Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ne ženy, ale muži nevědí, co chtějí, žádají normální ženy, ale zkuste jim je přivést

Ano, pánové, éra vše i pro vše obětujících se „trubek“ skončila. Dnešní slečny již přemýšlejí, zda a jaká oběť jim za to stojí. A naopak. Přesně vědí, co chtějí. A jsou to dnes právě muži, kteří nevědí, co hledají. A když najdou, co chtěli, strašně se nad tím podivují.

Neukazujte ženám nezodpovědnost, když chcete, ať do toho s vámi jdou

Říká se, že žena muži i rodině vytváří zázemí. Je to pravda, ale není pravda, že je to takto jednostranné. I žena očekává zázemí. Od muže. Samozřejmě z lidské podstaty rozličné. Z podstaty rozdělení tradičních rolí – to mně nikdo nikdy nevymluví, že neexistují. Máme je v sobě. Pokud jsme ovšem nerezignovaly na své ženství. Potřebujeme silnou oporu, kterou nerozfouká ani ten nejsilnější hurikán, zeď, o kterou se můžeme opřít, pevný bod, který a u kterého můžeme sdílet dobré i zlé, lože, do kterého můžeme bez obav ulehnout.

Dnešní slečny nemají zapotřebí vrhat se do vztahů, které skončí pouze jejich zodpovědností za dítě, za jeho budoucnost, za jeho uživení, do vztahů, které i dobře profitující rodinu uvedou do insolvence. Naprosto zírám, kolik soud přiřkl rozvedeným kamarádkám a známým, jaké divadlo tam mnohdy otec dítěte předváděl. Jeden vypadal dokonce tak, že si snad z divadla vypůjčil v kostymérně rekvizity žebráka. Ale musím férově přiznat, že tahle mince má dvě strany. Na stejný počet oškubaných žen připadá stejné množství oškubaných tatínků, které se ještě jejich ex snaží připravit o kontakt s dětmi. Ale to je již jiné téma, byť velmi společensky důležité. Vraťme se však k muži jako zázemí.

Emancipaci nepotřebují ženy, ale muži

Proč muž dopředu předesílá, že mu ani tak nejde o ideál, že se spokojí s průměrem, že ani nestojí o to se mít dobře. Proč dopředu omlouvá případné neúspěchy? Už jste někdy viděli lovce, který bude lovit tak nějak napůl? A přesně tak je to s oslovením žen. My se nespokojíme s půl chlapem, ale chceme celého. A když holt něco nevyjde, tak nevyjde. Vlastně si toho ani vůbec nevšimneme, kdyby nám ten jedinec neustále dopředu nedával najevo, že chce tu svou roli hrát tak nějak napůl. Nebo na pohodu. Nebo jak se teď vlastně říká. 

Žena by měla mužovu emancipaci podporovat, provokovat jej k gentlemanství

Na druhé straně emancipaci mužů mohou zvýšit pouze ženy. Pokud se snaží je o ni připravit, odebrat mužům jejich po staletí budovanou společenskou roli a důležitost, nečeká je světlá budoucnost ve vztazích. Vztah muže a ženy ničím jiným nenahradíme. Naštěstí.

Žít s někým neznamená jej připravit o svobodu

I když na začátku vztahu jasně vidíte svatbu a život spolu až do smrti, vztah není o tom, že někdo v něm něco musí. Je o dobrovolnosti. O tom, že chci. Nelze naši tradiční ženskou roli zneužívat a tvarovat si ji k obrazu svému. Sama jsem doma u rodičů poznala úžasný partnerský vztah, i když manžel to vidí jinak a společně s mužskými kámoši v naší rodině nazývá ženské příslušnice našeho rodu Mikulášky – kupodivu nelogicky po dědečkově příjmení. Na toto označení jsem zvláště hrdá, i když z jejich úst to pro vaši představu nezní jinak než pejorativně. Rozhodně se však nikdy nejednalo o manipulativní ženy, jak se snaží naši muži tradovat. To by si ostatně nikdy nenechali líbit. Bylo to pouze o tom, že krk v podání oněch žen hýbal hlavou vždy na správnou stranu. Naopak manžel, ani to nepopírá, pochází z velmi mačisticky orientované rodiny. Také mně dalo práci v tomto prostředí prosadit své vizionářství a stále se potýkám s nepochopením, opakováním omylů, které jsem už opravdu nechtěla podstupovat, a dalším, co s tím souvisí. Mačistický přístup je vlastní mnoha mužům. Jedou na bázi obchodu, něco za něco. Neuvědomí si, že jejich mužské zázemí my vyvažujeme ženským. To nevidí. Proto se protihodnotou mnohých stává vlastnění žen.

