banner

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, syn (4 roky) má hnisavou angínu, od včera užíváme antibiotika, ale horečky má už 4. den - přes den tak 37,2°C k večeru okolo 38°C? Je to normální? Jak asi tak dlouho bývají při angíně horečky? Děkuji.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Někdy při angínách trvají teploty i přes nasazená antibiotika až 7 dní. Je třeba zkontrolovat stav onemocnění u lékaře, zda nevyžaduje nějakou změnu v léčbě.

Předchozí článek:

Kdy po nemoci do kolektivu?

Následující článek:

Léky proti horečce

Poradna

Dobrý večer, 

13. 5. ve středu byla podaná synovi (16 měsíců) druhá dávka hexy. Od vpíchnuti jsem lepila na nožičku chladivou náplast. Ve čtvrtek měl teplotu 38,2° po odečtu dopoledne jsem podala paralen, večer pak nurofen, teplota klesla dnes měl jen 37,2°. Ale má velký, tvrdý a horký otok viz foto prosím je tahle reakce v pořádku? Plačtivý není a na dotek nejeví známky bolesti. Děkuji, s pozdravem Kukušanošová.

Dobrý den,

často může být po očkování i taková reakce, doporučuje se lokálně Fenistil gel a chladit.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

21 %
32 hlasů

4 %
6 hlasů

15 %
24 hlasů

43 %
66 hlasů

17 %
27 hlasů

Celkem hlasovalo 155 unikátních návštěvníků

Diskuze 0