banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Daneček 23.10. - diskuze

2 reakce

Zobrazit příspěvky podle:
tak jsem se konečně rozhoupala popsat porod danečka.V pátek 22.10.v jednu ráno jsem začla mít bolesti podbřišku a zad,které se postupně zkracovaly až byly po pěti minutách tak jsme vyrazili do porodky.Celý den jsem nejedla a moc toho nenaspala,tak jsem byla hladná a unavená.Tam jsme dorazili v 17.30h,vyšetřili mě,otevřená na dva prsty,dali na monitor,na něm jsem byla asi hodinu a řekli,že se jim tam žádný kontrakce neukazují.Tak jsem šla na chodbu za přítelem s tím,že nás snad pošlou domů.V 19h mě zavolali,že si mě zase vyšetří a při vyslíkání mi praskla voda,tak mě vyšetřili a že si mě tam nechají,vyplniki jsme formality a šlo se na hekárnu,dali mi klystýr,pak jsem skákala na balonu a sprchovala se.Bolesti se zvyšovaly,ale neotvírala jsem se.Ve 21h přišly s tím,že mi dají epidurál,aby se to víc rozjelo.Okolo 22.30 mi dali epidurál,boesti ustaly a mě otrnulo:-))Ale byla jsem hladná a unavená,pořád se nic nedělo,tak mi dali okolo 1h další epidurál s tím,že nemám ležet,jen stát a byt opřená a stúl nebo postel,únava mě totálně ničila a já spala pomalu ve stoje.Pořá jsem se neotvírala,tak mi kolem 3h píchli oxytoxin na otvírání a okolo půl čtvrté jsem začla tlačit s tím,že jsem ale žádné pořádné kontrakce ani tlak neměla.PA a doktorka mi talčily na břicho a říkaly,kdy mám tlačit,tak jsem po úmorném a vysilujícím talčení porodila s nástřihem malýho ve 4.02h.měl 50cm 3100g.měl krátkou pupeční šňůru,tak mu ji ustřihli a pak mi ho dali na chvilku na prsa.Byla jsem úplně hotová a tak jsem na něj jen koukala a nebylá schopná slova.No a pak ho prohlídli atd. a přítel ho měl u sebe.Nechtěla mi vyjít placenta ani po injekci a asi po hodině mě řekli ať se přesunu na sál,ale já byla k.o..tak jsem při pokusu si sednout omdlela,no pak mě vzali na sál s tím,že mě zašijí a udělají resekci placenty.tam mi daly další dva epidurály a ještě něco a asi hodinu trvalo šití a vytažení placenty.Na sále jsem byla asi do 11h apak mě dali na šestinedělí.Porod byl hroznej,ale dá se to vydržet a ta radost z malýho v náručí za to stojí:-))
Koukám, že snad jen pár holek má klidný porod. Taky sis to hezky užila. Přeju už jen samé hezké zážitky.
Moc gratuluju a přeji hodně zdravíčka obou dvoum

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40