Celkem výsledků pro výraz "vysetreni": 100
Dobrý den, byla jsem na ultrazvukovém vyšetření v 21tt vše ok, ve zprávě mám napsáno: Velmi špatné akustické podmínky-výpovědní hodnota i detekční schopnost vyšetření je výrazně snížena. Nevím, co to znamená, vyšetření všech orgánu bylo v pořádku, cely ultrazvuk vyšel v pořádku. Snímek jsem si ani nevzala, prý dnes nebylo moc vidět. Můžete mi prosím napsat, co to znamená? Jestli to je něco negativního, nebo mám mít obavy i když vše dopadlo Ok? Dekuji
Dobrý den, v rámci specializovaných ultrazvukových vyšetřeních, která se provádí v prvním, druhém a třetím trimestru, se hodnotí sonoakustické podmínky, za jakých bylo možné ultrazvuk provést. Zjednodušeně řečeno, tyto podmínky závisí na tom, jak široká je břišní stěna (množství tukové tkáně) maminky, přes kterou ultrazvukové vlnění prostupuje. Čím širší břišní stěna je, tím je horší přehlednost, tím hůře se miminko prohlíží a snižuje se tak detekční přesnost vyšetření (toto nemá souvislost s "šikovností" lékaře). Jak dobře přehledné miminko bude, jak dobře půjde ultrazvuk provést a jak přesný bude, záleží jednak na tom, jak je břišní stěna u maminky přístupná (čím větším množství tukové tkáně, tím hůře lze miminko prohlédnout a přesnost vyšetření úměrně klesá) a také na tom, zda miminko "spolupracuje" = zda leží v příznivé poloze k ultrazvukovému vyšetření. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v září mi byla při ultrazvukovém vyšetření nalezena cysta na levém vaječníku (69x46 mm) a podezření na zánět pravého vejcovodu. V listopadu jsem podstoupila laparoskopickou operaci, při které byl prokázán a léčen zánět obou vejcovodů (způsobeno chlamýdií trachomatis), cysta na vaječníku tam dle slov operujícího lékaře vůbec nebyla. Nyní (dva týdny po operaci) jsem absolvovala kontrolní ultrazvukové vyšetření, které opět ukazuje na cystu levého vaječníku (67x48 mm). Názory různých gynekologů, kteří mě vyšetřovali se liší (někteří se přikláněli k endometrióze, jiní ji zase zcela vyloučili). Absolvovala jsem před operací spoustu vyšetření (za zmínku stojí velmi vysoké hodnoty CA 125, a to 718). Nyní si kladu otázku, jestli se jedná o tutéž cystu a při operaci byla ,,pouze,, přehlédnuta a zda se vůbec jedná o cystu nebo něco horšího? Měla bych požádat lékaře i o další vyšetření jako např.: magnetickou rezonanci či CT? Velmi Vás prosím o radu. Je mi 26 let a jsem zatím bezdětná, proto tuto situaci nechci podcenit.
Dobrý den, těžko z Vašeho popisu soudit, o co se jedná. Každopádně cysta velikosti 6 cm by neměla být při operaci přehlédnuta - pokud by nebyla zavzata do srůstu v oblasti vaječníků, což by tam ale v tom případě mělo být popsáno. Zvýšení CA 125 bývá nejčastěji u endometriozy, ale i u zánětů, takže to těžko posoudit. Každopádně endometriální cysta většinou bez léčby či operace sama nemizí, takže pokud by to byla endometriální cysta - to, co bylo popisováno před operací, pak je velmi málo pravděpodobné, že by sama zmizela. Nemuselo se však před operací jednat o cystu, mohlo jít o zánětlivě změněný vejcovod. Všechny nejasnosti by ale měly být u operace objasněny. MR či CT je možné, ovšem otázkou je, co by vyšetření přineslo. Spíše bude lepší udělat UZ kontrolu s odstupem - např. 3 měsícu a pak se uvidí.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,rada bych se zeptala na vysledky ohledne prvotrimestralniho screeningu. Byl ni vyhodnocen jako atypicky kvuli zvysene hodnote free beta Hcg, ktere jsem mela 135,50 IU/I ekvivalentni k 2,813 MoM. Riziko trizotomie 21 pote vyslo populacni 1 v 988 a upravene 1 v 1392. Znamena toto neco spatneho? Zaver je riziko downova syndromu jw nizke ale stejne mi byla doporucena konzultace s genetikem dekuji

Dobrý den, v rámci kombinovaného prvotrimestrálního screeningového vyšetření se odebírají hladiny hormonů z krve těhotné (vyhodnocuje se hladina PAPP-A a fb-hCG) a provádí se ultrazvukové vyšetření plodu se zaměřením na známky nejčastějších vrozených vývojových vad. Výsledné riziko vrozených vývojových vad (zejména se jedná o aneuploidie = poruchy počtu chromozomů) pak spočítá speciální software (kombinuje parametry získané z ultrazvuku + hodnoty získané z krve + informace o těhotné). Co se týká přímo parametru hCG - pokud vyjde vyšší hodnota hCG z krve, na základě tohoto může vyjít celkové vyšší riziko trizomie 21 - Downova choroba (obecně u těhotenství s plodem s Downovým syndromem právě nacházíme vyšší hladiny hCG než u těhotenství s normálním plodem, a to jak v 1., tak i v 2. trimestru těhotenství). Podstatná je zejména informace, zda je na ultrazvuku vše v pořádku.
