banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Angličtina - diskuze

41 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Myslíte si opravdu, že v dnešní době je nutné tento jazyk dobře ovládat?
Nemyslím si, že to je vyloženě nutné, ale když ho neznáte, okrádáte se o plno zajímavých informací a poznatků. Člověk se podle mě anglicky nejlépe naučí tak, že ten jazyk používá. Poslech z poslechu, mluvení mluvením. Horší je, že často není s kým mluvit. Já to třeba vyřešil pobytovým kurzem přes http://www.englishstay.cz/ . Chvíli mi trvalo, než jsem se rozpovídal, ale pak už to šlo čím dál tím líp.
ono určitě záleží, čím se člověk živí.a myslím, že je dobrý anglicky umět a že čím líp, tím líp.sama neumím, protože jsem to léta nepotřebovala a dneska bych se už neuměla ani představit - a myslím, že s tou neznalostí ještě narazím..
Ve firmě kde dělá manžel,tak anglicky musí umět.Manžel denně hovoří nebo vyřizuje maily v angličtině,jestli ale jestli mezi sebou komunikují i češi v aj nevím.Já mám z angličtiny jen základy,protože pro mě byl hlavní jazyk na zš a pak i na sš němčina.Myslím že je výhoda umět anglicky a nejen anglicky.
Já se bez angličtiny neobejdu :DDDD
no,pokud se zamerim jen na tento region,tak je praktictejsi umet nemcinu a hodi se rustina..dost uz i pracovne a dalsi jazyky,a pokud chci pracovat treba jako slusne placeny programator,vyvojat atd,tak se hodi umet aj na technicke urovni a pokud chci byt dost dobrej,tak staci umet psat a technicky to komunikovat at pracujes pro zahranicni firmy tady nebou u nich v cizine,ja dobre aj neumim a je mi to jedno,s kamarady se pobavim,v praci to stacilo a to jsem denne musela alepson 3 vety smolit v aj,a v zivote jsem jeste neotevrela ucebnici ,protoze aj se mi nelibi..ucim se za pochodu jak potkavam lidi a ziskavam pracijinak moje zkusenost vypovida,ze pokud chces plat do 30000 takpo tobe chtejimalemstatnice z aj..kdyz jdes na vyssi ,tak na to uz pomalu kaslou,proste jsou tomista,kde ji bud potrebujes na nejakei kdyz nizkeurovni a berou to tak,ze to mas a nebo ji nepotrebuji hned a platiti vyuku..neberu mista kde je opravdu nutna na skvele urovni
Tak jasně,že se bez toho dá žít.Ale souhlasím s Evulikem,že fakt platí to přísloví \"Kolik jazyků umíš,tolikrát jsi člověkem\".Hodně ti to otevře obzory,možnosti.A hlavně tu angličtinu chtějí už i na pracovní místa,kde s tím sice ani nepřijdeš do styku,ovšem požadují to.Mě jazyky vždycky hodně bavily a docela mi šly.Bohužel ale když je nějakou dobu nepoužíváš,hodně zapomeneš...
@veverka77 Jak jsem psala u plaz, sice to chtějí, ale když řekneš, že neumíš, tak to přejdou, a řeknou nevadí, zažila jsem 3x, a i přesto mě vzali.
@moninif u nas je stale nejdulezitejsi cestina, protoze slusne anglicky umi malokdo. Manzel se nejednou hlasil o praci,kde by delal zastupce pro zahranicny, anglicky mluvici trh, hacek ale byl prave v cestine, praci by sice vykonavat umel,ale \"podat hlaseni\" sefovi uz ne (a psat ruzne zbytecne vykazy a buhvi co jeste v ramci firmy) protoze nikdo v cele firme nemluvil anglicky. A s timhle jsme se setkali nejednou. Jedine tam kde chteli na zivnost,tam jim bylo jedno,jestli vubec neco umi,ale do takovych pochybnych aktivit zas nesel on
@veverka77 Od ledna bych chtěla zase chodit na anglinu, domluvím se slušně, ale ráda bych to zpečetila nějakým certifikátem. Přidáš se, Veverko?
