nevlezu. Myslím, že pánové si taky prožijou svý nervy, jen o tom tolik nemluví nebo to nedají znát.
@Eliv Teda holka, ty si číslo. Ale co naděláme, viď. Tak hlavně aby se to rychle - dá se to léčit?? Vlastně ani netuším, co by s tím mohli udělat. :-D zrovna tomudle testu bych se s chutí vyhla, ale co, je to pro dobro prcka, tak se nedá svítit :-). A když si vemu, že mladej nechce jít ani na sál, téda, je to nefér :-D on k tomu přijde jak slepej k houslím!!
@Buik to časem doženeš, ve čtvrtém měsíci jsem taky o spoustě věcí neměla ani potuchy a holky určitě potvrdí, že to není výjimka .... ve čtvtém měsíci si mě gyn. zvala taky jednou za měsíc, pak se to zkracovalo a jednou týdně je to až teď poslední měsíc..poradna znamená změření tlaku, kontrola cukru a bílkovin v moči a vyšetření čípku, od cca 36. týdne + monitor (kontrola srdíčka miminka a kontrakcí)

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

57 %
42 hlasů

16 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 74 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40