Inzerce
Inzerce

Vleklý průjem - co dělat?

Můj 27měsíční syn trpí často na průjmy. Má hodně řídkou světle hnědou stolici - vodnatou stolici. Mívá dva dny průjem, poté je týden v pořádku. Následuje dalších pár dní průjmovité stolice a nějaká doba klidu. Takto se to opakuje několik měsíců. Naše lékařka vždy řekne, ať ho krmím banány a má dietu, že to přejde. Ale on to má tak často, že ho nemůžu stále držet na banánech. Už mě to začíná silně znepokojovat, nepřijde mi to normální. Také mi dělá starost světle hnědé zabarvení stolice. Syn je krmený, myslím, dobře a vyváženě a dietních chyb se, doufám, nedopouštíme. Celkově je aktivní, zvědavý a normální dítě jeho věku. Zvýšenou únavu apod. nepozoruji.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Doporučuji u takto vleklého průjmu vyšetření stolice na bakteriologii. Pokud bude negativní, je vhodné vyšetřit dítě, zda netrpí alergií na kravské mléko nebo lepek.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Vleklý průjem - co dělat? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×