banner

Celkem výsledků pro výraz "zanet": 100

Dobrý den. Byla jsem u své gynekoložky na preventivní prohlídce a testy mi vyšly negativní, ale zánět děložního hrdla vyšel ano. Tak mi gynekožka předepsala macmirorr. Dostala jsem menstruaci zase po dvou týdnech, ale teď je taková, že když sedím na wc, tak cítím, jak ze mě krev kapká už třetí den. Můžete mi poradit, co dělat? Nemůžu se gynekoložce dovolat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud nekrvácíte intenzitou cca 10-15 vložek za den, není to nic dramatického a nijak Vás to neohrožuje. Ještě tedy do konce týdne klidně vyčkejte a pokud by se situace nezměnila, pak gynekologa vyhledejte.

Dobrý den, Prosím vás o radu, můj přítel má zánět průdušek už asi týden nejspíš z nachlazení, chci se zeptat jestli je to nakažlivé, máme tříměsíční holčičku a bojím se aby to od něho nechytla zatím ji naštěstí nic neni.Někde jsem četla že to nakažlivé je a někde zase že není tak už nevím co je pravda. A pokud je to nakažlivé tak co mám popřípadě dělat.Děkuji za odpověď

Dobrý den. Pokud se přítel léčí antibiotiky, není již nakažlivý.

Dobrý den, mám dotaz. Snažím se otěhotnět, ale bohužel mi před 14 dny moje doktorka zjistila zánět vaječníku. Nasadila mi antibiotika, Entizol a 10 dní bez sexu. Běhen braní antibiotik jsem navíc dostala menstruaci, takže jsem musela přerušit braní Entizolu. V neděli jsem antibiotika dobrala,ale následně se mi dostavily (už během menstruace) tyto problémy: pálení, svědění kolem klitorisu a pochvy, slabý nepáchnoucí výtok a mírná, občasná bolest v podbříšku. Mohla by to být příčina anitibiotika vynechání Entizolu?Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, Vaše potíže mohou být způsobeny užíváním antibiotik, které někdy mohou rozhodit poševní mikrofloru. Zkuste nasadit lokálně laktobacily na upravení.

Dobry den, paní doktorko. Bydlím v zahraničí, kde je zdravotnictví ne příliš na dobré úrovni a chtěla bych se Vás zeptat na Váš názor. Před osmi měsíci jsem prodělala zamlklý potrat, poté následovala kyretáž, která proběhla bez problemů. Ale zhruba po měsíci od kyretáže mě začalo bolet břicho, měla jsem růžový výtok a krvácela. Ještě v ten den jsem šla k lékařce, která ultrazvukem našla tekutinu v pánvi. Jen mi řekla, že se jedná o bakteriálni zánět a napsala antibiotika, která celkem zabrala a po 14 denní kontrole jsem již byla v pořádku. Bohužel mi ale nejde od té doby otěhotnět. Menstruaci mám sice pravidelnou, ale obávám se, že mi po té infekci vznikly srůsty a ja zůstanu neplodná.

Dobrý den, na Vaši otázku těžko odpovědět. Problémy s otěhotněním po kyretáži spíše dělají srůsty v dutině děložní, ale pokud by se ve Vašem případě o tyto srůsty jednalo, pak byste ani nemenstruovala či by menstruace byla velice slabá. Takže o tento problém se pravděpodobně nejedná. To, zda máte srůsty v oblasti vejcovodu, se dá samozřejmě taktéž nedá vyloučit, ale zjistit se to dá pouze zobrazovací metodou - sono hysterografie či při laparoskopii, ale tato vyšetření již musí indikovat gynekolog v rámci léčby neplodnosti. Pokud byste nemohla otěhotnět více než 12 měsíců, pak se určitě někam obraťte.

Dobrý den, mám 5 let vaginální zánět. Jelikož léky nefungovaly tak mi prý pomůže jen dieta. Normalne sem měla menzes dva týdny pak týden volno a zase. Doktorka mi říkala, že je to kvůli zánětu a dávala mi nějaké hormony. Teď poprvé mám menzes 40 dní a stále to pokračuje. Čím by to mohlo být? Je možné, že se mi zánět nějak zhoršil? Nebo si mám raději zajít na gynekologii. Zánětu se snažím zbavit, ale dietu opravdu držet neumím.

Dobrý den, dietou se vaginální zánět opravdu nevyřeší, tou pouze uprava poševního prostředí, která vznik vaginálního zánětu ovlivnuje. Pokud krvácíte již 40 dní, je určitě na místě navštívit gynekologa. Důvodů může být spousta.

Dobrý den, prosím Vás, mám prosbu. Každou minutu chodím na malou a po skončení mám bolest a tlak v rodidle, jako bych měla rodit. Teď tam mívám i trochu krve, nevíte, co by to mohlo být? Děkuji, Fojtíková

Dobrý den, pokud chodíte často močit, jedná se pravděpodobně o infekci močových cest. Kupte si urologický čaj, hodně pijte - min. 2 litry tekutin denně. Pokud by se stav nezlepšoval, navštivte praktického lékaře.