Jak se daří činčilímu miminku v naší „kuchyňské farmě“?
Jak se daří činčilímu miminku v naší „kuchyňské farmě“?
Za kým přijdou děti, když chtějí domácího mazlíčka? U nás za matkou. Komu pak za souhlas manžel vynadá? Matce. A kdo je nejslabší článek řetězce, který zvířata nenechá chcípnout hlady? Samozřejmě maminka!
Začínali jsme jako rodina s rybičkami, které byly manželovým nápadem.
Pak přišly tajně koupené myši 10leté Sofi bratrovi k narozeninám, které jsem honila o půl jedenácté večer v dětské knihovničce. Dcera si naivně myslela, že tam myšáci 2 dny do narozenin vydrží v krabici od bot :-). Ale o tom až jindy.
Inzerce
Pak tedy nastoupila éra zvířátek se souhlasem rodičů.
Po narozeninové želvě, kterou chtěl syn své sestře solidárně oplatit myši, přišlo velké naléhání ke koupi králíčka. Toho jsme již jednou měli „za svobodna“, kupodivu přežil i narození obou dětí. Dožil se úctyhodných deseti let a samozřejmě jej mrtvého neobjevil nikdo jiný než dvouletý syn. Přiběhl tehdy za dědou a pravil: „Králík padl, zvednout,“ a táhl jej do místnosti s králíkem. Děda si v první chvíli myslel, že králík utekl z klece a přidal do kroku. O to větší zažil překvapení, když uviděl, že králík je skutečně doslova padlý.
Právě na základě této zvířecí zkušenosti jsem králíka odmítla opakovat. Jednak na něj byli manžel i děda alergičtí, tak se králík postupně stěhoval až do skladu u prarodičů, kde se riziko pčikání snížilo na minimum.
Dalším negativem byly drápy. Králíka jsem koupila jako „náplast na smutek“ po skonu činčily, která byla naším prvním společným zvířátkodítětem, a nevím jak, ale nechala jsem si ve zverimexu namluvit, že ty drápy časem zastrčí, až si na nás zvykne :-). Manžel se na mě tehdy podíval takovým tím svým shovívaným pohledem, který si schovává pro blondýny, a suše pravil: „Králík není kočka.“
Inzerce
No, a třetím negativem bylo, že do čeho kousl, tam již proud neproudil. Vzpomínám, jak manžel-rocker si rád pouštěl nahlas hudbu. Já zase upřednostňuji doma klid a už jsem dospěla do stádia, kdy si ani ráno ke snídani nepouštím rádio. Tak si hudbu manžel pouštěl do sluchátek. Najednou sebou začal škubat, jako by chtěl něco odehnat levým uchem. Pak do sluchátka klepal a nakonec pohlédl dolů na koberec a bylo mu jasné, že v levém uchu už nic neuslyší. Právě venčící králík mu prokousl drát ke sluchátku.
Jo, ještě bych zapomněla na čtvrté. Králík děsně smrdí. Ne tedy tolik jako myši, ty už jsem nevěděla kam odnést, hlavně samce, ale přesto mu musíte často měnit podestýlku.
Inzerce
Králíka už ne
Čili za mě králík doma NE! Ale jak to rozmluvit dětem?
Nejdříve jsem to hrála na možnost „již žádné zvíře domů“. To neprošlo. Tlak byl tak silný, že jsem mu citově nebyla schopna odolat. Po čase naléhání ke mně přišla spásná myšlenka. Tedy tehdy jsem si myslela, že je spásná… Zkusím synovi nadhodit činčilu. Na rozdíl od králíka jim můžete nechat podestýlku 3 měsíce nebo klidně i půl roku a vůbec je v místnosti neucítíte. Jsou heboučké, ne nadarmo se z nich dělaly kožichy, ještě že už s tím skoncovali. A co je nejdůležitější, činčila je velmi chytré zvířátko. Také roztomilé, tak se s ní nenudíte. Některé muže s horším postřehem, nebudeme jmenovat, dostalo jedno takové zvířátko při chytání po venčení až na operační sál spinální jednotky s nadobro vyhřezlou ploténkou :-).
