Inzerce
Inzerce
Inzerce

Od kdy dávat med?

Dobrý den, když měla Andulka půl roku, hodně plakávala, na radu babičky jsem jí zkusila dát na cumel trošičku medu, po dvou dnech se objevila alergie - silné střevní potíže. Do té doby jsem netušila, že je med silný alergen. Andulce budou tři roky, zatím jsem neměla odvahu dát jí čerstvý med ani do čaje. V perníčku, nebo v buchtě už ho měla, nevypozorovala jsem, že by jí něco bylo, ale to byl tepelně zpracovaný. Občas med používám, jednou moc škemrala, že by chtěla ochutnat, ale neměla jsem odvahu. Tak bych se chtěla zeptat, může tato alergie přetrvávat, nebo to byla jen kojenecká nesnášenlivost? Jak poznám, že je stále alergická? Od kdy můžou děti med?

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Jako první bych reagovala na skutečnost medu na dudlíku. Tohle by Vám jistě ani pediatr, ani stomatolog neschvaloval - viz předchozí odpovědi v Pediatr ONLINE - bude mít rozleptané zuby, sklovinu. Med je možné dítěti podávat až od 1 roku, a to ne jak píšete, ale lehce do čaje, nebo vyrobit medové máslo, ne silnou vrstu medu. Pokud dítě nyní netrpí atopickým ekzémem nebo bolestmi břicha - průjmy - nejsou u něj projevy alergie můžete mu zkusit podat 1/4 lžičky medu do čaje 1x denně. Med doporučuji přednostně vybírat tmavý, medovnicový, nebo-li lesní, který by neměl mít zbytky pylu, který právě způsobuje onu alergickou reakci. Vhodné je kupovat med přímo od včelaře, který je schopen Vám přesně sdělit, odkud med pochází, např. pohankové pole, akátový, víte-li, že je dítě alergické např. na pyl břízy, je nutné se vyhýbat medu, který by mohl pocházet z takového lokality.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Od kdy dávat med? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×