Babyonline.cz přináší vše praktické o těhotenství a dítěti od odborníků i od maminek. Baby on line je nejnavštěvovanější odborně garantovaný a komunitní portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě. Praktický průvodce moderních rodičů pomáhá kvalitními a praktickými informacemi v každodenním rodičovském i předrodičovském rozhodování. Lékařské informace o těhotenství a péči o dítě jsou odborně garantovány, psány lékařem a garantovány lékařskou autoritou v daném oboru, příp. jeho pracovištěm. Jasné a prakticky zaměřené lékařské informace jsou systematicky a logicky dle problematiky uspořádány do oddílů, např. těhotenství a dítě od A do Z a další.
Těhotenství jsou věnovány následující oddíly: Těhotenství, věnující se problematice od otěhotnění přes prohlídky, vyšetření v těhotenství, přes možné těhotenské potíže až po výživu v těhotenství. Neopomíjí také problematiku Mateřské, Rodičovské, výbavy pro miminko a co si vzít do porodnice. V Těhotenství týden po týdnu můžete sledovat, co se děje týden po týdnu s Vámi, ve Vývoji miminka, co se děje s miminkem, v Porod absolvovat Předporodní přípravu krok za krokem. Neopomněli jsme představit PORODNICE v České republice, včetně fotoreportáže vykonané naším týmem. V Potřebách pro děti Vám poradíme, jak kupovat kočárek, autosedačku a další. Vyhledat si můžete i jméno pro své miminko.
Jak o miminko pečovat je doménou Péče o dítě. Jak správně kojit, jak často a jak dlouho kojení provádět najdete v Kojení a výživa. Nechybí ani očkování dítěte, nebo vývoj, co by dítě mělo v jednotlivých údobích života umět. Rodiče větších dětí jistě ocení oddíl zaměřený na Vzdělávání dětí, zvláště pak na přípravu předškoláka a první třídu.
Naší ambicí je, abyste prožily krásné mateřství, plné pouze těch pozitivních zážitků. Na tvorbě Baby On Line se můžete podíle i Vy, milí rodiče, a to v Pestrém světě maminek. Zapojte se do diskuze v diskuzním klubu, uvéďte své osvědčené Vychytávky, založte zajímavý Blog či Fotogalerii, nebo vložte oblíbený recept. Jste-li na BOL poprvé, určitě si pročtěte: Jsem na BOL poprvé. O vzniku BOL se dočtete: Narozeniny BOL nebo BOL v televizi. Vítáme Vás ve společnosti rodičů s přehledem a s nadhledem :-).
Baby on line žije každou minutu s Vámi a díky Vám!
Plodné dny kalkulačka, Otěhotnění (ovulace, pohlaví, příznaky, těhotenský test), Menstruace, Antikoncepce, Interrupce, potratová pilulka, pilulka po styku, Neplodnost, IVF centra, Průběh těhotenství, Těhotenství týden po týdnu, Prohlídky a vyšetření v těhotenství , Komplikace v těhotenství, nemoci a potrat, Vývoj miminka, Sex v těhotenství, Aktivity a cvičení v těhotenství, Výživa, péče, léky, psychika v těhotenství, Těhotenský šatník, Mateřská dovolená a rodičovský příspěvek, Příprava na porod, Výpočet termínu, Brožura a e-book 20x o těhotenství, Jména pro miminka, Zuby v těhotenství,
Předporodní příprava krok za krokem, Kdy a jak kontaktovat v těhotenství dětského lékaře?, Věci do porodnice, Fotoseriál: V porodnici, Úlevové polohy před porodem, Porod a jeho průběh, Fyziologický porod online, Porod video, Porod mimo porodnici, Plodová voda, její význam v těhotenství i během porodu, Ozvy plodu, Lotosový porod, Placenta, její funkce a pojídání placenty, Jíst vlastní placentu? Je to kanibalismus?, Pupečníková krev, Pupečník a vznik pravého uzlu na něm, Kdy přerušit pupeční šňůru? Proč pupečník nechat dotepat?, Vyšetření novorozence po porodu, Novorozenecká žloutenka, Potírat nebo nepotírat po císařském řezu kůži miminka vaginálním sekretem matky?, Šestinedělí-co po porodu, Rodinný festival RESPEKT K PORODU: Inspirace a podpora pro každého rodiče,
Péče o dítě, Péče o zuby, dudlíky, savičky, Kojení a výživa dětí, Vývoj dítěte, Dítě: 1. - 6. rok, Prohlídky-vyšetření dětí, Očkování dětí, Nemoci dětí, Vzdělání dětí, Sexuální výchova, Citáty o výchově a vzdělání, Otravy dětí, Potřeby pro dítě, Brožura a e-book 20x péče o dítě,
Odborník ONLINE, Porodnice v ČR a jejich hodnocení, Gynekologové, Pediatři, Poradna, Lékařský slovník,
Diskuzní klub, Aktuality dne, Blog Jany Martincové, Recepty, Vychytávky, Životní styl, Zaměstnání po porodu, Bydlení a domácnost, Celebrity, Anketa, Svatba, Happy psaní, Jazykové okénko, Finance a právo, Videa, Jména dětí, Léto s BOL, Vánoce, Výpočet BMI, Příběhy z BOL,
Aktuální akce pro děti i maminky, Navštivte s dětmi, Aktivity pro děti, Hry pro děti, Omalovánky, Malování, Tvoření, Básničky, Pohádky, Knihy pro děti vydavatelství Babyonline, Školkáček ONLINE, Předškolák ONLINE, Prvňáček ONLINE, Mateřská centra, Mateřské školy, Kroužky, Tipy na výlet, Hlídání dětí, Pomoc dětem,
Související články
Podobnost řízení epidemie a ADHD dítěte
Nakolik jste znalí problematiky ADHD, tedy dětské hyperaktivity? Hyperaktivní dítě nejdříve koná, a pak teprve myslí. Dítě neposedí, je zvýšeně pohyblivé, tedy hyperkinetické. Trpí poruchou soustředěnosti a posledním a asi pro rodiče i okolí nejnáročnějším rysem je impulsivní jednání.