Syn nejdříve vypadal neoblomně, ale pak se konečně chytil. Zrovna měli dostat na konci školního roku v místním zverimexu činčilí mláďátka od známých. Tak jsem to navlíkla, že by to bylo za vysvědčení. A tak u nás skončil Albert. Přesně Albert II. Syn byl jím tak nadšený, že jej chtěl dokonce do pokoje, to po první noci samozřejmě vzdal, protože činčily jsou noční zvířátka. Dodnes chodí a ptá se, jak mohl chtít místo činčily králíka. Ufff! Dokonce si začal psát činčilí blog, takový praktický, co je potřeba, jak vybavit klec apod.
Inzerce
Albert jako mládě, nyní se již do „domku“ sotva vejde.
K samci patří samice
Až potud by to bylo všechno celkem v pořádku. Neuběhly však ani 2 roky a přišla dcera. Že by chtěla taky činčilu. A nejlépe samičku. Ve snaze oddálit vznik farmy jsem odvětila, že za vysvědčení. Nějak jsem si v té dubnové plískanici neuvědomila, že vysvědčení je již za 2 měsíce.
Přišel konec června a u nás doma našla nově útočiště i činčilí samička Annienka. Ta je oproti Albertovi ze skutečné farmy s rodokmenem, otec Rakušan, matka Němka nebo naopak, ale její zdraví a kondice jsou oproti činčilímu podvraťákovi ze zverimexu mnohem horší.
Budeme dělat činčilí miminka a prodávat je ve zverimexu
A bylo to tady. To, z čeho má rodič obavy, když mu pod jednou střechou skončí samec a samice stejného druhu. Děti přišly s nápadem, že je budeme množit. Tedy přesněji dcera. Syn to kategoricky odmítl, že jeho samec nebude k ničemu takovému zneužit. Že toto nedopustí. A naprosto cílevědomě ukončil jakékoliv náznaky jejich možného sblížení při společném venčení po roce věku samičky.
Odpočívající taťka – Albert II.
Po pár týdnech, co činčily běhaly spolu, se nám zdálo, že je Annie nějaká objemnější. Ale u nich to moc nepoznáte, jak mají tolik chlupů. Ale i na pohmat mně přišlo, že má větší bříško.
A myslím, že jsem to byla právě já, kdo ty dva tvorečky neuhlídal… No, považte, vy byste jim to nedopřáli?
Co se dalo čekat, se i potvrdilo. Naší činčilce Annie se narodilo miminko.
Konečně jsem po čase mohla na webu Babyonline přispět do rubriky Můj porod.
Jak probíhal porod?
Příroda to má naštěstí na rozdíl od lidí úžasně zařízené.
Ráno 28. září, tedy na sv. Václava se ještě před 7. ráno loučím s dcerou, která odjíždí se školou do Německa, mimochodem do Lipska a Drážďan, které jsem vám představila v minulém blogu.
Když přijdu zpět do kuchyně, vidím, že Annie je nějak aktivní, což ráno tahle zvířátka už nebývají. Olizuje se v oblasti přirození. Začínám mít mírné obavy a představovat si, jaká asistence by mohla být potřebná při porodu činčil.
Obavy byly naprosto zbytečné. Během chvilky pod maminkou leželo činčilí miminko, celé mokré, na rozdíl od myšek se narodilo osrstěné a mělo se čile k světu.
Během prvního dne se naučilo skákat na domeček, během druhého na prostřední poličku a třetí den již činčilka vyskočila úplně nahoru.
Maminka Annie s Baruškou
Ohledáním jsem tipla, že by to mohla být holčička, tak dostala od dcery jméno Beatrice, ale já ji stejně neřeknu jinak než Baruška.
Na otázku: "Co s ním budeme dělat?" se bohužel potvrdila má předtucha. Jakmile nejen děti spatřily toho nádherného, roztomilého tvora, odmítly jej dát pryč s tím, že si Barušku necháme. Čili nákup větší klece a přerod kuchyně v činčilárnu byl na obzoru.
