banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

cukrovka - diskuze

21 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj holky, potřebovala bych poradit, jak to chodí při kontrole na cukrovku. Problém vidím v tom, že tam mám být ráno na lačno. Jenže já když se do pár minut po probuzení nenajím, tak prozvracím dopoledne. Mám pak žaludek jak na vodě a dostat do sebe kelímek s tou sladkou tekutinou pro mě bude pak asi horor. Jak jste to snášely vy? A pak se čeká prý pár hodin na výsledky. Tam už se můžu najíst? Můžu s sebou mít aspoň něco na pití? Díky za rady
u nás to bylo tak, že v 6.30h jsem tam přišla na lačno, vzali mi krev na to jestli vůbec můžu tento test podstoupit,to mě píchli jen do prstu, zjistili to hned, pak už mi dali vypít ten roztok, vzali mi krev, pak za hodinu mi vzali znovu krev a pak ještě znovu za hodinu mi vzali krev, a pak jsem se konečně mohla najíst a napít dřív ne až po těch 2 hodinách
No já nesnáším ani oslazený čaj, takže vypít něco sladkého a ještě na lačno je jasná cesta rovnou k záchodové míse. Nesnesu po ránu k čaji ani koláč, protože je sladký. Mě doktor řekl, že v rodině k tomu sklony nemáme, a ještě mi není 30 tak že mě do toho nenutí a není to povinné. Takže jsem se z toho vyvlíkla a ani neuvažuju že tam půjdu. Lepší než se stresovat už den předem jak mi bude blbě a pak zbytečně zvracet a jestli test končí pokud se pozvracíš, jak tu někde je napsáno, tak to na to rovnou kašlu
Ahoj já na to slyšela jen samé hrůzy, ale myslím si, že to bylo v pohodě a to nejsem milovník sladkého, přišla mě ta chuť spíš jako sladší grepový džus, můžeš mít sebou neslazenou vodu nebo čaj podle libosti a hned to zapít, v čekárně měli i barel se studenou vodou, a ty 2 hoďky taky utečou, já když vylezla z nemocnice tak si dala pěkně za odměnu v místím bufetu pěkně 3 chlebíčky . Držím palec a není se ničeho bát.
Musíš přijít nalačno, odeberou ti krev a dostaneš vypít sladký roztok. Pak 2hodky čekáš na další oběr, až pak se můžeš najíst. Pít můžeš jen neochucenou vodu. Dá se to vydržet, není to tak hrozné, jak se povídá, ale žádnou dobrotu nečekej.
já si taky nedovedla představit to hladovění a to všechno okolo. Bylo mi vždycky hrozně blbě i 30 min bez jídla. Tak jsem nikam nešla
@Gastrica To mě nenapadlo se na to prostě vykašlat. Ale není pak blbý, že nevíš, jestli tu cukrovku náhodou nemáš?
@cacorka279 já si měřila cukr doma
@Gastrica A jak? Tys měla glukometr?
@Gastrica No, tak v tom případě rozumím tomu, že ses na to vykašlala.
@sazicka ano
@Gastrica Tý jo - dobrý řešení
@Gastrica dobrý ...fakt jsi to vyšetření neměla? Já myslela, že je to teď \"povinné\"

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40