Jak dlouho trvá horečka při angíně?
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, syn (4 roky) má hnisavou angínu, od včera užíváme antibiotika, ale horečky má už 4. den - přes den tak 37,2°C k večeru okolo 38°C? Je to normální? Jak asi tak dlouho bývají při angíně horečky? Děkuji.
Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:
Někdy při angínách trvají teploty i přes nasazená antibiotika až 7 dní. Je třeba zkontrolovat stav onemocnění u lékaře, zda nevyžaduje nějakou změnu v léčbě.
Předchozí článek:
Kdy po nemoci do kolektivu?
Následující článek:
Léky proti horečce
Poradna
Dobrý večer,
13. 5. ve středu byla podaná synovi (16 měsíců) druhá dávka hexy. Od vpíchnuti jsem lepila na nožičku chladivou náplast. Ve čtvrtek měl teplotu 38,2° po odečtu dopoledne jsem podala paralen, večer pak nurofen, teplota klesla dnes měl jen 37,2°. Ale má velký, tvrdý a horký otok viz foto prosím je tahle reakce v pořádku? Plačtivý není a na dotek nejeví známky bolesti. Děkuji, s pozdravem Kukušanošová.
Dobrý den,
často může být po očkování i taková reakce, doporučuje se lokálně Fenistil gel a chladit.
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
21 %
32 hlasů
4 %
6 hlasů
15 %
24 hlasů
43 %
66 hlasů
17 %
27 hlasů
Celkem hlasovalo 155 unikátních návštěvníků