Inzerce
Inzerce
Inzerce

Potřebuji poradit. Nechat to plavat či se vyjádřit a projevit své pravé city? - diskuze

Příspěvek z diskuzí: Ach, Ti chlapi (strana 351).

 • Potřebuji poradit. Nechat to plavat či se vyjádřit a projevit své pravé city?
  Zdravím všechny. Na pravou míru rovnou uvedu, že jsem chlap, ale hledal jsem nějaké diskuzní fórum, kde by se mi k tomu, na co se chci zeptat, mohlo vyjádřit co nejvíce žen, protože jsem v této fázi opravdu zmatený a nevím co dělat.

  Je mi 24 let a mám kamarádku, s kterou se znám již několik let a seznámili jsme se před čtyřmi lety, kdy jsme to spolu chtěli zkusit poprvé. Bohužel to nevyšlo a skončilo to po páté schůzce. Od té doby se z nás stali úžasní přátelé a prožili toho spolu opravdu mnoho. Jenže od prvního dne, kdy jsem ji spatřil, tak jsem k ní něco začal cítit a za tu dobu to přerostlo v mnohem víc i přesto, že jsme byli celou dobu na přátelské vlně. V říjnu jsme to spolu po domluvě chtěli zkusit znovu s tím, že do toho půjdeme pomalu a že když se to nepovede, tak zůstaneme nadále přáteli. Vydrželo nám to dva měsíce a chvíli před Vánoci se se mnou rozešla. Jenže za ty dva měsíce jsem se do ní zamiloval až po uši. Nikdy jsem ji to však neřekl, protože jsem se bál zpětné reakce, kterou bych mohl dostat. Rozchod jsem přešel a snažil jsem se na to zapomenout, jenže mi přijde, že ona se z toho plně nevzpamatovala, protože si píšeme od té doby skoro každý den a ona se snaží k tomuto tématu stále vracet způsobem: "možná jsme to zkusili ve špatnou dobu", "jsem z toho nějaká zmatená", mám tě opravdu ráda a nechci o tebe přijít", "přemýšlela jsem nad tím, že bych se s tebou chtěla znovu vyspat a zjistit, jestli se s tím dá ještě něco dělat" atd... Díky tomu jsem nad tím vším začal opět přemýšlet a uvědomil jsem si, že jsem se přes to nejspíše nepřenesl tak, jak jsem doufal a že ji stále miluji. Největší problém je ten, že takto zamilovaný jsem ještě nikdy nebyl. Když si zpětně vzpomenu na svůj poslední nejdelší vztah, který trval skoro 2,5 roku a vzpomenu si na city, které jsem měl k tehdejší partnerce, tak jsem k ní tehdy necítil ani z 10% to, co cítím k této slečně. S touto slečnou toho máme dosti společného a dokážeme se spolu bavit hodiny a hodiny a nikdy nám nedojde téma, o kterém bychom se spolu mohli bavit. A jakýkoliv čas, který trávíme spolu, je pro mě ten nejkrásněji strávený čas. Snažím se ji podporovat ve všem, co má ráda. Podporuji ji v jejím profesním životě, jelikož je neskutečný workoholik a chce to někam v životě dotáhnout. Také jsem a byl jsem tu pro ni vždy i v těch nejtěžších chvílích.

  V příštím týdnu se se mnou chce vidět poprvé od našeho rozchodu a já bych chtěl od vás slyšet názor, jestli bych ji měl své city říci na rovinu a připravit se prostě na to nejhorší, že ona to nedokáže opětovat... nebo to nechat prostě plavat a pokusit se zapomenout? Já se jen prostě bojím, že s touto slečnou už nikdy nemohu být kamarád, protože to co k ní cítím je tak silné, že se toho jen tak nezbavím... A tím co mi psala, mi přijde, že ji to také stále vrtá hlavou.

  Děkuji předem za názory / rady.
  burgerking   | 02.01.2019 19:22:29 | Reakcí: 7, poslední: 04.01.2019 10:32:32
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Potřebuji poradit. Nechat to plavat či se vyjádřit a projevit své pravé city?
   Nepises duvod rozchodu, je to teda zvlastni vztah, prijde mi,ze ty ji mas rad a ona nevi,co by chtela, jo,ne, jo,ne,nevim,tak co to jeste zkusit..jestli tomu das jeste sanci,asi budes zase zklamany.
   Myšice   | 02.01.2019 20:26:25
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Potřebuji poradit. Nechat to plavat či se vyjádřit a projevit své pravé city?
    Důvod rozchodu byl také takový zmatený. Protože se k tomu od rozchodu vyjádřila každý den jinak. Nejprve začala s tím, že si není jistá, jak nás dva "jako pár" bere. Poté psala, že naposledy se studentem chodila v prvním ročníku na střední a od té doby většinou chodila s muži 28+ (slečně je jinak 23 let). Dále se mi k tomu vyjádřila tak, že vedle sebe potřebuje partnera, co má práci, aby se mohli navzájem podporovat a vzhlížet k sobě - jak jsem již psal, tak je workoholik. (Byl jsem nyní totiž 4 měsíce bez práce, jelikož tento rok ukončuji vysokou školu a chtěl jsem se na plno věnovat studiím a tvorbě bakalářské práce.) A jako poslední věc mi řekla, že tím jak jsme se dlouho vídali jako přátelé, tak si není jistá, jestli se dokáže přes to přátelství posunout někam jinam...

