Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ne,ne,ne... - diskuze

Příspěvek z diskuzí: Porod doma (strana 1).

 • Ne,ne,ne...
  Myslím, že jako matka a lékařka k tomu mám k tématu co dodat. Kdo chce,ať rodit doma zkusí...Já bych do toho nešla. Jednak jsem dost porodů viděla a opravdu,situace se i u nekomplikovaného porodu vícerodičky během minuty může změnit tak, že je třeba OKAMŽITĚ jednat a pomoct děťátku nebo mamince a to doma není dost dobře možné...
  Já taky měla těhotenství bez komplikací, v pátek ráno jsme byli na kontrole, kde mi paní doktorka řekla,že ještě rodit nebudeme a o půlnoci jsme jeli do porodnice, protože jsem se nějak necítila dobře, bolesti nic moc, ale děloha tvrdá,stahy ani moc nepovolovaly mezi sebou. Hodinu cesta a malá se narodila císařem pro podezření na rozvíjející se hypoxii ve 3.08...jak bych to doma poznala, to teda nevím. A vzhledem k tomu, že jsem se ještě ani neotvírala, nedokážu si ten porod představit...ani nechci, bylo by to utrpení. Děkuji panu Dr.Zábranskému ze Zlínské porodnice za rychlé, profesionální jednání. Až budu rodit příště,doufám, že zase stihneme dojet.
  Zároveň uznávám to, co deklamují porodní asistentky a zastánkyně domácích porodů, že ženy takto rodily tisíce let a šlo to...Ale uvědomme si, jaká byla tisíce let mateřská a novorozenecká úmrtnost...Se stavem dnešní, ikdyž zvyšující se porodnosti, si toto můžeme těžko dovolit.
  veronikam   | 20.10.2008 22:25:58 | Reakcí: 1, poslední: 23.10.2008 22:02:21
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Ne,ne,ne...
   Přesně tak rodilo se doma,ale ta umrtnost.A taky,že ženy měli více dětí,ale taky umíraly ve 40.Nejdřív 10porodily a pak umřely.A to samé je i s celozrnou moukou,luštěninami a podobně.Taky nebyli nic moc zdraví a pruměrný věk byl o hodně nižší než ted.Tak,že já jsem proti všem alternativním metodám.
   Honafa   | 23.10.2008 22:02:21
   Reagovat | URL příspěvku

Téma: Porod doma (strana 1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce