banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Daně - diskuze

8 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
ahoj,chci se zeptat jak je to s daněmi-na MD jsem od 2.12.2009,pred tím jsem byla na Nemocenský od 1.9.-1.12.čiže 3 měsíce.Jsem zaměstnaná,jak je to s přeplatkem u daní příde mi automaticky od zaměstnavatela na účet?za tu marod by jsem asi něco měla dostat ne?nevíte kolik by to bylo za ty 3měsíce?můj hrubý příjem byl 20 000,-Děkuju
Na neschopence jsem byla od 1.12.2008 až do 20.5.2009 a potom na mateřský až do 1.12.2009. Od prosince pobírám rodičovský příspěvek a vybírala jsem si zbytek dovolené. Vpráci jsem vyplňovala tiskopis na daně a te´d mi přišel přeplatek necelý 300 kč. Takže jsem vlastně celý loňský rok nedělala a celý prosinec vybírala dovolenou.
Tak to asi nedostaneš nic, na daně je potřeba mít v daném roce příjem minimálně 48 tisíc, dávala jsem na to dotaz do daňové poradny na netu, když mi účetní řekla, že nic nedostanu, měla jsem loni příjem ze zaměstnání jen tři měsíce, pak marodku a mateřskou a nic mi nikdo nevrátil. Máš akorát nárok na proplacení nevyčerpané dovolené.
@chirazka Jo a automaticky Ti nepřijde žádá se v práci účetní Ti dá podepsat daňový formulář, to musí být do konce února, pokud si to podáváš sama na finančák tak do konce března.
@chirazka já jsem to asi blbě napsala,já jsem zaměstnaná už 4 roky.mně zajíma kolik budu mít cca daně za ty 3měsíce marod...Protože vím že čím dýl marodíš tak más věčší daně&s01
@Martina lihanova No to platilo dřív od loňského roku je tam právě nějaká změna a už se tolik nevrací, já nedostala ani kačku a to jsem prakticky od dubna do října marodila, do toho dubna jsem měla normálně výplaty a pak od října mateřskou a při výpočtu mi účetní řekla, že nic nedostanu, měla jsem příjem ze zaměstnání kolem 33 tisíc, hranice na odpočet v daném roce je 48 tisíc aby se něco vracelo jak vidíš hranice jsem nedosáhla takže nebylo z čeho odpočítat, nemohla jsem si odepsat ani spoření, dceru ani darování krve. Nemocenská ani mateřská se do vracení daní nezapočítává protože je placená ze zdravotního pojištění tudíž nedaněná, to co platilo dřív, že se marodilo a vracelo se už neplatí, já na to doplatila a stáu sem nechala několik tisíc co jsem si neměla z čeho odečíst.
@chirazka já měla loni příjem od 1.1.-1.9.2009 příjem až 160 000,- pak už jsem od 1.9.2009 byla marod...
@chirazka Pokud jsi měla loni bez marodky příjem větší než 48 tisíc tak Ti něco vrátí a kolik to záleží na Tvém příjmu a kolik si budeš odepisovat. Přesná cifra není u každého je to jinak.
@Martina lihanova Na něco budeš mít nárok, já jsme pracovala jen měsíc apůl v daném roce, oak jsem byla 5 měsíců na neschopence a pak rovnou na MD a vrátili mi skoro všechno co jsme jím zaplatila.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40