Inzerce
Inzerce
Inzerce

Žiju v Zambii - diskuze

Příspěvek z diskuzí: Jak se žije v Africe (strana 2).

 • Žiju v Zambii
  Po přečtení článku mě trochu zamrazilo. Já žiji v Zambii už 4 roky a mám na celou Afriku trochu jiný pohled. Články jako tyhle život v Africe jen zkreslují a hází na něj negativní světlo, a to bysme měli změnit. Kdyby jste si přečetli něco o Praze v Lonely Planet, zjistili byste, že je to velmi nebezpečné město, plné drogových dealerů a že Vám není doporučeno se jít projít ven po tmě. Každá země má své problémy, kriminalitu a chudobu.
  A Africe se to nahromadilo, ale to neznamená, že všechny "ženy už od 14ti rodí" a že všichni "muži už od dětství kradou"!
  Ráda bych se zeptala autorky, jestli ona sama Kongo navštívila, když se rozhodla napsat jednostranný a velmi negativní článek jako tenhle.
  Já žiji v sousední Zambii, můj manžel je Zambijec a máme nádhernou dvouletou dcerku, která se v Zambii narodila. Žijeme řekla bych na úrovni střední třídy, nemáme velké auto jako většina bělochů, jezdím místním autobusem, zeleninu kupuju na trhu, nemám pračku. Ještě nikdy nám nikdo nic neukradl a to i přes to, že nezamykáme bránu (Na pozemku, kde bydlíme bydlí ještě jedna rodina).
  Ženy to zde mají těžší, ještě stále zde převládá názor, že ženy se musejí starat o manžela, a že to je jeich jediný úkol. Proto stráví většinu dne vařením a praním. Ale i to se pomalu mění. Život je težký především na vesnici, hlavně v těch odlehlých, ve městě život plyne jako v kterémkoli jiném městě.
  Kongo je jedna z nejchudších zemí Afriky, je rozkradená a úroveň je zde velmi nízká (Human Development Index, který hodnotí země podle úrovně vzdělání, dosažené délky života a ekonomické úrovně, řadí Kongo vétšinou na poslední místo), přesto bych doporučila autorce, aby se zamyslela nad svým jednostranným pohledem a o životě v Africe raději nepsala, pokud tam nežije.
  Chikondi   | 17.07.2014 09:52:45 | Reakcí: 1, poslední: 17.07.2014 10:45:58
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Žiju v Zambii
   Ještě bych ráda dodala, že Afrika je kontinent, nikoli stát!! Afrika má celkem 55 států, z nichž každý je jiný, má jinou životní uroveň a jiné problémy. Přece nejde psát o "životě v Evropě", protože je každému jasné, že je ohromný rozdíl mezi životem v Čechách a Německu nebo na Ukrajině.
   Tady je ještě odkaz na jedno skvělé video, které stojí za shlédnutí (bohužel jen anglicky). Slečna vypráví o nebezpečí, které hrozí pokud lidi slyší neustále pouze jeden příběh - jednu část pravdy (The Danger of a single story).

   Zde je odkaz: http://www.ted.com/talks/chimamanda_adichie_the_danger_of_a_single_story
   Chikondi   | 17.07.2014 10:45:58
   Reagovat | URL příspěvku

Téma: Jak se žije v Africe (strana 2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×