Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ublinkávání během i po kojení

Dobrý den, mám 4měsíčního chlapečka, kterého plně kojím cca co 3 hodiny, někdy i delší interval. Trápí mě však jeho ublinkávání. Ublinkává jak během kojení, tak bezprostředně po něm, tak i po mnohem delším intervalu nebo třeba i těsně před následujícím kojením. Už se mu párkrát podařilo přetočit se na bříško, ale to pak hned blinká. Někdy mám pocit, že snad vyblinkal vše, co vypil. Přibírá ale krásně. Na doporučení jsme vyzkoušeli podávat Nutrilon - bohužel však bez valného efektu. Mohu pro toto ještě něco udělat nebo mám vydržet do příkrumu a věřit, že se to pak snad upraví?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Takové ublinkávání bývá často. Pokud dítě dobře přibírá, tak se to neřeší, doporučuje se konzervativně po 3 minutách začátku kojení nechat odříhnout a po nakojení a odříhnutí položit do zvýšené polohy a na bok. Nebo  zkusit NUTRITON - ne Nutrilon, Nutriton je výtažek ze svatojánského chleba na zahuštění mléka v žaludku, podávejte dle návodu po kojení. Pokud se kulí už na bříško, zkontrolujte, aby zvratky nevdechl.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Ublinkávání během i po kojení - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×