banner

Je normální, aby dítě v určitém období preferovalo jednu potravinu a po určité době ji zase pro změnu zcela odmítalo? Mám dvě děti obě mezi 3-5 rokem. A oba dělají v podstatě to samé. Například teď kluk jí jen maso (jakoukoli přílohu v podstatě odmítá), mladší holka se pro změnu masa skoro nedotkne. Nebo víc jak měsíc holka vyžadovala skoro 3 jogurty denně, pak ze dne na den odmítá cokoli, co se jogurtu byť jen vzdáleně podobá. A v takovýchto "vlnách"jedí spoustu potravy. Má to něco společného s růstem?

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Děti mají výkyvy ve svých preferencích a averzích. Je to zcela normální. Pochopitelně energetická potřeba souvisí s růstem. Dítě neroste (nevyvíjí se) kontinuálně, ale tzv. ve skocích. Proto se může střídat období, kdy jí více či méně. Dávejte jen pozor, aby strava byla vyvážená a obsahovala všechny potřebné živiny (https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/vyziva-3-6-let).

Sdílejte stránku

Poradna

Dobry den, rada by som sa opytala, aka je ochrana dietatka po 2. ockovani infanrix hexa. Dcerka ma dostat 3. davku o mesiac (po 8 mesiacoch po 2. davke), ale vcera si oskrela prstek na strku na ceste, byvame na dedine... Ranu som samozrejme ocistila a vydenzifikovala peroxidom. Hrozi dcerke nakaza tetanom?

Dobrý den, 

ochrana po 2. dávce je již úplná, 3. dávka je posilovací, aby ochrana vydržela do dalšího očkování – tj. do 5 let věku dítěte.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

24 %
16 hlasů

71 %
47 hlasů

5 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0