Muži vysílají nejednoznačné signály

Proč dnes nemohou muži udolat normální ženu? Jednoduše proto, že normální nechtějí. Pokud chtějí, tak tedy vysílají naprosto chybné signály. Prý, že jim nejde o vzhled. Že chtějí prima, hodnou holku do nepohody. Ale o čem budou mluvit na prvním místě, když vás popisují svému mužskému okolí? Bude v něm figurovat něco o matematickém nadání, schopnosti úsudku, pěkném vztahu k rodičům či dětem? Nebo v něm bude kralovat slovník ve stylu krásná, nevinné oči, útlý pas, velká prsa – oni to samozřejmě řeknou jinak.

Proč jsou pak zklamaní, když se hned nechcete vdávat, rodit kupu dětí? Proč, když si vás primárně vyhlédli kvůli vzhledu a dalším formálním faktorům, které jim budou v okolí zvyšovat kredit?

Inzerce

A ještě si vám někdy dovolí dát najevo, co vám z toho ideálního vzhledu chybí.

Co po nás vlastně chtějí?

Takže, jestli si myslíte, že vám u muže projde, že si jenom tak vstanete z postele a budete celý den vegetovat, tak to jste na omylu. Ostatně tohle by žena ani neudělala. Ta ze své podstaty, pro svůj vlastní pocit touží být upravená. 

To je ovšem to nejmenší, co musíme splňovat. 

Inzerce

Matně si pamatuji, že naše babičky ani prababičky nepracovaly, dokonce měly nějaké pomocnice v domácnosti.

Ženy nové doby, tedy již naše maminky, byly nejdříve zbaveny pomocnic a pak ještě „nahnány do fabrik“.

Inzerce

A doba došla tak daleko, že dnešní lifestylové časopisy se mohou přetrhnout v prezentacích úspěšných žen, tedy těch, které dokázaly skloubit rodinu, kariéru, díky které nejlépe celou rodinu živí, zkrátka jsou to takové supermanky dnešní doby.

Pokud takové, chlapci, budete adorovat, pak netvrďte, že chcete tuctovky. Na to vám jednak nikdo neskočí, ale také žádnou tuctovku neseženete. Ona totiž žádná žena ani tuctovkou být nechce. Každá žena chce být onou supermankou. Minimálně v očích toho svého supermana. 

Inzerce

Zvýšit karmu článku můžete na: https://janamartincova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=670443

Autor: MUDr. Jana Martincová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Jana Martincová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Ne ženy, ale muži nevědí, co chtějí, žádají normální ženy, ale zkuste jim je přivést - diskuze

  • Zajímavý postřeh....
    O ženské a mužské roli s myslím úplně to samé, ale přiznám se, že mě nikdy nenapadlo uvažovat o tom, že vlastně chlapi neumí být těmi, které my ženy očekáváme... Ale na jejich obranu musím říct, my ženy se zase hodně tváříme a stavíme do postoje, my všechno zvládneme, my vás vlastně nepotřebujeme, takže oni neví co za roli "mají hrát".. Když chlap natvrdo přizná "že chce postavit dům, zplodit syna a zasadit strom", je staromódní, když se chce žít ve vyrovnaném svazku na pohodu tak zase neví co chce.... Já bych spíš řekla, že tohle je oboustranné...
    moninif   | 14.07.2018 07:44:44 | Reakcí: 1, poslední: 15.07.2018 21:43:21
    Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
    • \
      RE: Zajímavý postřeh....
      Ano, máš pravdu, Moni, to je, jak tam píši, že jim neumožníme se emancipovat :-). Nedovolíme jim to zvládnout místo nás. 
      Calamity J.   | 15.07.2018 21:43:21
      Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Pokakavani

