banner

Celkem výsledků pro výraz "zakrok": 55

Dobrý den, omlouvám se za dotaz, který sem asi nepatří.. Doufám, že mi poradíte. Je mi 14 let a už asi tři měsíce mi při otevírání úst přeskakuje pravý čelistní kloub.. Pravděpodobně znám příčinu a to je křivá stolička, takže mám právě pravý kloub zavřený víc než levý > křivě zavírám spodní čelist.. A docela se bojím jít k lékaři, i když se mu stejně nevyhnu, protože na všech internetových diskuzích je zmínka o výplachu kloubu a tomu nevím, jestli se vyhnu, protože to má sice být až poslední případ, pokud nezabere cvičení nebo dlaha ale člověk nikdy neví, na jakého lékaře narazí.. Takže můj dotaz, kam mám jít s čelistí - na koho se obrátit - jestli na zubaře či chirurgii. A je možnost, že mi odpovíte, jestli se vyhnu výplachu? Vím, že tato stránka je pro maminky a tak, ale jste jediná poradna, co znám, za kterou se nemusí platit. Doufám, že mi budete moc poradit..

Lupání a přeskakování v kloubu ještě nemusí znamenat nic vážného. Z vašeho popisu se opravdu zdá, že za příčinou stojí dotyčná vystouplá stolička. Stolička je zatěžována při kousání jako první a tím trpí i čelistní kloub. Řešení takového problému pak není nic obtížného, stačí stoličku zaleštit a snížit. Nejde o žádný bolestivý zákrok, zubnímu lékaři to zabere maximálně 10 min (pokud navštěvujete dentální hygienistku, i ona by vám mohla pomoci). Takže první doporučení je opravdu jít k běžnému vašemu ošetřujícímu zubnímu lékaři, sdělit problém s kloubem a hlavně také otevřený skus (píšete, že nemůžete oboustranně stejnoměrně zavřít ústa). Lékař stoličku zaleští, napraví se tím i problém s dokusováním a kloub se sám navrátí ke svému zdraví. Za druhé, pokud problémy s čelistním kloubem budou pokračovat, doporučuji navštívit znovu vašeho zubního lékaře, on vás odešle na stomatochirurgii, kde vás jen vyšetří (určitě nebudou dělat žádné výplachy) a odešlou na fyzioterapii. Věřím ale, že problém se vyřeší samotným malým zákrokem u zubního lékaře. 

V opačném případě, když nebudete nynější malý problém řešit, mohou v budoucnu nastat komplikace s "vystouplou" stoličkou a protilehlými zuby. 

Seberte odvahu a jděte ráno ke svému zubnímu lékaři ;-) 

avatar
Petra Koucká, DiS. dentální hygienistka

Dobrý deň, 16.02. som absolvovala prerušenie tehotenstva vysatím v cca 5. tyzdni, od vtedy prešli 2 týždne. Menštruáciu zatiaľ nemám. Tehotenský test mi však stále ukazuje pozitívny výsledok. Ako dlho môže byť Hcg hormón v krvi? Nezodpovedne sme s priateľom mali pohlavný styk pred týždňom, mohlo by po prerušení dôjsť k tehotenstvu? Mám teraz 2. deň vagin. mykózu, mala som takýto problém pár dní aj pred zákrokom, doktor povedal, že kontrolu vykoná až po menštruácií. Ďakujem pekne.

Dobrý den, 14 dní po interupci by již pozitivní test být neměl. Doporučuji vzhledem k této skutečnosti a absenci menstruace navštívit gynekologa k UZ kontrole, zda byl zákrok proveden dobře. To, že byste měla týden po otěhotnění pozitivní test je velmi nepravděpodobné.

Dobrý den, prosím Vás o radu..S přítelem plánujeme znovu pokusy o miminko, ale mám trochu strach. Neboť od od prosince 2017 roku bojují se streptokokem na krčních madlich. Poprvé mi byl zjištěn v prosinci dostala jsme ATB následně v únoru jsme měla opět komplikace a byl opět zjištěn streptokok doslala jsme ATB a po dobrání mi udělali kontrolní stěr a byl tam stále. Doktorka si myslí že mám oslabenou imunitu a jsem nejspíš bacilonosičem. Myslíte že toto může mít vliv na moje budoucí těhotenství a ohrozit plod, když letošního roku v lednu v 11+3tt my bylo zjištěno zamlklé těhotenství a musela jsem jít na zákrok. Děkují a přejí krásný den

Dobrý den, něměla bych obavy o budoucí těhotenství. Bakteriální flora je na ruzných částech těla různá. Neznamená to, že automaticky máte streptokoka i v pochvě. Streptokoků je navíc spousta typů a některé se v pochvě nachází zcela běžně jako součást mikroflory.