Inzerce
Inzerce
Inzerce

Děti si vybírají, co nechtějí jíst

Je normální, aby dítě v určitém období preferovalo jednu potravinu a po určité době ji zase pro změnu zcela odmítalo? Mám dvě děti obě mezi 3-5 rokem. A oba dělají v podstatě to samé. Například teď kluk jí jen maso (jakoukoli přílohu v podstatě odmítá), mladší holka se pro změnu masa skoro nedotkne. Nebo víc jak měsíc holka vyžadovala skoro 3 jogurty denně, pak ze dne na den odmítá cokoli, co se jogurtu byť jen vzdáleně podobá. A v takovýchto "vlnách"jedí spoustu potravy. Má to něco společného s růstem?

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Děti mají výkyvy ve svých preferencích a averzích. Je to zcela normální. Pochopitelně energetická potřeba souvisí s růstem. Dítě neroste (nevyvíjí se) kontinuálně, ale tzv. ve skocích. Proto se může střídat období, kdy jí více či méně. Dávejte jen pozor, aby strava byla vyvážená a obsahovala všechny potřebné živiny (https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/vyziva-3-6-let).

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Děti si vybírají, co nechtějí jíst - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×