@Evulik25 To bych moc ráda.Jen nevím,jestli na to budou financeAle mluvím o tom doma už dlouho,tak snad se zadaří.A kam bys chtěla chodit,Evi?
@veverka77 http://www.vistaalegre.cz/
@Evulik25 Tak to je dobrá cenaBudu si to teda přát pod stromeček,Michal souhlasí
@veverka77 Zatím nevím, je tady těch nabídek hodně, myslím, že minimálně o čtyřech vím. Mamka navštěvovala Vista Alegre a byla moc spokojená... Můžeme si přát ten kurz pod stromeček.
da se bez toho oejit..ale vyhoda je to velika. a ne jen aj.. my u hranic z rakusakama-zas nemcina... ale stejne sme jako cesi dokonali- vsak slvansky jazyky jsou si tolik podobne a umime mluvit vice jazyky a domluvime se vsude- slovensko, polsko, atd atd
@amalie2011 já si myslela, že polština není problém, ale nechytám se, v odborné teda fakt ne, tam se nemáš čeho chytnout, když celý řádek máš odborné termíny... To já dokonce jednou nevěděla co mi psal slovák. Už nevím co to bylo, ale nakonec jsme se domluvili :-)
@moninif ja o zadne odborne technologii nemluvim:D ja mluvim o klasickem domlouvani se:D:D odborne nerozumim ani cesky obcas:D
Čím toho víc umíš, tím jsi lépe uplatnitelná, tím spíše se dostaneš k práci, která Tě bude uspokojovat a bavit. Není to pouze o angličtině.Cizí řeči člověka motivují cestovat, to mu zase dává rozhled a nadhled a následně pak větší takt a tolerantnost k ostatním. Národy, kteří nezažili uzavřenost v totalitě, jsou mnohem více otevření všemu a všem. ...i když zrovna dneska ráno jsem četla článek o uzavřené francouzské společnosti s velkým egem.
Ja ji potrebuju denne. Materialy pro vyzkum v moji oblasti se cesky fakt nepisou. Ja taky clanky pisu anglicky. Software je casto v anglictine, manualy k pristrojum jsou v anglictineAno, mame na ustavu pani, ktera by mela slouzit jako prekladatelka, ale hrozne by me zdrzovalo za ni bezet s kazdym clankem, at mi ho prelozi. A ji taky, ona je tam na zaverecne korektury a ne na beznou potrebu.
@zajic jasně, u některých oborů se bez znalosti angličtiny neobejdeš...
@zajic Jenže technická angličtina to je něco jiného.To se stejně ve škole neučí.Jo ještě kdyby jsi jezdila po světě přednášet,to by bylo něco.
@Honafa Jo, ale technicka anglictina je hodne jednoducha. To jsou jenom ty zakladni casy. Tam jedine jsou slovicka z oboru, a to ma clovek za chvilku zmaknuty, jak to furt cte to same dokola.
@zajic to si myslis...nejen ze to neni v zadne literature..beru expertni uroven,ne sroubovaka....ale kdyzje tym slozeny Jihoafrican,australan,francouz,lichtenstejnec,svycar,argentinec,american a cele se to dela pro svedy,tak komunikace po telefonu,skype,videokonferenci atd je obcas docela srandovni..a stacina to technicka anglictina,ale psat musis umet souvisle ,mluvit take
@Liberte Jasne, ale to neni o anglictine, ale o slozeni toho tymu. Furt lepsi, kdyz si v tomhle slozeni budeme rikat - Vezmi lipid, navaz na nej protilatku - to jsou jednoduche vety, a nakonec se domluvime - nez treba \"rozhavene nemilosrdne slunce se konecne sklonilo k obzoru ztracejicimu se v nezne mlhovine\"Ja teda moc nerozumim japoncum, spanelum a kupodivu anglicanum. Oni uz to na me moc umej. Dobre rozumim nemcum, ti maji podobny styl jako my, a jako jedna z mala zvladam francouze, ti to maji takove prcovni, ale ja jim rozumim. Nekteri kolegove nikoliv.
@zajic Právě.Martin taky uměl pracovat s technickou angličtinou,v češtině ani pracovat neuměl a to ho to nenaučili v žádné škole to se musel naučit sám.
