banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

2.mimi - diskuze

7 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Tak jsem si ani nebyla jistá jestli to patří sem..ale je to vlastně obava..nebo u mě už vlastně spíš posedlost..nemůžu se toho zbavit. Co se malý narodil (už to bude 13.měs.) tak ve volných chvílích pořád jen přemýšlím jestli si pořídíme ještě 2. mimi, jestli to zvládnem a kdy by jsme si ho měli nejlépe pořídit. Pořád to promýšlím vzhledem k tomu že už mi táhne na 35, že je to i výhodnejší že bych dostala 2.mateřskou a nemusela mezitim do práce. Na druhou stranu je malej docela živel a máme pocit že to všechno zvládáme jen tak tak, tak si někdy říkáme jestli vůbec. Pořád s tim manžela otravuju, on mi dycky odpoví že jsme se dohodli že to začnem řešit až po druhým roce malýho..tak ať dám pokoj ale stejně mi to nedá. Jsem u vytržení z maminek které jdou bez váhání do druhýho mimi a třeba krátce po sobě. Já vůbec nemám jasno..jak to zvládáte? Někdy si říkám že už jsem prostě moc stará a měla bych být ráda za jedno ale je mi to líto že by neměl Jaroušek sourozence tak se asi budu ještě nějakou dobu trápit a pak se uvidí :-)
holky moc dík za podporu..tohle jsem chtěla slyšet..taky si myslim že první rok nic moc ale určitě by mi to jednou bylo moc líto nezkusit ještě jedno mimčo..
@zdeni
Vetsi rozdil je nemit zadne mimi a potom jo.Jestli uz mas jedno tak je jedno jestli jsou dve,tri.... Stoji to za to,prezit ten prvni spolecny rok,to je fakt tezke,ale potom je to nadhera jak si dva mali spolu hraji,nebo jdou po venku za rucicku.
ahojkytaké bych se toho nebála, čekáme druhé a mezi dětmi bude cca 26 měsíců rozdíl. Jsem toho názoru že jaký uděláš režim pro první dítě, máš to pak takové i s druhým dítětem. Anetě jsme nastavily podobnou dobu koupání, jídlo, vanu - takže už prostě ví co přijde a jde s klidem spát do 19,30 hod. Přes den je asi jako každé dítě, vstane - pohádky, jídlo.... po obědě spánek. Je prostě zlatíčko Mám spoustu známých co neudělali dětem režim, chodí jim spát bůhví kdy a ještě jim vstávají kolikrát za noc - to se pak nedivím že druhé nechtějí a přitom stačí tak málo
vůbec se toho neboj, druhé dítě určitě zvládneš, já jsem si pořídila děti také na \"stará kolena\" a mám nakonec 3 /přesto že to několik let vypadalo, že nebudu mít děti žádné/, teď jsem šťastná máma, i když jsou moje děti velmi živé a dávají mi pořádně zabrat - jsem šťastná, že je mám, že jsou zdravé a že je to taková velká banda - alespoň u nás není smutno
Já to měla tak, že prostě jsem cítila, že na to jsem připravená. Budou od sebe 21 měsíců - nečekám, že to bude procházka růžovou zahradou, ale věřím, že najdeme rytmus, který nám bude všem čtyřem vyhovovat a půjde to. Přiznám se, že osobně moc nevidím rozdíl, jestli to bude teď nebo by to bylo za rok - stejě pořád už ty děti budou dvě a pořád bude nutné se věnovat oběma. Prostě podle mě ten jedinej správnej věkovej rozdíl mezi dětma je ten, kterej prostě v danou situaci nastane. Nejde říct, že ideální je rozdíl 2,3,4...x let. Všechno má svý pro a proti. Takže pokud druhé dítě chcete, tak na nic nečekejte a jděte do toho.
věřím ,že se bojíš jak to zvládneš,ale jde to mám děti 21.měsíců od sebe,oba měly plínky,dudlíky,syn byl a je taky živel,věčně jsem ho od někud sundavala,ale šlo to ,první 2 měsíce byly krušný,,než jsme si udělali nějaký systém,pak pohoda jdi do toho

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40