banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

co dělá Klárka když kojím a nevěnuju se jí.. - diskuze

35 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
konečně mám tak dlouhou chvilku, abych stihla něco taky sepsat, a ne jen občas někomu krátce reagovat V hlavě se mi už střádají zážitky, které vám chci napsat, ale už si na všechny asi ani nevzpomenu Jde o to, že když kojím Johanku, tak Klárka většinou úmyslně začne řádit a dělat věci, které ví že nesmí, jenže taky ví, že po ní nemůžu vystartovat. Jsou to většinou disciplíny jako Rozhazování všech dostupných věcí po všech místnostech v co nejkratším čase; Mlácení rukou nebo libovolným předmětem do velkých kytek; Stahování prádla (suchého i mokrého) ze sušáku... atd.Ale pak dělá věci, které ona považuje za hraní a já jen trnu, co tam v té vedlejší místnosti tak potichu dělá. Jednou to bylo dlouhé a tiché kadění do nočníku, pak mě volala, ale já nevěděla proč a ani jsem nemohla přijít, takže pak jsem měla práci s čištěním gauče od hovínka z neutřeného zadku + praní potahů z polštářků, na kterých chvíli taky s tím zadkem poseděla. Jindy jsem kojila v obýváku a ona si zase pro změnu hrála v koupelně - přistčila si schůdky k umyvadlu, vzala kelímek, v kterém máme strčené uchošťoury (ty vysypala do umyvadla a všechny namočila), do kelímku si napouštěla vodu a nosila ji do vaničky od Johanky, kterou máme uskladněnou v ložnici. Při slézání ze schůdků se jí vždycky část vylila, takže jsme měli v koupelně bazének, včetně vytopené skříňky pod umyvadlem, ve které se mi rozmočily prsní vložky. Mokrýma skvrnama na koberci na chodbě a v ložnici šlo poznat, jakou trasu chodila, ve vaničce bylo ale nakonec míň vody, než v mojí posteli. Nevím proč, ale nosila vodu i na mou matraci a malý i velký polštář. No než jsem to všechno dala do kupy, tak jsem se pěkně zapotila, a to jsem nevěděla, že se mezitím vyčůrala v pokojíčku vedle nočníku A poslední jobbovka, na kterou si vzpomínám, je spojená taky s čůráním - má takový set pro panenky - vaničku, nočníček, talířek a hrníček. No a ona se rozhodla vyčůrat se do toho pidinočníčku. Samozřejmě se tam ani neuměla trefit, byla tam ve finále jen kapka a všechno ostatní bylo kolem na pěnovém puzzle a koberci Máte taky takové hravé děti, když kojíte? Nebo jak to řešíte/řešily jste, aby nedocházelo aspoň k tomu zlobení co jsem popisovala v první části?
měla jsem to same jen stym že jemě měli jen dvě mistnosti
Ty brdo! to jsou akce!!Povim ti,ze jsem na tebe zrovna tuhle myslela,ze neslysim posledni dobou zadne katastroficke scenare,ale jak vidim, tak jsi je akorat nemela cas psat.Neporadim,ale Klarka je teda rychlost sama. To Vio ted vydrzi nic neudelat i kdyz se jdu vysprchovat a tak.Maximalne neco pocmare.Co treba ji sem tam pri tom kojeni pustit na chvili pohadku,nebo jenom neco z youtube co ma 10 minut
@janney Violka je teda moc hodná, to se máš U nás s těma pohádkama...to jsem už psala holkám výš, že u nich celou dobu, co kojím, nevydrží. A na youtube jí pouštíme, jenže ona chce jenom svoje oblíbené - písničky z pohádek, co jedna trvá okolo 2min, takže pořád přepínačka..
@BarčaKa Tak to mas tezke, to te lituju.Ja uz si nekdy zacinam pripadat provinile,ze k ni nemusim porad litat a muzu jeste i polehavat rano na gauci.Ale take ma sve dny.Treba se to jeste zlepsi - a nebo co malovani?
@janney právě že ona nevydrží u takových samostatných činností moc dlouho. Jenom vyjímečně se něčím zabaví na víc jak 10minut. Ale tak už jsem s tím jakš takš smířená
Na tohle mi byla dobrá Gabka.Ja krmila Zuzi a ona mohla dohlížet na Honzu.Tak,že to nebyl problém.Mám taky historku-Když jsme poprvé koupali Zuzanku,zustala ve vaníčce voda a my všichni i Gábi jsme šli Zuzi utřít,obléct atd.Mezitím Honza vzal panenku Chou chou(Šišinu)a taky jí vykoupal,že koupe miminko.Byla by to sranda,kdyby panenka nebyla nová a nestála 2000kč.Nakonec uschla na topení a sem tam i někdy zabrečela.
@Honafa drahý špás!! a smála jsi se když jsi to zjistila, nebo dostal?
@BarčaKa Nedostal.Asi jsem ho zeřvala,ale museli jsme šetrně,aby nezanevřel na Zuzi.Je to strašně těžké najít zpusob,aby pak děti na sebe nežálili.Když se narodil Honza-Gabku to dost vzalo a to už měla 7 roku.
@Honafa jsem myslela že čím starší ten první sourozenec je, tím líp to snáší...
něco takového bylo u nás. Vašík k tomu ještě hodně žárlil,takže když jsem kojila tak nesměl být se mnou v pokoji a musela jsem potajmu...jinak on tropil hrozné scény ,plakal a i se mu podařilo malou praštit do hlavičky a že mlátil mě,no copak ...no prostě hrůza.Takže jsem většinou před kojením zamkla dveře od koupelny,záchoda a nechala ho bud sedět u pohádky a nebo mu dala nějakou práci,jako něco roztřídit a tak podobně,ale musela jsem si být jistá že u toho těch 20 min vydrží.