Baruška
Potřeba nové klece
Činčilkám stávající klece opravdu přestaly stačit, tak jsme pro samice pořídily dvoumetrovou, ano, do kuchyně, a samci přibylo nad jeho původní ještě další patro v podobě dřívější klece od holek.
Jak roste činčilí miminko?
Barušce se velmi dobře daří, dokonce tak, že během 3/4 roku přerostla svou maminku, je o 100 g těžší (500
g) a dosáhla váhy tatínka :-). Je z ní již v podstatě dospělá samice, která by sama mohla mít mláďata.
Baruška vlevo s maminkou
Baruška vpravo s maminkou
Když vám činčila uteče ze zamknuté klece
S činčilami se člověk skutečně nenudí. Činčily jsou velmi vynalézavé, na způsob otevření klece přijdou v podstatě první den. Proto se musí zamykat. Nejen to. Díky opakované příhodě jsme byli nuceni mláďatům dvířka dokonce zadrátovat.
Jaké jsem zažila překvapení, když jednoho dne vejdu ráno do kuchyně a klec nedávno přivezeného mláděte Annie je prázdná. Přitom zamknutá na zámek i zavřená. V první chvíli jsem se podezřívala z psychické indispozice, ale pak naznala, že musela i přesto zdrhnout. Nikde nebyla. Zkoušela jsem nakouknout i do imitace antické vázy z Kréty, do které při venčení rády skákaly, ale nic. „To není možné, musím všechno prohledat znovu,“ nemohla jsem se smířit s výsledkem. Samozřejmě, že byla v oné váze a nedokážete si představit, jak jsme se obě vylekaly, když jsem do ní sáhla a činčilu nahmatala.
Jak se mohla dostat ze zamčené klece? Jednoduše. Byla malá, otevřela si vrátka na vzdálenost, kterou zámek dovolil a protože byl vchod napnutý, tak poté, co vylezla, se dvířka tlakem sama zaklapla.
Když se z kuchyně stane ZOO a okrasných kytek potrava
Když jsem pochopila, že my rozhodně žádná mláďátka do zverimexu dávat nebudeme, začali jsme pouštět samce a samice odděleně. Z kuchyně se stala zvířecí zóna, kde opakovaně musíte během dne zametat nebo vysávat písek, ve kterém se koupou, bobky a dřevěné třísky, které rozkoušou jako bobři. Naštěstí jsou to zvířátka téměř sterilní, kdy spíše hrozí, že něco chytnou od nás než opačně.
Na kytky jako ozdobu kuchyně a kousek přírody uvnitř mohu dočista zapomenout. Pouze si u jednoho květináče za druhým říkám: „Toto byla ještě včera tlustice, toto anturie a tak dále.“ Kaktus byl ohlodaný přesně do půlky, na kterou zvířátka dosáhla. Ne, že by to hlodala od konce. Ona to setnou přímo u zeminy. Asi se ptáte, proč květiny neohradíme a proč je lépe nehlídáme. Ony ohrazené jsou, ale činčily jsou zkrátka vždycky dva kroky před vámi. Nic jim není svaté a když něčeho dosáhnou, stačí doslova vteřina ke zkáze.
Pomalu se smiřuji s tím, že máme z kuchyně ZOO. Ale asi to musím brát pozitivně. Vlastně nám ta kuchyň tak trochu ožila.
Navíc syna-animátora činčily inspirovaly k natočení a sestříhání originálního videa WWII Chinchilla aneb Chinchilla flying & bombing London in WWII.:
Nový maskot Babyonline
Naštěstí jsem zjistila, že v těch zvířátkách nejedeme sami. Kolegyně si po skonu 7letého kocoura pořídila koťátko Jamie, které se stalo novým maskotem našeho webu :-). Za pár dní si totiž vynutil být u všeho, co jeho panička pracovně dělá, a schvaluje veškeré naše dokumenty.
A mně je jasné, jaké další zvíře budou chtít domů děti. Myslíte, že tentokrát odolám?
Víte, jak dlouho pedagožka učila děti rozklepnout vajíčko? 3 hodiny. Krájení křížal pak bylo o kriminál. Proč se bráníme získání manuálních základů u svých dětí?