@Honafa No - pokud prednasim, a v publiku je jeden necech, tak stejne musim kvuli nemu anglicky. Po svete nejezdim, pac mam deti, jinak bych samozrejme jezdila. Takhle musi za me prednaset kolega.
Myslím si,že úplně všude nutné to není.Že se to hodně přeceňuje.Je třeba sranda příjmat na pozici pokladní v supermarketu a zkoušet ji z angličtiny,když v životě tam žádny cizinec nezavítá a když tak je u nás a má mluvit česky.Pořád trvám na tom,že až to člověk potřebuje tak se to naučí.Podle mě se dá i odjet do ciziny a naučit se to až tam za pochodu.Kolik třeba bab si na staré roky našlo cizince a normálně za ní odjelo a naučili se v pohodě cizí jazyk.Školní angličtina bez praxe je k ničemu.Ja třeba umím a bojím se mluvit.Až jak jsem dva tři dny v tom prostředí tak se opovážím.
@Honafa Tak to si až tak nemyslím,že by ti školní angličtina byla k ničemu.Měli jsme ji na gymplu,pak docela intenzivně na VOŠ a jak jsem si pak bezvadně pokecala s kámošema ze Skotka a Anglie v hospoděPozději pak i s některými hosty v hotelu,i když tam se většinou používají ty stejné fráze dokola.Ale stalo se mi,že jsem tak prokecala půl noci s jedním Angličanem v recepci,když se mu nechtělo spát.Horší je spíš to,když ten jazyk dlouho nepoužíváš.To pak hodně zapomeneš.Jako třeba já teď.
@veverka77 asi záleží jaká školní angličtina, jako kdo tě ji učí, jak ten učitel je kvalitní, jak tě ta hodiny s ním baví a kolik si z toho odneseš. Já si ze školy fakt moc neodnesla, učila jsem se pak za pochodu.
@Gastrica My jsme měli skvělou učitelku na gymplu,pak sice nudnou na VOŠce,ale zase jsme se museli učit tolik témat,že mi to hodně rozšířilo slovní zásobu.A k tomu nás ještě pár hodin učil jeden můj kamarád Skot,kterého jsem už předtím znala z hospody
@Gastrica Takových bohužel bylo hodně.My jsme na gymplu byly v angličtině dvě grupy a ta druhá měla třídní,která byla přeučená z ruštinyMy jsme měli díky bohu tu skvělou učitelku.Ona byla hodně mírná,ale angličtinu měla úžasnou,myslím výslovnost.Jednou jsme měli na supl jinou a ta její angličtina byla hrozná.Říkali jsme tomu \"Jamaica English\"Ten Desi na VOŠce nás měl jen asi půl roku,ale v hospodě jsem si angličtinu procvičila kvalitněAkorát on se brzy naučil výborně českyNaštěstí měl ještě další kámoše,kteří česky neuměli
@veverka77 no tak slovní zásoba, to jo, slovíček jsem se ve škole naučila milion :) ale mluvit teda fakt ne. To byl samej masakr jako předminulý časy apod., který jsem stejně v životě nikdy v mluvené angličtině neslyšela a ani nepoužila :) No a pokud jste měli Skota, tak to je taky jiná, my měli vždycky Čechy. Na základce nás dokonce učila ženská, na kterou angličtina \"zbyla\" a učila se vždycky lekci před náma, aby nám to pak mohla vysvětlit :) Ta, co si nepřečetla hodinu dopředu, na to se jí nikdo nemohl ptát, protože to nikdy nevěděla :)
@Honafa s posledním odstavcem souhlasím do puntíku. Když jsem jela na stáž, tak jsem týden neřekla nic jiného, než \"yes, no, maybe\" a \"see you later\". Rozuměla jsem všem, ale neuměla jsem ze sebe vyhodit kloudné věty. Naopak, když jsem pak po půl roce přijela domů, neuměla jsem odpovídat česky
@Gastrica z vlastni zkusenosti v cizim prostredi se mi nejlip rozvaze pusa, kdyz me nekdo nas... a je potreba ho poslat nekam, to umim i plynule
V dnesni dobe je samotna anglictina skoro nanic. Vsichni se ji uci a kazdy s prominutim \"blb\" si to napise do zivotopisu, i kdyz umi tak maximalne koupit rohlik. Anglictinu pozaduji uz skoro vsude i na mistech,kde s ni clovek pak vubec neprijde do styku. Na lepsi pozici potrebuje clovek jazyky minimalne dva a nejlepsi kdyz je jeden z nich takovy,kterym moc lidi nemluvi. Ja bych spise vsadila na cinstinu, arabstinu, rectinu,madarstinu,atd. samozrejme jeste k te anglictine. Potom nebude mit clovek na trhu prace moc velkou konkurenci.