@jasko tý jo, masakr tak to muselo být šílené!!!
tak já mám to štěstí,že nic takého mi Patriček nedělal..neprovokoval a naschvály také né..u nás byla změna v chování jako takové že hned se muselo jen sním jako že on musí mít hned všechno první atd..
@lendy Leni u vás byl větší věkový rozdíl, ne? Oni to asi po 3.roce berou zase jinak...možná...
@BarčaKa jj Barčo je u nás to je 3a 2m...
tak to je bomba..ono to není žádná legrace..chápu,ale když to člověk čte-pukám smíchy.. jak je vyčůraná:o)) snad se uklidní:o)
no, tak to se mam asi na co tesit...a co treba ji pustit nejakou pohadku nebo tak to by nevydrzela chvilku v klidu?
@jecidlo právě že pohádky a písničky máme puštěné skoro celý den (aniž by u toho celý den seděla), ale spíš to bere jako kulisu, na kterou se občas chvíli zadívá.
@BarčaKa tak v tom pripade bych televizi vyrazne omezila a nechala jit to jenom na kojeni a podle me uvidis ze ji to zacne byt vzacne
@jecidlo žeby? Už mě to taky napadlo, jak jsem ti odepisovala... uvidíme, jak pořídíme
Ahojky Barčo, u nás to naštěstí takto neprobíhalo. Kubík byl vždy se mnou. Vzali jsme si s sebou knížku a zatímco jsem Haničku kojila, tak jsem si s ním četla. Je pravda, že on byl mladší než tvoje malá.
@nadule1 Klárka u ničeho dlouho nevydrží, co se týká knížek, tak mi jich vždycky snese aspoň 5,chvíli listuje a pojmenováváme společně co je na obrázcích, jenže do pěti minut ji to už nebaví Jediné co vydrží nekonečně dlouho je házení skákacím míčkem, ale u toho kojení fakt nerisknu
No těžko říct, Markétka takový věci dělala i mimo kojení. Kojení na to nemělo vliv. Ze začátku jsem ke kojení vytáhla hračky který dostává jen někdy a jsou jí vzácný. Ona sedla a hrála si. Nebo jsem si sedla na zem a jednou rukou jsem si hrála a druhou držela mimino a kojila. Při kojení jsem i courala po domě a dívala se co dělá. Třeba vytírat Markétku po kakání a u toho kojit to byl výkon. Do tří měsíců jsem courala u kojení podle potřeby, potom jsem musela jít do klidu, jinak Kája brečela, ale zase už byla najedená za 5 minut a Markétka nestihla žádný lotroviny.
@soni Maruska tohle dela a to miminko ani neni na svete. Ja si u techto cinnosti vetsinou spokojene ctu a mam iluzorni pocit, jak mam svate dite.Nejhorsi je, ze ona je fakt jakoze hodna, ona zaliva kytky, pousti mycku, pousti plyn, pac chce varit, uklizi veci, ale uplne jinam, nez patri...Vysledek je, ze se nam pomalu vzdouva podlaha pod fikusem a jistou dobu jsme nemeli jedinou cajovou lzicku, nez jsme je objevili v neuzivane konvici na caj.
@zajic Právě Markétka to nedělala naschvál jen si tímto stylem hrála. Vymačkala celou tubu pasty a poctivě rozetřela po umyvadle i zespodu-to bylo jako umývání. Zalévala a přelévala. Válečkem podrtila na zemi piškoty a vydávala to jako jídlo panenkám. Umyla mýdlem obrazovku, troubu a ledničku, mám to prý hrozně špinavý. Zpuchřel nám konferenční stolek, jak na něm pořád pracovala. Tyto děti mají ohromnou fantazii a to je dobře.
@soni tý jo, tak běhat při kojení, to si nedokážu představit maximálně že jdu někomu otevřít bzučákem, ale že bych vyvíjela nějakou jinou aktivitu, to asi neee.. Johanka se hned odpojuje a řve, prostě musíme být obě v pohodě. Klárka si hrát sama už moc nechce, a když už si tak hraje, dopadá to tak, jak jsem popsala zážitky. Johanka většinou pije minimálně 20 minut, není ovšem vyjímkou ani 50 minut
@BarčaKa Už to čtu, tak bych jí taky omezila telku a ona se bude snad chvilku dívat.
@BarčaKa A co pohádka? Nedívá se chvilku? To teda pije dlouho, Kája cucla a hotovo, zase pila tedy často.
To se tedy doma nenudíš.
tak to máš teda veselo. Než to uklidíš tak jdeš znova kojit, ne? A pořád takhle dokola.Já to nechci zakřiknout, ale Vojta zatím nic takovýho neudělal, ale on už je starší.
@jana1260 asi tak nějak no, než to uklidím, tak zase mě čeká další práce (nový nepořádek co ona sama nezvládne uklidit, nebo Johanka začne mezitím brečet apod.) Ale říkám si, že může být i hůř...
Mě je taky zatím do smíchu, ale nezávidím ti.
Ja mam zatim jen jedno dite, takze ja se tady naramne smeju Ale neboj, ono me to jednou prejde
@happy já se tomu zpětně už taky směju, ale až mi něco podobného vyvede zase zítra, tak budu nas...Budu se smát až si to tu za nějakou dobu budu číst od tebe to už budu JEN vzpomínat
@BarčaKa No pockej, to neeeee, to pak bude vazna situace!
@happy to víš že joooooooo!!!!!!!!!! A já ti tam pak napíšu reakci \"ty bavíš!! vzpomínáš jak jsme to tehdá řešili u nás...\"

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

55 %
38 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 69 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40