Kdo jiný má větší zkušenost s touto problematikou než matka, která všechna zařízení vyzkoušela na vlastní kůži? A kůži svých dětí? Co o tom soudí? Umístila by 2leté dítě do školky?
Dokážete si představit svou rodičovskou bezmoc, když máte doma najednou úplně jiné dítě? Jak se změní péče o něj a celkový chod rodiny? Neměl by se přece jen stát k důsledkům očkování postavit čelem? A co výrobce vakcín?
Je unschooling schopen dítě vybavit potřebným know-how, aby dítě bylo schopno rozhodnout, co jej bude v životě nejvíce bavit, naučit jej kritickému myšlení a schopnosti společného bytí – v manželství a v komunitě? Je unschooling metoda s úspěchem aplikovatelná na celou dětskou populaci, a to bez rozdílu finančního a intelektuálního zázemí? Co když v životě přijde situace, kdy dítě prošlé unschoolingem bude např. muset bránit svou vlast? Bude toho schopen? Bude jej to bavit? Najde k tomu vnitřní motivaci?
Měly by ženy přestat vrcholově sportovat? Znamená uchování si ženství podřízení se potřebám muže, rodiny a domácnosti? Nad tématem se zamýšlí jeden promarněný sportovní talent.
Vzpomínáte si na ten případ z března letošního roku? Kdy bylo na dětskou JIP přijato 6týdenní dítě se zápalem plic? Jeho matka tehdy odmítla opustit JIP. Každý se domáhal svého práva. Mohly strany najít společnou řeč?
Kde nestačí decentní popis cílové klientely a zaměření hotelu, tam je nutno důraznější upozornění pro některé natvrdlé jedince, v tomto případě rodiče.
Co udělá instalatér s netěsnící trubkou? Dokážete si představit, že místo opravy protékajícího potrubí pouze zvýší průtok vody? Ministerstvu netěsní trubka a lékaři mu utíkají ze systému ven, co udělá jako správný instalatér?
Překvapuje vás, že ti, kteří příliš nemluví o tom, co pro tělo dělají, vypadají daleko lépe, zdravěji a spokojeněji než ti, kteří denně hlásají, co všechno dodržují a co bychom podle nich měli dodržovat i my ostatní?
Jak zanechat stranou vlastní nenaplněné ambice při výchově? Že se přísnost a důslednost vyplatí? Jak neplést přísnost s nezdravou rodičovskou ambiciózností?
Je zvláštní, jak média některé politiky šetří a jiným nemohou přijít na jméno. Nezdá se vám? Mezi ty druhé jmenované již třetím rokem patří Donald Trump. I když právě u něj bych slovo politik nikdy nepoužila. Myslím, že to byla právě média, která mu jako nepolitikovi pomohla vyhrát volby. Nemusí se nám Doník líbit, ale jeho nesporným pozitivem v dnešním hyperkorektním světě, kdy ani bělocha nemůžete nazvat běloch, je, že právě Trump umí nazývat věci pravými jmény.
Ano, pánové, éra vše i pro vše obětujících se „trubek“ skončila. Dnešní slečny již přemýšlejí, zda a jaká oběť jim za to stojí. A naopak. Přesně vědí, co chtějí. A jsou to dnes právě muži, kteří nevědí, co hledají. A když najdou, co chtěli, strašně se nad tím podivují.
Dosud si vláda v čele se zdravotními experty počínala v této nepředložené situaci velmi dobře. Červený diplom by pak měli obdržet všichni zdravotníci. Nicméně žádné řešení není úspěšné neomezeně dlouhou dobu, každá situace se v čase vyvíjí.
Propastný rozdíl v prosperitě dříve nejrozvinutější země Afriky pod vedením pracovitých bílých Afričanů a současného stavu v čele s většinovým obyvatelstvem snad vidí celý svět. Ale najdou se tací a je jich poměrně hodně i v tzv. dobrých politických kruzích, kteří se tváří, že se nic neděje.