Strategie Ministerstva zdravotnictví k odlivu kvalitních lékařů z ČR
Co udělá instalatér s netěsnící trubkou? Dokážete si představit, že místo opravy protékajícího potrubí pouze zvýší průtok vody? Ministerstvu netěsní trubka a lékaři mu utíkají ze systému ven, co udělá jako správný instalatér?
JAR: Jak to dopadá, když dáte podíl na moci méně schopným, ale o to více zakomplexovaným jedincům
Propastný rozdíl v prosperitě dříve nejrozvinutější země Afriky pod vedením pracovitých bílých Afričanů a současného stavu v čele s většinovým obyvatelstvem snad vidí celý svět. Ale najdou se tací a je jich poměrně hodně i v tzv. dobrých politických kruzích, kteří se tváří, že se nic neděje.
Patří 2leté děti do školky? Ne, když do zařízení, tak do jeslí!
Kdo jiný má větší zkušenost s touto problematikou než matka, která všechna zařízení vyzkoušela na vlastní kůži? A kůži svých dětí? Co o tom soudí? Umístila by 2leté dítě do školky?
Mají se vrátit dílny a pozemky? Samozřejmě, že ano!
Víte, jak dlouho pedagožka učila děti rozklepnout vajíčko? 3 hodiny. Krájení křížal pak bylo o kriminál. Proč se bráníme získání manuálních základů u svých dětí?
Měli si to dítě lépe hlídat!
Ne ženy, ale muži nevědí, co chtějí, žádají normální ženy, ale zkuste jim je přivést
Ano, pánové, éra vše i pro vše obětujících se „trubek“ skončila. Dnešní slečny již přemýšlejí, zda a jaká oběť jim za to stojí. A naopak. Přesně vědí, co chtějí. A jsou to dnes právě muži, kteří nevědí, co hledají. A když najdou, co chtěli, strašně se nad tím podivují.
Svobodnou volbu zdravotnického zařízení lze ovlivnit i jinak než zákazy a nařízeními
Nevěříte? Pak čtěte další z Blogů Jany Martincové. Zamysleli se vůbec iniciátoři zavedení spádovosti nemocnic, proč se veřejnost nechce nechat ošetřit v jí nejbližším zařízení?
Měla by být víceletá gymnázia zrušena?
Malíři tvoří rozmanité krajiny, byť jsou sami zavřeni v temné místnosti, náctiletí hudebníci zpívají o hrůzách války, přestože žádnou válku nezažili, promiskuitní básníci píší o nehynoucí lásce. A do toho se nám politici, kteří sami nikdy nevykročili ze své vlastní společenské bubliny, snaží namluvit, jak víceletá gymnázia rozdělují společnost.
Móda podzim 2018 aneb jak se „baby“ kolem 50 stanou modelkami
Všechno to začalo ryze žensky: „Nemám co na sebe!“ pronesla žena, která nesnáší nakupování a oblečení zvlášť. Trochu neženské, viďte?
Stát by měl odškodnit děti s následky po očkování
Dokážete si představit svou rodičovskou bezmoc, když máte doma najednou úplně jiné dítě? Jak se změní péče o něj a celkový chod rodiny? Neměl by se přece jen stát k důsledkům očkování postavit čelem? A co výrobce vakcín?
Unschooling – je schopno si dítě samo určit co se učit?
Je unschooling schopen dítě vybavit potřebným know-how, aby dítě bylo schopno rozhodnout, co jej bude v životě nejvíce bavit, naučit jej kritickému myšlení a schopnosti společného bytí – v manželství a v komunitě? Je unschooling metoda s úspěchem aplikovatelná na celou dětskou populaci, a to bez rozdílu finančního a intelektuálního zázemí? Co když v životě přijde situace, kdy dítě prošlé unschoolingem bude např. muset bránit svou vlast? Bude toho schopen? Bude jej to bavit? Najde k tomu vnitřní motivaci?