| Nikolabi | 24.07.2024, 17:12

Dobry den,

obracim se na Vas s dotazem ohledne syna. V cervnu mu byli tri roky. Mame problem s chozenim na velkou. Loni v listopadu jsme zacali odplenkovavat. S curanim problem ani tak nebyl, sem tam se pocura a to i ted, ale to beru asi jako "normu". Ale bohuzel neni schopen udelat velkou potrebu na nocnik, ci zachod. Vykonava to pouze do kalhot a treba i petkrat za den. Jsou situace, kdy sedi vedle nocniku, nebo je od nej vzdalen opravdu jen kousek a presto se pokaka. Uz od zacatku jsem ho motivovala napr. gumovym bonbonkem, ci nejakou hrackou, ktera se mu libila v kramu, ale bez uspechu. Priznam se, ze posledni dva mesice jsem z toho uz tak zoufala, ze jsem mu dala za to i na zadek. On mi slibi, ze bude chodit kakat na zachod, ale pak se to treba za pul hodiny opakuje znova. Parkrat se stalo, ze tu potrebu vykonal na zachod ci nocnik, ale jen tehdy, kdyz zrovna kakal a ja jsem ho popadla a on to tam dodelal. Vetsinou se to ale pak zastavilo a nelibi se mu to, knoura. Kolikrat i odejde do jine mistnosti a tam se pokaka. Ja na nem samozrejme poznam, ze kaka a kdyz se ho zeptam, tak mi tvrdi, ze ten bobek nedela. Toto se deje i kdyz je napr. u babicky na noc. Myslim, ze jen jednou se stalo, ze sam od sebe sel na nocnik a vykakal se. To jsem zrovna nebyla doma a hlidal ho manzel. Rekla bych, ze je na me celkem dost fixovany. Bohuzel manzel je casto v praci, tak drtivou vetsinu casu je se mnou. Mam jeste starsi dceru (5 let) a ta s tim taky mela trochu problem, v tom smyslu, ze do ctyr let nekakala vubec a vecer, kdyz jsme ji dali plenku na noc, tam se behem chvilky vykakala. To jsme odbourali kolem toho ctvrteho roku. Jinak bych rekla, ze je sikovny. Uz dlouho je schopen se skoro sam uplne oblect, obuje si boty, v pohode se naji. O tom, ze se kaka do nocniku, ci na zachod si povidame nekolikrat denne, myslim, ze toto chape. Ale uz jsme z toho vsichni dost nestastni. V zari by mel nastoupit do statni skolky (a ja do zamestnani), ale obavam se, ze pokud se bude tatkto neustale pokakavat, tak ho odtamtud vylouci. Uz opravdu nevim, co s nim. Prijde mi, ze at se snazim ho presvedcit, aby chodil na zachod, tak stejne dokud nebude on sam chtit, tak se to nezlepsi. Ale pokud by vas napadlo nejaka rada, jak to zlepsit, byla bych za to velmi vdecna. Mockrat dekuji

Dobrý den,

poradila bych vám se s problémem vašeho synka obrátit na dětského klinického psychologa. Pouze na základě dotazu po e-mailu nelze dát jednoznačnou odpověď a ani zázračné rychlé řešení. Je možné, že bude potřeba podrobnější zmapování situace a dlouhodobější vedení, nebo se naopak situace může vyřešit velmi rychle. Obtíže s vyměšováním nejsou ale u batolat nic neobvyklého a objevují se. Mnoho dětí preferuje zejména defekaci (vykonání velké potřeby) do plen a má problém s přechodem na nočník či toaletu. Píšete, že syn je čerstvě tříletý. Kontrola vyměšování souvisí se zralostí nervového systému dítěte a se schopností volního ovládání svěračů. Nervový systém syna nemusí být ještě dostatečně zralý a syn tak není ještě třeba připravený na přechod na nočník či záchod. Určitě bych vám doporučila snížit na něj tlak v tomto ohledu. Váš stres se na něj přenáší, tlakem je i vaše neustálé vysvětlování, kam se potřeba vykonává. To vše syn zcela jistě již ví. Pod psychickým tlakem se obtíže ještě zhoršují a může dojít k rozvoji psychosomatických potíží, které se pak těžce odbourávání. Pokud syn ještě není dostatečně vyzrálý, pak je jedno, jestli se nachází právě vedle nočníku či WC, prostě do něj potřebu není ještě schopen vykonat, nemá nad ní úplnou kontrolu. Častost stolice cca 5x denně i obtíže s použitím nočníku bych vám také doporučila konzultovat s dětským lékařem. Mohlo by se jednat i o projev nějaké potravinové intolerance či alergie a je potřeba to vyloučit, dále je dobré se poradit o vhodném stravovacím režimu a složení stravy, je možné vyhledat i dětského dietního poradce.

Při jednání se synem se určitě zcela vyhněte výčitkám, přílišnému nátlaku i vysvětlování. Ukažte mu, kde je nočník, záchod a podporujte i každý pokus o vykonání potřeby na něj. Nezaměřujte se na neúspěchy, ale pouze na úspěchy, i třeba částečné, kdy se syn k nočníku či záchodu snažil třeba přiblížit, i když to nestihl. Tyto úspěchy "oslavujte", zaznamenejte třeba do kalendáře a na ně se při následné chvále zaměřujte, může být i odměna ve formě sladkosti, hračky apod. Pokud již potřebu vykonává, tak se snažte nepřerušovat mu ji, i když poznáte, že defekuje. On vědomě ví, že má jít na nočník, ale fyzicky to ještě nezvládá. Právě přerušení vykonání potřeby může způsobovat častost stolice, kterou syn nedokončí, protože nemá klid a způsobit např. rozvoj záměrného zadržování stolice a psychosomatické zácpy. Pokud vidíte, že syn kaká, nechte jej stolici dokončit, i když do kalhot, pak jen krátce připomeňte, že je lepší použít nočník a syn se může následně podílet na úklidu (např. odnést znečištěné oblečení do prádla, zkusit vám pomoci utřít případně znečištěnou podlahu atd.). Je potřeba synovi dopřát čas a snížit tlak na něj, také vy se situací přestaňte trápit, zaměřte se na jiné věci, které synovi jdou a že jich v jeho věku není málo. Přeji vám hodně trpělivosti, do září je ještě spousta času a mohli byste situaci zvládnout.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 25.07.2024, 09:23
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×