Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dotaz na Hamiltonův hmat - diskuze

  • Dotaz na Hamiltonův hmat
    Je prosím vás možné, aby lékař v nemocnici na přijímacím stanovišti pro rodičky provedl během běžného vyšetření, kdy zjišťuje, nakolik je rodička otevřená, tak provedl Hamiltonův hmat bez jejího vědomí?

    Stalo se mi totiž v roce 2012 během Vánoc, že jsme odjeli týden před termínem do porodnice. Termín jsem měla 31.12. nebo 1.1., ale vyjeli jsme už 25.12., protože jsem měla pocit, že "se něco děje". Bylo to mé první dítě, tak jsem si nebyla jistá, co se vlastně děje. Vyšetření od doktora hrozně bolelo, brečela jsem přitom i potom. Doma jsem začala krvácet a po dvou hodinách jsme jeli znova a miminko se narodilo po dalších 3 hodinách - donošená, zdravá, díky Bohu. Ale zajímá mě, jestli mi ten doktor mohl provést hamiltona bez mého vědomí, když to vyšetření bylo tak bolestivé. SAmozřejmě že mě během těhotenství kontrolovala i moje gynekoložka, nebylo to příjemné, ale nikdy v životě to tak nebolelo.
    greenerin   | 19.06.2014 13:18:08
    Reagovat | URL příspěvku

Téma: Moje aktivity 38. týden těhotenství (strana 1)

Poradna

Mensi miminko 35tt

| Fenecka | 03.06.2020, 19:23

Dobry den,
Chtela bych Vas poprosit o radu. V 35+1tt ma miminko podle UT 2160g. Je to moc spatny vysledek? Podle nekterych tabulek ano,podle jinych ne. Je potreba to zacit resit?
Predem dekuji za odpoved,
Marie

Dobrý den, Vaše miminko může být o něco drobnější, menší, závisí to na více faktorech. Roli hraje tělesná konstituce Vás a partnera, porodní váha Vás a partnera, dále zda je miminko menší symetricky anebo jsou menší jen některé části těla. Zda má normální množství plodové vody, normální hodnoty průtoků v cévách, zda se neléčíte s nějakým onemocněním (cukrovka, vysoký krevní tlak, ...). Pokud je miminko drobnější/menší (akceptovatelný je rozdíl do 3 týdnů oproti danému týdnu těhotenství), ale ostatní parametry jsou v pořádku, neznamená to, že se jedná o problém. Hezký den

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 04.06.2020, 07:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce