Inzerce
Inzerce
Inzerce

Sahání na genitálie, pomočování 3letého dítěte

3letá dcera si již rok sahá neustále na prdelku (zepředu či zezadu), nejčastěji při usínání či při sledování televize, ale občas i jindy. Nemohu ji to odnaučit. Vysvětluji jíž, že se to nedělá a že jí smrdí ručička (strká ji pak i do pusy). Nic ale nepomáhá. Nebo ji pošlu do pokojíčku, že se na ni nechci dívat. Mám se nějak znepokojovat a začít to řešit s lékařem (psychologem)?

Druhý problém začal v únoru, kdy se po nastydnutí začala počůrávát. Po vyléčení počůrávání však stále trvá, tedy jen noční (při poledním spaní se si dojde na záchod a tudíž se jí při hodinovém spaní již čůrat nechce a tak se nepočůrá). Museli jsme se tak po půl roce bez plín k plínám vrátit. Bohužel jsme ale zjistili, že se počůrá, i když ještě nespí, prostě se vyčůrá do postele a v klidu v tom leží. Anebo se v noci na čůrání prostě nevzbudí. Jak mám řešit to, že se při usínání vyčůrá do postele, i když ještě nespí a nočník má v pokojíčku připravený?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dotaz jsme zaslali k vyjádření názoru psycholožky.

Z pohledu pediatra je sahání dětí na genitál časté. Jedná se o podobu dětské onanie, která sama časem přejde. Jemné korigování činnosti dítěte je na místě. Doporučuji vyšetření moče k vyloučení zánětu, nebo přítomných baktérií v močovém traktu, které, aniž by se zánět projevil, mohou pomočování způsobit. Pokud bude vše negativní, doporučuji vyšetření urologem nebo nefrologem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Sahání na genitálie, pomočování 3letého dítěte - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×