Čím nahradit brambory?
Dobrý den, syn začíná 7. měsíc. Od ukončeného 5. měsíce přikrmujeme rýžovou kaší a zeleninovým příkrmem. Čím, prosím, mohu nahradit v masovo-zeleninovém příkrmu brambor? Rýži sice již může, ale nechci mu ji dávat 2x denně, když večeří rýžovou kaši. Zkusila jsem dýni, ale ta mu moc nechutná. Jinak už máme vyzkoušeno: mrkev, brambor, brokolice, petržel, cuketa, okurka, dýně... Od kdy mohu začít dávat květák, pórek, hrášek? A co dalšího byste mi poradila?
Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:
Pokud dítěti nechutnají brambory, klidně dejte rýži - nutno rozvařit, aby dítě nevdechlo semínka, nevadí podání 2x denně. Květák a hrášek lze již vyzkoušet, cibuloviny - cibule, pórek, česnek až od 1. roku.
Další tipy: špenát, cuketa, lilek, celer, kapusta, růžičková kapusta - nutno postupně vyzkoušet, pokud dělá problémy, tak vysadit.
Předchozí článek:

Může se dítěti podávat každý den jiná kaše?
Následující článek:

Kdy zařadit vařený vaječný žloutek?
Poradna
Dobrý den, mám dotaz, jsem v 9+5 týdnu těhotenství podle MS, podle ultrazvuku dle mé gynekoložky je plod o 3 dny větší, ovulace byla 26.2 , měla sem pravidelný 28 denní cyklus. Chtěla bych se zeptat, zda je možné, že bych otěhotněla už po styku 23.2., kdy partner zavčas vytáhl, a nebo to bylo opravdu až v té ovulaci toho 26.2., kdy byl sex několikrát za noc z ejakulací přímo dovnitř. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
přesný datum otěhotnění se takto určit nedá, nicméně je normální že velikost plodu osciluje plus mínus par dni.

Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
16 %
10 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
59 %
37 hlasů
17 %
11 hlasů
Celkem hlasovalo 63 unikátních návštěvníků