    Týden po rozchodu mi však začala psát to, co jsem již zmiňoval ve svém prvním textu. Proto jsem z toho celý takový zmatený, jelikož ona mi přijde, že je také zmatená a myslím si, že jediné, co by teď pomohlo je, kdybych jí řekl prostě na rovinu, co k ní cítím.
    burgerking   | 02.01.2019 20:45:59
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Potřebuji poradit. Nechat to plavat či se vyjádřit a projevit své pravé city?
     Klidne ji to rekni,ale prijde mi,ze ona citi,ze ma v tom vztahu navrch a zahrava si s tebou. Nebude taky trochu na penize? Mela chlapy,co vydelavaj apod. Nechce studenta.. Prijde mi,ze te bude porad jen trapit. ..
     Myšice   | 02.01.2019 21:02:29
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: Potřebuji poradit. Nechat to plavat či se vyjádřit a projevit své pravé city?
      Na peníze právě není. Nesnáší drahé dárky, drahé podniky nevyhledává a neměla to ráda, ani když jsem ji tam pozval. Ona si vydělává sama a nemalé peníze a přitom se stále drží nohama na zemi a když nemusí, tak vůbec neutrácí. Platí si nájem, vodu, energie atd. a je soběstačná už od svých 15 let, kdy se odstěhovala od svých rodičů.

      Jde jen o to, že ona se k tomu, proč se se mnou rozešla neustále vrací sama a snaží se stále něco vymyslet a to mi nedá spát... Kdyby to neřešila, tak bych to přešel, ale tím jak to začala opět řešit, tak sem si uvědomil, že by možná stálo za to ji opravdu vyjádřit své city k ní. Nikdy jsem ji to totiž nebyl schopen říct a je možné, že to je i jedna z chyb, co jsem udělal... Nevím, jestli to mají všechny ženy stejně, ale myslím si, že asi každá žena chce občas od toho chlapa slyšet, že ji má rád / miluje ji, že prostě dokáže se projevit nebo se pletu?

      burgerking   | 02.01.2019 21:39:06
      Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Potřebuji poradit. Nechat to plavat či se vyjádřit a projevit své pravé city?
   Asi bych si tu zkusila na rovinu vyříkat, jestli ovšem toho bude slečna schopna. Třeba jste ten pár, který má spolu kamarádit, ne souložit.  Promiň, omlouvám se, že píši takto na rovinu.
   Možná, jak píše Myšice, tak slečna ještě neví pořádně, co chce, nebo si myslí, že ji někde čeká něco lepšího. Zkusila bych si držet trochu odstup a chladnou hlavu. Pokud se v tom budete motat, tak není od věci se zkusit pobavit s odborníkem, který vás rozebere a řekne, jak na tom jste.
   Calamity J.   | 03.01.2019 17:06:19
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Potřebuji poradit. Nechat to plavat či se vyjádřit a projevit své pravé city?
    Šel jsem sem pro radu, takže jsem jedině rád za upřímnost.   A jestli jsme ten pár, co má spolu pouze kamarádit a ne souložit, tak proč mi tedy tři týdny po rozchodu napsala, že by se se mnou chtěla znovu vyspat a zkusit, jestli se něco změní? Tohle je to, co prostě nechápu...

    A ani ne týden zpět mi psala a přirovnávala vlastně naší situaci k tomu, co má nyní její nejlepší kamarádka. Ta měla kamaráda tři roky a vídali se spolu často a lidé okolo si začali všímat, že tam je něco víc. Prý to spolu zkoušeli dát dohromady asi 6x v jednom roce, až se jim nakonec podařilo prolomit - takovou tu přátelskou bariéru a nyní jsou už spolu přes rok a šťastní.

    O téhle situaci mi sama řekla a napsala mi k tomu, že ten problém, který se mnou má, je nejspíš ten, že jsme prostě stejně jako její kamarádka, byli moc dlouho na přátelské vlně... Proto bych se tu přátelskou bariéru chtěl nějak pokusit prolomit a vyjádřit k ní prostě své pravé city. A buď to přijme a nebo ne no... nevím?!...
    burgerking   | 03.01.2019 20:33:10
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Potřebuji poradit. Nechat to plavat či se vyjádřit a projevit své pravé city?
     Asi už toho o sobě víte tolik, že je těžké přejít z roviny kamarádství do té milenecké, ale vztahy se vyvíjejí, tak uvidíte, jak se bude vyvíjet ten váš. Držím palce.
     Calamity J.   | 04.01.2019 10:32:32
     Reagovat | URL příspěvku

Téma: Ach, Ti chlapi (strana 351)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×