„Pohled vlády na ekonomiku by se dal shrnout do několika krátkých frází: Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to.“
Malíři tvoří rozmanité krajiny, byť jsou sami zavřeni v temné místnosti, náctiletí hudebníci zpívají o hrůzách války, přestože žádnou válku nezažili, promiskuitní básníci píší o nehynoucí lásce. A do toho se nám politici, kteří sami nikdy nevykročili ze své vlastní společenské bubliny, snaží namluvit, jak víceletá gymnázia rozdělují společnost.
Nevěříte? Pak čtěte další z Blogů Jany Martincové. Zamysleli se vůbec iniciátoři zavedení spádovosti nemocnic, proč se veřejnost nechce nechat ošetřit v jí nejbližším zařízení?
Nakolik jste znalí problematiky ADHD, tedy dětské hyperaktivity? Hyperaktivní dítě nejdříve koná, a pak teprve myslí. Dítě neposedí, je zvýšeně pohyblivé, tedy hyperkinetické. Trpí poruchou soustředěnosti a posledním a asi pro rodiče i okolí nejnáročnějším rysem je impulsivní jednání.
Ordinace dětských lékařů zavírají jedna za druhou. Proč jich dříve z každé fakulty vycházelo 80 ročně a dnes by se dali spočítat na prstech jedné ruky? Kdo bude léčit naše děti a vnoučata? Že by léčitel po rekvalifikačním kurzu?
Je u nás skutečně od roku 1989 4x více lidí, kteří mají intelektově na studium vysoké školy? Nebo šla jejich úroveň tak dolů? Nemělo by si dítě vybrat obor nebo vytvořit profesi, která jej bude naplňovat, než se honit za titulem?
Dobrý den, kvůli prodělané hluboké žilní tromboze v šestinedělí a trvalým následkům užívám již druhým rokem léky na ředění krve (tyto mám celoživotně). Po eliquisu jsem měla prvni dny celkem silnou menstruaci, což mi přišlo kvůli ředění v pořádku. Nyní plánujeme druhé těhotenství, tak jsem přešla z léků rovnou na injekce - Fraxiparine 0,6. Po injekcích mám mnohem slabší menstruaci, přijde mi napůl jasně červená spojená spíš s jakoby hnědší krví. Ale oproti eliquisu opravdu slabá. Opravdu je to od přechodu na Fraxiparine. Je možné, že je po něm slabá menstruace? Nemůže to mít vliv na početí? Zatím se nám nedaří, tak bych nerada něco zanedbala. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
ano, možné to samozřejmě je, bylo by vhodné změřit Vaše hladiny antiXa, kterými se léčba nízkomolekulárními hepariny monitoruje, zda je u Vás v požadovaném rozmezí. Odběr se obvykle dělá cestou praktického lékaře.
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
Kategorie BMI jsou zjednodušeným modelem, které nám pomáhají se zorientovat v naší tělesné hmotnosti.
Body Mass Index (BMI) udává méně přesné údaje zejména u dětí, starších lidí a aktivních sportovců. Přesnější posouzení tělesné váhy než kalkulačka BMI může provést odborník, který zahrne i další parametry: např. pohlaví, věk, objem svalů, typ postavy a celkový životní styl.
Ucelená vzdělávací sada knížek pro děti a náctileté zaměřená na zdravý životní styl. Psána odborníky. Testována na vlastních dětech :-)!
Knihy pro dospělé: Zdravé těhotenství a Žena po 40
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze
návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádkuOdmítnoutDalší informace
Související články
Mají se vrátit dílny a pozemky? Samozřejmě, že ano!
Víte, jak dlouho pedagožka učila děti rozklepnout vajíčko? 3 hodiny. Krájení křížal pak bylo o kriminál. Proč se bráníme získání manuálních základů u svých dětí?
Patří 2leté děti do školky? Ne, když do zařízení, tak do jeslí!
Kdo jiný má větší zkušenost s touto problematikou než matka, která všechna zařízení vyzkoušela na vlastní kůži? A kůži svých dětí? Co o tom soudí? Umístila by 2leté dítě do školky?
Stát by měl odškodnit děti s následky po očkování
Dokážete si představit svou rodičovskou bezmoc, když máte doma najednou úplně jiné dítě? Jak se změní péče o něj a celkový chod rodiny? Neměl by se přece jen stát k důsledkům očkování postavit čelem? A co výrobce vakcín?
