Inzerce
Inzerce
Inzerce

Přibírání dítěte

Dobrý den paní doktorko, mám dotaz ohledně přibírání synka. Je mu 8 a půl měsíce, váží 7,5 kg. Zdá se mi, že přibírá málo, cca 250 g měsíčně. Je ale spokojený, směje se, hraje si. Dostat do něj nějaké jídlo je horor, ale většinou se mi podaří, aby snědl alespoň půl porce. Mléčná kaše mu ale chutná, tak když nesní zeleninku, udělám mu kaši. Zatím nemá zoubky a v posledních dnech je trochu plačtivý, tak si myslím, že už se mu klubou. Má i trochu průjem. Mám jeho váhu řešit, nebo to zbytečně přeháním?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Od 6 měsíců už děti nemusí mít váhové přírůstky 150 - 200 g týdně, mají více pohybu. Obecně stačí, pokud v 6 měsících zdvojnásobí porodní váhu a v roce ztrojnásobí. Pokud se dobře vyvíjí a pohyb je v toleranci věku, není třeba nic řešit. Nenahrazujte zeleninový příkrm kaší, dítě si na to zvykne a zeleninu začne odmítat, spíše doporučuji nabídnout zeleninu i místo kaše večer a potom dodat kaši, aby nemělo hlad v noci.
Neklid může být způsoben prořezáváním zubů.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Přibírání dítěte - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×