banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

1. screening - diskuze

14 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj! Chtěla bych se zeptat, jak jste to měly s tím prvotrimestrálním screeningem? Uvažovala jsem o tom, ale nevýhoda je, že to neplatí pojišťovna Ptala jsem se kamarádky a eště jedné čekatelky a je doktor nikam neposílal ani jim to nenabízel, když prej nic neni v rodině závažnýho. Ve středu jdu poprvé do poradny, to budu asi na začátku 12tt, tak nevim jestli neni pozdě, jestli se mám na to vůbec ptát... Jsem z toho docela mimo, jestli to teda nechat jen na ten tripple test...
Mně to taky dr. nabídla automaticky. Sice jsme platili 1000,-, ale je to proti tripple testu, co se dělá v 16tt. Ten často vychází falešně pozitivní. Takže jsem pak na něj ani nešla. Ty peníze mi za ten klid stály
@telefka mi tam vypadlo slovo...spolehlivější
Tripple test není tak spolehlivý, já na prvotrimestrální screening radši šla a radši jsem si pro klid zaplatila 1.000,- a stálo to za to.
koukám, že je to všude úplně jiný ... mě na ten screening doktorka poslala automaticky a nic jsem neplatila (v Praze to snad dělají ve všech nemocnicích zdarma, v CARech se platí) ... jinde bývá problém s tím, že jen málokdo může tenhle test provádět .... ale triple test mi udělali taky automaticky, protože ten je \"povinný\" - nějak jsem neřešila, že bych něco odmítala, odběr mé krve mimču neuškodí a naštěstí vyšlo všechno negativně...Ten screening mi přišel jako přesnější už z toho důvodu, že je to kombinace diagnostiky z krve a z ultrazvuku (triple test je jen z krve)
Pokud se rozhodnes jit az na ten tripple, ktery plati pojistovna, tak to rovnou nechod vubec, protoze je to nepresny a zastaraly test, ktery casto vychazi falesne pozitivni. Ja jsem si zaplatila 1500 za screening v 1. trimestru a udelala bych to znovu pri dalsim mimcu.
@pecko mě se na ten tripple nikdo neptal, udělali mi ho automaticky na gyndě
@Gastrica Me se doktor na vsechny testy vzdycky zeptal, protoze mas pravo cokoliv odmitnout...
@pecko jo, já vím, že máš právo odmítnout, já odmítla třeba cukrovku, ale oni mi prostě vzali krev a neřekli na co. Teprv až přišly výsledky, tak jsem se dozvěděla \"výsledky tripple testu byly negativní, takže tohle je v pořádku\"
@Gastrica tak hlavne, ze bylo vsechno v poradku
Nám to taky gynekolog dal povinně a šli jsme na to do porodnice - platili jsme 800kč ale proplatila mi to pojišťovna :) (HZP - 205) takže nakonec jsme byli i rádi, že to dopadlo dobře a penízky se nám vrátili
Tak mě to doktor nabídnul sám, že to dělá on, sice že nemá ten certifikát, jelikož je línej a nemá čas si to dodělat, ale bylo to i levnější. Podstoupila bych to ikdyby o bylo za klasickou cenu a musela na to dojet. Myslím si,že tohle za ty peníze stojí. Ale rozhodnutí je na tobě.
přesně jak píše angieblack... Mne to doktorka nenabízela, ale rovnou mne tam objednala s upozorněním že je to placené. Určitě těch penízků nelituji, za ten klid na duši to stojí a navíc jsem ani nemusela pak absolvovat tripple test, který je hodně nespolehlivý

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40