Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dětské mlsání / sirupy / soja

Jaký je, prosím, Váš názor na dětské mlsky typu Brumík, Kinder řez atd... Jsou opravdu vhodné pro děti...od jakého věku nebo spíš vůbec? Přijde mi to šíleně sladké.

Druhý dotaz se týká sojových kostek - mohu je dávat 13měsíčnímu dítěti?

Můžu přidávat do vody nebo do čaje trošku kupovaného ovocného sirupu na dochucení - samotné bylinné čaje nebo dokonce voda jí vůbec nejede nebo čím to přilepšit, aby trochu víc pila?

Inzerce

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Brumík a Kinder řez berte jako sladkost, dávejte výjimečně a pouze za odměnu, není součástí zdravé výživy, ač reklamy tvrdí opak. Do 1 roku sójové výrobky nezařazujte vůbec. U dítěte mohou vyprovokovat pozdější alergii. Od jednoho roku je možné je podávat jednou až dvakrát týdně. Od jednoho roku lze doslazovat, glukopurem, což je lehce stravitelný jednoduchý cukr, nebo nerafinovaným hnědým cukrem. V kupovaných ovocných sirupech je mnoho barviv a konzervantů - chemické látky nevhodné pro malé děti. Dítěti můžete nabídnout i ovocné šťávy z lékárny, ředěné 1:1 vodou. Nejvhodnější je dítě naučit na vodu. Často si rodiče chválí automaty na vodu v domácnosti, kdy dítě baví si vodu natáčet samo, další si může natočit po vypití, takto hrou přijímá zdravou tekutinu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Dětské mlsání / sirupy / soja - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×