banner

Jaký je, prosím, Váš názor na dětské mlsky typu Brumík, Kinder řez atd... Jsou opravdu vhodné pro děti...od jakého věku nebo spíš vůbec? Přijde mi to šíleně sladké.

Druhý dotaz se týká sojových kostek - mohu je dávat 13měsíčnímu dítěti?

Můžu přidávat do vody nebo do čaje trošku kupovaného ovocného sirupu na dochucení - samotné bylinné čaje nebo dokonce voda jí vůbec nejede nebo čím to přilepšit, aby trochu víc pila?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Brumík a Kinder řez berte jako sladkost, dávejte výjimečně a pouze za odměnu, není součástí zdravé výživy, ač reklamy tvrdí opak. Do 1 roku sójové výrobky nezařazujte vůbec. U dítěte mohou vyprovokovat pozdější alergii. Od jednoho roku je možné je podávat jednou až dvakrát týdně. Od jednoho roku lze doslazovat, glukopurem, což je lehce stravitelný jednoduchý cukr, nebo nerafinovaným hnědým cukrem. V kupovaných ovocných sirupech je mnoho barviv a konzervantů - chemické látky nevhodné pro malé děti. Dítěti můžete nabídnout i ovocné šťávy z lékárny, ředěné 1:1 vodou. Nejvhodnější je dítě naučit na vodu. Často si rodiče chválí automaty na vodu v domácnosti, kdy dítě baví si vodu natáčet samo, další si může natočit po vypití, takto hrou přijímá zdravou tekutinu.

Sdílejte stránku

Poradna

Dobry den, rada by som sa opytala, aka je ochrana dietatka po 2. ockovani infanrix hexa. Dcerka ma dostat 3. davku o mesiac (po 8 mesiacoch po 2. davke), ale vcera si oskrela prstek na strku na ceste, byvame na dedine... Ranu som samozrejme ocistila a vydenzifikovala peroxidom. Hrozi dcerke nakaza tetanom?

Dobrý den, 

ochrana po 2. dávce je již úplná, 3. dávka je posilovací, aby ochrana vydržela do dalšího očkování – tj. do 5 let věku dítěte.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

70 %
47 hlasů

4 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0