Unschooling – je schopno si dítě samo určit co se učit?
Je unschooling schopen dítě vybavit potřebným know-how, aby dítě bylo schopno rozhodnout, co jej bude v životě nejvíce bavit, naučit jej kritickému myšlení a schopnosti společného bytí – v manželství a v komunitě? Je unschooling metoda s úspěchem aplikovatelná na celou dětskou populaci, a to bez rozdílu finančního a intelektuálního zázemí? Co když v životě přijde situace, kdy dítě prošlé unschoolingem bude např. muset bránit svou vlast? Bude toho schopen? Bude jej to bavit? Najde k tomu vnitřní motivaci?
Baví ženy vyhrávat? Nebo raději perou ponožky a žehlí košile?
Měly by ženy přestat vrcholově sportovat? Znamená uchování si ženství podřízení se potřebám muže, rodiny a domácnosti? Nad tématem se zamýšlí jeden promarněný sportovní talent.
Měli si to dítě lépe hlídat!
Jednotné státní přijímačky: Jsou opravdu takovým zlem?
Nebo odhalí skutečné znalosti dětí? Co na ně říká matka, která zažila s dítětem jejich první ročník?
Na migranty Němci platit musí, ale jakých zločinů se dopouští, vědět nesmějí
Čí právo je na dětské JIP větší? Lékaře, rodiče, ostatních dětských pacientů?
Vzpomínáte si na ten případ z března letošního roku? Kdy bylo na dětskou JIP přijato 6týdenní dítě se zápalem plic? Jeho matka tehdy odmítla opustit JIP. Každý se domáhal svého práva. Mohly strany najít společnou řeč?
Zákaz vstupu dětem do hotelů. „Proč ne?“ říkají matky
Kde nestačí decentní popis cílové klientely a zaměření hotelu, tam je nutno důraznější upozornění pro některé natvrdlé jedince, v tomto případě rodiče.
Strategie Ministerstva zdravotnictví k odlivu kvalitních lékařů z ČR
Co udělá instalatér s netěsnící trubkou? Dokážete si představit, že místo opravy protékajícího potrubí pouze zvýší průtok vody? Ministerstvu netěsní trubka a lékaři mu utíkají ze systému ven, co udělá jako správný instalatér?
Zážitková gastronomie v nově zrekonstruovaném Hraničním zámečku
„Cože, David bude dělat cyklistům smažák?“ neskrývala jsem rozpaky nad rozhodnutím jednoho z našich nejlepších českých šéfkuchařů.
Jak si představuji efektivní školství? Aneb pokračování Proč všichni rodiče chtějí své děti dát na gymply a VŠ?
Odpovídají skutečně znalosti absolventa délce vzdělání? Jaká je to pro nás ekonomická zátěž? Máme právo mluvit do organizace vzdělávání?
Babiš nebo Johnson? Kdo má boj s koronavirem vymyšlen lépe?
Komplexní péče o zdraví, psychosomatika a vykadění rakoviny
Překvapuje vás, že ti, kteří příliš nemluví o tom, co pro tělo dělají, vypadají daleko lépe, zdravěji a spokojeněji než ti, kteří denně hlásají, co všechno dodržují a co bychom podle nich měli dodržovat i my ostatní?
Ambiciózní vs. přísný rodič
Jak zanechat stranou vlastní nenaplněné ambice při výchově? Že se přísnost a důslednost vyplatí? Jak neplést přísnost s nezdravou rodičovskou ambiciózností?
Mick Jagger (75) vs. Miloš Zeman (73) a Axl Rose (56) aneb anti-aging v podání Rolling Stones – rockové turné a dovolenkový klid v Drážďanech
Jak by média informovala, kdyby na summitu NATO dělal Trump co Juncker a opačně?
