Inzerce
Inzerce
Inzerce

Intervaly v kojení u měsíčního miminka

Dobrý den paní doktorko, mám měsíční miminko. Kojím ho po 2 hodinách, vypije 80 ml, ale protože mám nedostatečnou tvorbu mléka, musím dokrmovat sunarem. Teď přibral za týden 400 g a dostali jsme vynadáno, že je to moc. Mám kojit po 3 hodinách. Syn plakal hlady hodinu, což jsem nevydržela a vrátila se zpět ke svému systému. O tom, že mám málo mlíka, nechce pediatr ani slyšet. Poradíte?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Matka v šestinedělí může mít dostatek mateřského mléka, ale vzhledem k rekonvalescenci po těhotenství a porodu asi nemá  plnou výživovou hodnotu, která nastupuje po ukončení šestinedělí. Je třeba vyhovět dítěti, přírůstek 400 g za týden je větší, dítě by mělo přibývat 150 - 200 g, ale nemůžete nechat dítě plakat hladem. Kojte po 2 hodinách během dne a nedokrmujte a nechejte dokrm jen v noci, aby se intervaly prodloužily a abyste si odpočala a laktace se dostatečně rozvinula. Pro dostatečný rozvoj laktace je důležitá plnohodnotná strava matky - maso, mléko, mléčné výrobky a odpočinek.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Intervaly v kojení u měsíčního miminka - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×