Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak se pozná ekzém a alergie?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak vypadá ekzém a alergie. Měli jsme pejska 14 dní, dcera je alergická na kočky (výkaly) a udělaly se jí v oblasti břicha, zadku a v loketních jamkách takové červené suché fleky, může to být atopický ekzém, který by mohl být vyvolán alergií na pejska? Testy na pejska byly negativní, ale alergoložka řekla, že by se jí mohla nebo i nemusela pozdějí vyvinout. Dřív nic takového neměla, má i zadní rýmu (neteče z nosu) a v noci začala chrápat (teď' už né, když je pejsek pryč), takže má otázka je, jestli to mohl způsobit pejsek? Má i na těle suchá místa, čím to můžu mazat?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Diagnóza atopického ekzému se dá těžko stanovit "na dálku", pokud člověk ložiska nevidí. Doporučuji kontaktovat kožního lékaře, který diagnózu a léčbu stanoví. V první fázi u suchých fleků zkuste promazat Bepanthenem mastí nebo Infadolanem, nebo přiložte obklady z černého čaje v kombinaci s mazáním modrou Indulonou. Je velmi pravděpodobné, že dítě takto alergicky reaguje kromě koček i na psa. Tuto domněnku podporuje i nepřítomnost příznaků, když zvíře není doma.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Ekzém - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×