Je zvláštní, jak média některé politiky šetří a jiným nemohou přijít na jméno. Nezdá se vám? Mezi ty druhé jmenované již třetím rokem patří Donald Trump. I když právě u něj bych slovo politik nikdy nepoužila. Myslím, že to byla právě média, která mu jako nepolitikovi pomohla vyhrát volby. Nemusí se nám Doník líbit, ale jeho nesporným pozitivem v dnešním hyperkorektním světě, kdy ani bělocha nemůžete nazvat běloch, je, že právě Trump umí nazývat věci pravými jmény.
Móda podzim 2018 aneb jak se „baby“ kolem 50 stanou modelkami
Všechno to začalo ryze žensky: „Nemám co na sebe!“ pronesla žena, která nesnáší nakupování a oblečení zvlášť. Trochu neženské, viďte?
Kam povede nošení roušek na školních chodbách?
Ne ženy, ale muži nevědí, co chtějí, žádají normální ženy, ale zkuste jim je přivést
Ano, pánové, éra vše i pro vše obětujících se „trubek“ skončila. Dnešní slečny již přemýšlejí, zda a jaká oběť jim za to stojí. A naopak. Přesně vědí, co chtějí. A jsou to dnes právě muži, kteří nevědí, co hledají. A když najdou, co chtěli, strašně se nad tím podivují.
Koronavirus: Po chemoterapii bychom již mohli začít s cílenou biologickou léčbou, co říkáte?
Dosud si vláda v čele se zdravotními experty počínala v této nepředložené situaci velmi dobře. Červený diplom by pak měli obdržet všichni zdravotníci. Nicméně žádné řešení není úspěšné neomezeně dlouhou dobu, každá situace se v čase vyvíjí.
JAR: Jak to dopadá, když dáte podíl na moci méně schopným, ale o to více zakomplexovaným jedincům
Propastný rozdíl v prosperitě dříve nejrozvinutější země Afriky pod vedením pracovitých bílých Afričanů a současného stavu v čele s většinovým obyvatelstvem snad vidí celý svět. Ale najdou se tací a je jich poměrně hodně i v tzv. dobrých politických kruzích, kteří se tváří, že se nic neděje.
Dítě a elektronika, „vědecký“ výzkum vs. zjištění matky
Edukací proti agresorům a válce
Kdypak nám znárodní Google?
„Pohled vlády na ekonomiku by se dal shrnout do několika krátkých frází: Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to.“
Měla by být víceletá gymnázia zrušena?
Malíři tvoří rozmanité krajiny, byť jsou sami zavřeni v temné místnosti, náctiletí hudebníci zpívají o hrůzách války, přestože žádnou válku nezažili, promiskuitní básníci píší o nehynoucí lásce. A do toho se nám politici, kteří sami nikdy nevykročili ze své vlastní společenské bubliny, snaží namluvit, jak víceletá gymnázia rozdělují společnost.
Svobodnou volbu zdravotnického zařízení lze ovlivnit i jinak než zákazy a nařízeními
Nevěříte? Pak čtěte další z Blogů Jany Martincové. Zamysleli se vůbec iniciátoři zavedení spádovosti nemocnic, proč se veřejnost nechce nechat ošetřit v jí nejbližším zařízení?
Podobnost řízení epidemie a ADHD dítěte
Nakolik jste znalí problematiky ADHD, tedy dětské hyperaktivity? Hyperaktivní dítě nejdříve koná, a pak teprve myslí. Dítě neposedí, je zvýšeně pohyblivé, tedy hyperkinetické. Trpí poruchou soustředěnosti a posledním a asi pro rodiče i okolí nejnáročnějším rysem je impulsivní jednání.
Konec pediatrů v Čechách
Ordinace dětských lékařů zavírají jedna za druhou. Proč jich dříve z každé fakulty vycházelo 80 ročně a dnes by se dali spočítat na prstech jedné ruky? Kdo bude léčit naše děti a vnoučata? Že by léčitel po rekvalifikačním kurzu?
Proč všichni rodiče chtějí své děti dát na gymply a VŠ?
Je u nás skutečně od roku 1989 4x více lidí, kteří mají intelektově na studium vysoké školy? Nebo šla jejich úroveň tak dolů? Nemělo by si dítě vybrat obor nebo vytvořit profesi, která jej bude naplňovat, než se honit za titulem?