banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

asi mám zázračné děti - diskuze

25 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ovšem nějak nechápu co je divného na tom,když skoro 8 leté dítě odvede tříleťaka do školky-cesta tak 10-15min-tam jí v šatně pomůže svléknout a nazout bačkory,pošle jí do třídy a jde do školy,která je hned vedle?Mě to přijde normální a přiznám se že takhle holky vykopávám po ránu poměrně často.Zato už pár maminek ve školce z toho má trauma,že to holky zvládají.Tak sakra nejsou pitomý a tohle mě nepřijde jako něco,co by neměli zvládat.To vůbec nemluvím o tom,že mám ve školce papír o tom,jak Janču může vyzvednout i kterýkoli sourozenec a už se mě to od září asi 3krát dost hodilo.
Mně přijde normální, že se děti vyzvedávají vzájemně, když je potřeba, nebo když chodí samy do školy i kroužků.
to je skvělé, že to takhle zvládají, Nikču učím taky postarat se o sebe doma, než přijedeme z práce je tady hodinu sama, už jí učím i zacházet s mikrovlnkou, bude se jí to hodit až bude marodit, myslím, že by to doma už zvládla, ale aby vyzvedávala Fanyho ze školky to mám strach, domů by došli, ale doma by řádili bůhvíjak , jak jsou spolu jsou to poděsové
Ja si myslim, ze kazdej vi, jak jsou jeho deti schopny, jak byly vychovany a k cemu byly nauceny.Treba co se tyce Adi, tak samostatny pohyb venku nevim, jestli ji dovolim jeste za dva tri roky, ona je kopyto, nepremysli, lita, nerozhlidne se a kdyz jo, tak stejne auto nevidi, nerozezna chodik od asfaltu, no proste hruza, tu musim v peti letech porad tahat za rucicku Ale co se tyce samoobsluhy doma, je zvykla, ze jsme na vsechno jenom samy dve, takze kdyz jsem nemocna a reknu ji v 7 vecer, ze jdu spat, at se hodi do poradku, az skonci pohadka, tak si najde veceri, umeje se, oblikne do pyzama, vsude zhasne, vypne televizi a nakraci do postele, kde se sama zakreje a zapne si lampicku.Jinak vydrzi doma sama cca hodinu, klidne jdu vynest kos s jidlem varicim se mi na sporaku, reknu ji, at do kuchyne nechodi a ona tam nejde. Muzu mit svoje leky rozhazene po zemi, nechava ji to chladnou, vi, ze na to nema sahat. Nikdy jsem neschovavala chemikalie do uzamcenych skrinek, prasek na prani si do oci strcila jednou, od te doby vi, ze na drogerku se nesaha No proste neresila bych, 8 lete dite je dost stare na samostatnou chuzi po meste a pokud triletak neni hysterka, co zdrha a neposlechne, nevidim duvod, proc by se o nej osmiletak nemohl postarat.
@Gastrica u nás to stejný..já si to třeba nedokážu představit,že bych Lu nechala jít do školky samotnou..u hlavní silnice..vůbec,ale já su asi aj hysterka
@Rowdynka tak ono je asi rozdíl mezi městěm a vesnicí, já jsem si to ve městě nedokázala představit a tady v tom zapadákově už šla Stázik několikrát sama ze školky a plánuju, že příští rok ze školy bude chodit sama. Ale tady se nad tím nikdo nepozastavuje, ve městě by mě udali na sociálce
@Courtney Luci my už asi rok a půl bydlíme na vesnicia mám to furt stejně..ale jak píšu..jsem asi hysterka a svoje díťátko nikam nepustím
@Courtney Ze školky by mě je samotné nikdy nepustili,tam někdo vyzvednout musí.Ale od první třídy i z družiny klidně když na to mají papír.
@Courtney mě zatím ve městě na sociálce neudali, ale divit se diví někteří pořád
me tak bracha take vozil a dokonce musel jet se mnou 5 stanic busem a pak jet zpatky do skoly...v 1. tride jsem uz chodila ze skoly sama domu a ohrala si obed apod..uplne bezne,v nemoci jsem byla sama cely den...hopik doma muze zustavat sam v pohode na dlouho tak od 4 let,ne ze bych to zkousela,ale od mala zustavali,kdyz jsem sla se psem, do skoly sam nemuze,protoze kdyz nahodou pujde spravnou cestou ,bez obhlidky okoli,tak bude cekat nez pojede vlak a tem ma nekdy i 30 min zpozdeni a on proste nepujde dal,dokud nepojedezvonilka sama muze,verim ji v tom,ale chodi s nama
Neboj, nemáš. My chodili sami už i do školky a taky sami ze školky. Pak zrušili tu u nás a ségra dojížděla do vedlejší dědiny a taky sama.No a vážně, si myslím, že blbé pohledy a kydy mají především ti co z jakéhokoliv důvodu mají možnost si děcka vodit sami. Já tu možnost nemám tak kluci chodí sami do školy i ze školy a to je jeden třeťák a druhý prvňák, dokonce sami i vstávají, občas zapomenou svačinu, ale to už je jejich problém.