@plaz to máš pravdu, že požadují, ale když řekneš že neumíš, tak si z toho hlavu nedělají, naopak spíš mi to přišlo jako plus, že nedělám ze sebe bůhví co. Dělám už ve třetí firmě a vždy mě vzali i s tím, že žádný jazyk kromě základů ze školy neumím. Jinak tady v tomhle kraji je výhoda polština, technická by se mi hodila, ale jezdit do polska moc netoužím, takže žádnou iniciativu zatím v tomhle směru nevyvyjím :-) A po lepší pozici ve svém oboru netoužím, na to nemám žaludek, spíš bych chtěla časem autorizaci a dělat na sebe, a tam už vůbec jazyk potřebovat nebudu :-D
nemyslím, že je to nutné, ne každý v práci komunikuje po telefonu s maďarama, holanďanama, portoričanama atd., že :) Ale já osobně bych si bez angličtiny v práci ani neškrtla a jsem ráda, že anglicky umím, protože si tak pokecám i se zajímavýma lidma z ciziny o věcech, které bych si jinak mohla maximálně jenom někde přečíst. Je to rozhodně výhoda. Jinak se dorozumím polsky, trochu německy a trochu rusky a plánuju se naučit maďarsky. Mě to prostě baví. Chci se naučit i znakovou řeč, ale to bohužel nevím jak a kde
@Gastrica to je právě to, tebe to baví, já žádnou motivaci nemám, a nebaví mě to...
Nutnost možná ne, ale rozhodně velká výhoda. A přeci jen to pořekadlo, kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem, je celkem trefné. Ráda bych, aby moje děti ovládaly dobře alespoň jeden světový jazyk, pokud se poštěstí, tak můžou přidat další. V dnešní době je taky super učit se nějaký u nás méně zažitý jazyk. Má skorošvagrová studuje na VŠ japonštinu a říkala, že už si je firmy sami zabírají ještě před promocí.
Já umím taky tak základ, abych si dokázala zařídit na dovolené, co potřebuji, ale štve mě, že si třeba nemůžu i pokecat. Ale zatím jsem líná s tím něco dělat. Ale myslím si, že je to hodně potřeba a bude čím dál víc. Časem se bez ní neobejdeme.
@Martina85 myslím si, že se s angličtinou lépe orientuješ, rozumíš o čem je řeč, v mnoha oborech, protože anglikanismy pronikají do naší řeči strašně moc. Především v počítačích, které jsou opravdu uplně všude a potřebuje je pomalu už i člověk \"za pásem\", že tě nepřekvapí slova jako upgrade, download, ač jsi právě uviděla to slovo poprvé v životě, hned víš jak se čte a trochu i tušíš co by mohlo znamenat i když máš jen školské znalosti angličtiny.
Já si totiž myslím, a s manželem jsme toho důkazem, že i bez znalosti jakýchkoliv řečí se dá i dneska žít, a nemusí člověk zrovna být někde za pásem, nebo dělat mizernou kancelářskou práci. Jako jsme si vědomi, že se znalostí nějakého jazyka má člověk více možností uplatnění a nepřipadá si jako blbec, když náhodou někde vycestuje a domlouvá se tam za pomocí ruk a slovníku, ale my oba máme práci, která nám vyhovuje a baví nás a z toho, že v cizině se domlouváme jak domlouváme si hlavu neděláme.... Základy nějaké chabé máme a zatím s tím vyžíváme.. No uvidíme jak to bude za pár let, třeba i na ten jazyk u nás dojde :-)

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40