Inzerce
Inzerce
Inzerce

Boulička v předkožkovém vaku

Máme doma 9měs. chlapce (byl narozený v 34t) - vše se zdá být v pořádku...dojíždíme do rizikové poradny a také na UZ hlavičky (má cystičky na mozečku) a na UZ srdíčka, které nemá úplně uzavřené. Jinak prospívá velmi dobře, povídá, klečí na kolenou, dobře jí a v noci spí bez buzení. Akorát sedět se mu ještě nechce. Před měsícem se nám objevila na pindíku jakási boulička. Abych Vám ji co nejlépe popsala: těsně u kořene, velikosti asi jako hrášek, světlá. Není to výstupek jako pupínek, ale je pod kůží. Na dotek to syna nebolí, ale mně to dělá starosti. Nikde jsem k tomu žádné informace nenašla. Když se bouličky dotknu, pohybuje se v určitém rozmezí. Volala jsem tedy svému pediatrovi, zda to bude nějak řešit a sestřička mi do telefonu řekla, ať to "neřeším", aniž by se radila s lékařem nebo bouličku viděla. Prosím tedy o informaci, co by to asi mohlo být a zda jsou nutná nějaká opatření, tedy pokud to z mého popisu bude jen trošku možné určit.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Boulička v předkožkovém vaku chlapečků je mnohdy způsobena nahromaděním mázku v předkožce, která ještě nejde přetáhnout a tak mázek nejde vyčistit. Jen sledujte, opravdu se to neřeší, může se časem vstřebat, nebo samo uvolnit. Až půjdete do poradny, ukažte to lékařce.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Boulička v předkožkovém vaku - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×