Asi hodně záležína rušnsoti komunikace kde chodí, alei na tom co prostě dítko musí zvládnout když jsou rodiče v práci. Já si popravdě Ondru nedovedu představit že by chodil sám,nedej bože od září s An. Ale je to že jsem doma.On se popravdě těší jak bude chodit sám přes sídliště do školy a odpolko se budem scházet u školky.Co bych si ohlídla tak aby Jitka došla do školy včas,pak v tom není problém.
@Ady.S S Jirkou jsem nesměla chodit ke škole už po 14 dnech v první třídě,jeho uráželo že bych ho tam vodila a to jsem prosím měla stejnou cestu když jsem vodila Jitku do školky.S Jitkou jsem ve škole byla první 3 dny.
@Val.J35 Já bych někdy brala kdyby šel sám, ale bojí se pacholek.
Dneska to divné asi je Ale jestli to holkám nevadí, proč to řešit, že?
@moninif I kdyby jim to vadilo.....mají smůlu.Musí si pomáhat a musí pomáhat mě.Nikdo je nevyhání makat na pole nebo něco podobného,ale samostatnost úměrně věku v nich pěstuju od mala.
@Val.J35 já se přiznám, že takové to hlídání vzájemně sourozenci pokud to není nutné nemám ráda. Zažili jsme to s bráchou, a oba to cítíme stejně. Pomáhat doma jo, klidně i na tom poli, ale o děti ať se starají rodiče. Ale každý to má jinak...
@moninif Naši se o nás starali až moc a byl to opruz,Tatka si myslí dodnes ,že mi může dirigovat každou minutu co jsem s ním.
@moninif My to tak meli taky..nicmene tobim se o muru stara rad a chce ji sebou ven na vychazki;)tak toho musim vyuzivat co nejvic nez ho to bude obtezovat a nebude chtit...ale zas kdyz si hraje a mura chce s nim a on nejevi zajem.tak ma mala smulu.a ma svuj cas..takze najit ty hranice a de to.
@Honafa tak já myslela starat se jako starat o základní věci. Jako určitě bych neposlala starší dítko s mladším do školky a já seděla doma... Naši tak občas přehazovali své povinnosti na bráchu, on otrávený, já otrávená, neb on byl naštvaný, a přitom zpětně vím, že v mnohých případech to udělat jinak.
Mě to přijde normální, po nějaké době to mám taky v plánu
To je celkovym zalozenim te rodiny. Mam kolegini deti 8 a 6. A chodi spolu rano sami z bytu. Vypravi se obleknou a pak se i sami navrati a obstaraji se nez prijde z prace. Ty detibznam a vubec me to neprekvapuje a zily netrha. Jsou vedeni od malinka k samostatnosti a jsou uzasni.Kdyz to porovnam s tonikem.Toho kdybych poslala do skoly samotneho.Byla bych oravem oznacena za nezodpovednou matku.Myslim ze ho tak k samostatnosti nevedu a nezvlad by to.....ale to je moje chyba...
@samickasmladyma já si myslím, že hlavní problém je, že je sám. Vidím to u nás. V davu je v pohodě, ale sám spoustu věcí nedá, bojí se. Do školy chodil sám, než mu někdo asi nakukal, že je to divné, teď se mu odstěhovat kamarád co s ním chodil, a zase máme problém, neb všichni své děti z našeho konce vodí.. Takže já musím taky, většinou...
Ja právě už dlouho pátrám ,kde je věková hranice,kdy můžou být sami doma,kdy jít sami ven,kdy jet samotní někam,právě i ta škola.Podle mě soudný rodič to pozná,že je může pustit.Zná své děti nejlíp.Ještě pošli malou 3 letou vyvenčit někdy tu vaši dogu a bude mít celé město o čem mluvit.
@Honafa je to kus od kusu.Jirka mohl být sám doma celý den už v 7 letech a byl spokojený,Jitka dá ještě ted v 8 tak max.4-5 hodin.jenže Jirka si ještě ted pokud mu nepřipravím jídlo vezme max,sušenku nebo suchou housku,Jitka dokáže připravit jídlo pro všechny at už něco studeného,či ohřát něco v mikrovlnce.Prostě každej to má nastavený jinak.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40