Dítě a elektronika, „vědecký“ výzkum vs. zjištění matky
Zážitková gastronomie v nově zrekonstruovaném Hraničním zámečku
„Cože, David bude dělat cyklistům smažák?“ neskrývala jsem rozpaky nad rozhodnutím jednoho z našich nejlepších českých šéfkuchařů.
Komplexní péče o zdraví, psychosomatika a vykadění rakoviny
Překvapuje vás, že ti, kteří příliš nemluví o tom, co pro tělo dělají, vypadají daleko lépe, zdravěji a spokojeněji než ti, kteří denně hlásají, co všechno dodržují a co bychom podle nich měli dodržovat i my ostatní?
Zákaz vstupu dětem do hotelů. „Proč ne?“ říkají matky
Kde nestačí decentní popis cílové klientely a zaměření hotelu, tam je nutno důraznější upozornění pro některé natvrdlé jedince, v tomto případě rodiče.
Edukací proti agresorům a válce
Mick Jagger (75) vs. Miloš Zeman (73) a Axl Rose (56) aneb anti-aging v podání Rolling Stones – rockové turné a dovolenkový klid v Drážďanech
Ambiciózní vs. přísný rodič
Jak zanechat stranou vlastní nenaplněné ambice při výchově? Že se přísnost a důslednost vyplatí? Jak neplést přísnost s nezdravou rodičovskou ambiciózností?
Jak si představuji efektivní školství? Aneb pokračování Proč všichni rodiče chtějí své děti dát na gymply a VŠ?
Odpovídají skutečně znalosti absolventa délce vzdělání? Jaká je to pro nás ekonomická zátěž? Máme právo mluvit do organizace vzdělávání?
Konec pediatrů v Čechách
Ordinace dětských lékařů zavírají jedna za druhou. Proč jich dříve z každé fakulty vycházelo 80 ročně a dnes by se dali spočítat na prstech jedné ruky? Kdo bude léčit naše děti a vnoučata? Že by léčitel po rekvalifikačním kurzu?
Baví ženy vyhrávat? Nebo raději perou ponožky a žehlí košile?
Měly by ženy přestat vrcholově sportovat? Znamená uchování si ženství podřízení se potřebám muže, rodiny a domácnosti? Nad tématem se zamýšlí jeden promarněný sportovní talent.
Babiš nebo Johnson? Kdo má boj s koronavirem vymyšlen lépe?
Na migranty Němci platit musí, ale jakých zločinů se dopouští, vědět nesmějí
Proč všichni rodiče chtějí své děti dát na gymply a VŠ?
Je u nás skutečně od roku 1989 4x více lidí, kteří mají intelektově na studium vysoké školy? Nebo šla jejich úroveň tak dolů? Nemělo by si dítě vybrat obor nebo vytvořit profesi, která jej bude naplňovat, než se honit za titulem?
Jak se daří činčilímu miminku v naší „kuchyňské farmě“?
Za kým přijdou děti, když chtějí domácího mazlíčka? U nás za matkou. Komu pak za souhlas manžel vynadá? Matce. A kdo je nejslabší článek řetězce, který zvířata nenechá chcípnout hlady? Samozřejmě maminka!
Jak by média informovala, kdyby na summitu NATO dělal Trump co Juncker a opačně?
Je zvláštní, jak média některé politiky šetří a jiným nemohou přijít na jméno. Nezdá se vám? Mezi ty druhé jmenované již třetím rokem patří Donald Trump. I když právě u něj bych slovo politik nikdy nepoužila. Myslím, že to byla právě média, která mu jako nepolitikovi pomohla vyhrát volby. Nemusí se nám Doník líbit, ale jeho nesporným pozitivem v dnešním hyperkorektním světě, kdy ani bělocha nemůžete nazvat běloch, je, že právě Trump umí nazývat věci pravými jmény.
Koronavirus: Po chemoterapii bychom již mohli začít s cílenou biologickou léčbou, co říkáte?
Dosud si vláda v čele se zdravotními experty počínala v této nepředložené situaci velmi dobře. Červený diplom by pak měli obdržet všichni zdravotníci. Nicméně žádné řešení není úspěšné neomezeně dlouhou dobu, každá situace se v čase vyvíjí.
Kam povede nošení roušek na školních chodbách?
Jednotné státní přijímačky: Jsou opravdu takovým zlem?
Nebo odhalí skutečné znalosti dětí? Co na ně říká matka, která zažila s dítětem jejich první ročník?
Kdypak nám znárodní Google?
„Pohled vlády na ekonomiku by se dal shrnout do několika krátkých frází: Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to.“