Inzerce
Inzerce
Inzerce

Křeče u dítěte a dávkování hořčíku

Mám 3letou dceru s lehkou formou DMO. Nevím, jestli to může být dáno touto diagnózou, ale dcera  dlouhodobě trpí krečemi v nohou, hlavně v noci, ve spánku. Naše dětská lékařka doporučila dávat dětské vitamíny s obsahem hořčíku - ty jsme ale našli jen s obsahem asi 2% DDD. Dávám jí tedy 1/4 z 500 mg hořčíkové tablety. Doporučila byste uvedené dávkování i dlouhodobě? Máme jí spolu s hořčíkem dávat i něco jiného?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

V tomto věku a na jaře mají děti často křeče v dolních končetinách - jsou to růstové bolesti. K hořčíku je dobré dodávat vápník a vitamín D - postačí dávka v běžném dětském multivitamínu. Pokud jsou bolesti silné, podejte nárazově Paralen.

V tomto věku a na jaře mají děti často křeče v dolních končetinách   - jsou to
růstové bolesti,k hořčíku je dobré dodávat vápník a D vitamin - postačí dávka v
běžném dětském multivitaminu.Pokud jsou bolesti silné, podejte nárazově Paralen.V tomto věku a na jaře mají děti často křeče v dolních končetinách   - jsou torůstové bolesti,k hořčíku je dobré dodávat vápník a D vitamin - postačí dávka vběžném dětském multivitaminu.Pokud jsou bolesti silné, podejte nárazově Paralen.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Křeče u dítěte a dávkování hořčíku - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×