Inzerce https://i.cerebroad.com/158215901551055e4dd4a77ca4f756736889__[timestamp]

Aktuální akce pro děti i maminky

Koná se u Vás zajímavá akce? Sem s ní!

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
datum konání akce: 16.06.2018
město: Milovice

Mírový běh letos zavítá do Mirakula

Nesoutěžní štafetový běh s názvem Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run (Mírový běh) do České republiky zavítá už po dvacáté prvé. V milovickém Parku Mirakulum ale bude mít v sobotu 16. června svou premiéru.

 

Pro malé návštěvníky Mirakula je pak připravena i dětská verze běhu. „Děti pozveme ke společnému běhu kolem světa, což bude krátká vyznačená trasa, která je imaginárně provede všemi kontinenty,“ říká Petr Hlava s tím, že zhruba po hodině se štafeta vydá zase dál směrem k Benátkám nad Jizerou. „Ještě předtím si ale děti budou moci pochodeň, kterou měli v rukou takové osobnosti jako Václav Havel, Martina Navrátilová či papež František, chvilku podržet,“ dodává Petr Hlava.

Speciálním „mírovým“ hostem bude v Mirakulu plavkyně Abhejali Bernardová, která je prvním Čechem a teprve desátým člověkem na světě, kterému se podařilo dokončit sérii Oceans Seven (Sedmička oceánů), sedm obtížných dálkových přeplaveb v různých částech světa, z nichž nejznámější je kanál La Manche.

V Mirakulu ale samozřejmě na sobotu přichystali i další program – amfiteátr bude odpoledne hned dvakrát patřit kouzelníku Navarovi a jeho trikům a od 14 hodin bude k vidění výcvik psů s Pavlem Rytířem. Jako vždy o víkendech bude v provozu také Tankodrom a milovický historický expres.

Evropská část Mírového běhu začala letos 27. února v Sofii v Bulharsku a po více než 7 měsících souvislé trasy přes 38 států Evropy bude zakončena 8. října v portugalském Lisabonu. Mezinárodní tým během této doby urazí přibližně 15 000 km a jen v Evropě se setká s 250 000 lidmi.

Do České republiky přiběhl mezinárodní tým ze Slovenska v neděli 10. června. Pochodeň zde stráví 11 dnů a urazí více než 700 km. Organizátoři očekávají účast nejméně deset tisíc lidí. Běhu se může zúčastnit každý: sportovci i nesportovci, mladí i staří. Každý může pochodeň poponést několik kroků nebo několik kilometrů, může také přijít běžce povzbudit, až budou probíhat jejich městem, nebo si pochodeň jen podržet a vložit do ní vlastní přání pro mír. Na českém území již Mírový běh letos navštívil Bzenec, Brno, Nové Město na Moravě, Litomyšl, Hradec Králové či Poděbrady a pokračuje přes Prahu a další města do Děčína, kde 20. června štafeta překročí hranice s Německem.

 autor: Baby on line    Poslední změna: 15.06.2018 11:27:22
Předchozí článek Labyrint peněz - rodinná hra Další článek Fisaf pořádá kurz pro všechny milovníky jógy
Diskuze
Komerční sdělení

Související články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce