Inzerce
Inzerce
Inzerce

Diskuze: Veganství (strana 1) - diskuze

 • Proberte se. Žijeme ve 21. století.
  http://nesehnuti.cz/wp-content/uploads/vegan_deti-1.pdf
  Agresivní_Vegan   | 09.04.2014 19:52:11
  Reagovat | URL příspěvku
 • ehm
  Som vegán a z velkej časti nesúhlasím čo píše pani doktorka, otázky aj odpovede sú stavané proti vegánstvu, takže tento článok by nemali až tak brať vážne. Je veľa štúdií ktorý tvrdia opak a sú to vedecké aj lekárske dokumentácie. Nebudem sa vyjadrovať ku každému bodu, lebo by to bolo na dlho :). Tak aspoň k poslednému...
  čo je na tom zlé keď nechceme aby trpeli zvieratá a ľudia sa zdravšie stravovali, ako správny vegán dávam pozor čo jem a snažim sa aby som mal všetky potrebne vitamíny..beriem vitamín B12 tabletky a nepodcenujem ho že ho nieje treba, B12 sa dá ziskať aj inak ako so živočichov...existuje vegánsky syr Tempeh..ktorý obsahuje spominanú B12 :) a potom su tu ešte aj morske riasy.. ktore obsahuju tu spominanu B12-tku.. keď sa to tak vezme pani doktorka ma veľke medzery čo sa týka nutričneho a zdraveho stravovania.. :)
  Marek K.   | 15.07.2011 15:44:49 | Reakcí: 1, poslední: 15.07.2011 21:47:33
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: ehm
   ohladne B-12 sa chcem opravit a dat to detailnejšie aby to bolo ozaj presne,

   Ani tempeh, ani řasy, ani droždí (3), ani rakytník, ani střevní mikroflóra, ani nemytá zelenina z vlastní zahrádky, ani cokoli jiného veganského kromě obohacených potravin a suplementů nejsou spolehlivým zdrojem vitaminu B12! Nutno dodat, že s nízkou hladinou vitaminu B12 mají problémy nejen vegani, ale i vegetariáni.

   V dávné minulosti nebyl se získáváním vitamínu B12 žádný problém ani při rostlinné stravě, protože byl přijímán z půdy a hmyzu, které byly konzumovány společně s potravou a také z vody kontaminované bakteriemi. V současné době však toto nejsou ani spolehlivé (hladina B12 v půdě může být v současné industrializované době nízká), ani bezpečné (z hygienického hlediska), ani žádoucí (většina vegetariánů či veganů nebude úmyslně jíst hmyz) způsoby.

   Studie zkoumající hladinu vitamínu B12 a homocysteinu v krvi došly k nepříliš radostnému závěru: s výjimkou situace ve Spojených státech mají vegani průměrnou hladinu vitamínu B12 nižší než vegetariáni, a ta je nižší, než mají lidé konzumující maso. Průměrnou hladinu homocysteinu mají naopak naopak nejvyšší vegani. Vegetariáni ji mají v porovnání s vegany nižší, ale v porovnání s žádoucí hodnotou i s průměrem masožravců je stále vyšší.

   Naproti tomu vegani, kteří si hlídají denní přísun alespoň 3 µg vitamínu B12, mají hladinu homocysteinu nižší než lidé stravující se konvenční masitou stravou, díky vysokému obsahu kyseliny listové a vitamínu B6 v dobré rostlinné stravě.

   V USA je více rozšířeno užívání multivitamínů, v nichž bývá 6 µg ( mikrogramů) vitaminu B12, a obohacené potraviny obsahují (díky rozdílným doporučením) v USA více vitamínu B12 než tytéž v Evropě. Proto mají vegani v USA lepší hladiny vitamínu B12 a homocysteinu.


   PS: ja beriem tie tablety aj ostatne suroviny, kto chce byt vegan musi sa spravne stratovat to je zaklad

   info : http://www.vegetarian-vegan.cz/pages/plantbased/plantbased_print.html
   Marek K.   | 15.07.2011 21:47:33
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×