Podle výsledné vypočtené míry rizika se výsledky rozdělují do 3 skupin: 1. Výsledek negativní – vypočtené riziko výskytu aneuploidií je pro danou skupinu nízké – menší, než 1 : 1000. 2. Výsledek hraniční – vypočtené riziko je důvodem k provedení dalších, zpřesňujících vyšetření (ev. také genetická konzultace) – riziko menší, než 1 : 100 a větší nebo rovno 1 : 1000. 3. Výsledek pozitivní – míra vypočteného rizika je vysoká, je důvodem ke genetické konzultaci (+ další došetřování) – riziko větší nebo rovno 1 : 100.
U Vás vyšlo riziko Downovy choroby 1:1392, čili v pásmu negativním. Avšak v případě atypických hodnot hormonů z krve je doporučeno provádět další vyšetření, která mohou pomoci výsledek ještě více zpřesnit. Pro zpřesnění informace lze například provést neinvazivní screeningové vyšetření z Vaší krve (není hrazeno pojišťovnou, cena se pohybuje cca 10 000-12 000 Kč) - tzv. NIPT. V krvi těhotné se nachází DNA plodu, kterou lze vyšetřit a detekovat u plodu nejčastější chromozomální vady - a to s přesností >99 %. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den mám bolesti v podbrisku , podezření je na nějaký zánět vaječníku podle příznaků , jsem ale ještě panna tak jsem se chtěla zeptat jak bude lékař postupovat při vyšetření , jestli bude dělat jenom ultrazvuk nebo i jiné provedení, dekuji
Dobrý den, vyšetřování pro bolesti v podbřišku u pacientky, která neměla pohlavní styk, probíhá zejména pomocí palpačního vyšetření břicha (pohmatem) a ultrazvukového vyšetření - primárně přes břicho (přes pochvu ne). Pokud se gynekologické orgány nedaří dobře vizualizovat, většinou se doplňuje ultrazvukové vyšetření přes konečník.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, už jsem v koncích, moje dítě nechce chodit do školky, já jsem pro něj vzduch, neposlouchá mě, už jsem byla už i u psycholožky. Ta mi řekla, že je vše v pořádku, ale já nemůžu do práce, mám ještě pětiletého syna a ten je v pořádku. Rád chodí do školky a poslouchá, ale ten, o kterém se bavím, je mu sedm let, už nevím, co mám dělat. Jsem nešťastná, nikdo mi s ním nepomůže, přítel už taky neví, co mám dělat. Když není po jeho, řve, mlátí, už se ho začínám i bát. Nemám už na něj sílu, chci jít do práce a nemůžu. Děkuji za odpověď, Petra Šléglová.
Dobrý den, doporučila bych Vám se synkem vyhledat dětského psychiatra a realizovat u něj konzultaci, případně vyšetření. Psychiatrovi pečlivě popište projevy Vašeho dítěte, zejména jeho sklony k agresivitě a v jakých situacích se objevují. Pokud má chlapec již sedm let, pak má zřejmě odklad školní docházky a bude muset v příštím školním roce zahájit docházku do školy. Proto bych Vám také vzhledem k Vámi u syna popisovaným projevům doporučila komplexní pedagogicko psychologické vyšetření v pedagogicko psychologické poradně. Vyšetření by mělo být zaměřené na zjištění školní připravenosti chlapce, abyste věděli, co ještě případně procvičovat a také na zjištění úrovně jeho rozumových schopností, včetně posouzení jeho zralosti a vyspělosti emocionální a sociální a také na případná nastavení vzdělávacích doporučení a podpory. O doporučená vyšetření požádejte co nejdříve, protože čekací doby dětských psychiatrů i pedagogicko psychologické poradny jsou poměrně dlouhé. S pozdravem

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se dotázat, zda je nutné a za jak dlouhou dobu od návratu z cesty bych měla podstoupit testy na visrus ZIKA. Vrátila jsem se s manželem z USA, kde jsme byli oba bohužel poštípáni od komára. Doporučení na vyšetření předepíše gynekolog? Jelikož se snažíme o početí dítěte, mám teď obavy z nákazy. Předem děkuji za odpověď. M.
Dobrý den, myslím, že gynekolog toto velmi specializované vyšetření doporučit a napsat žádanku nemůže. Pravděpodobnost, že byste se nakazila virem ZIKA (obzvlášť pokud jste byla v USA a ne v Jižní Americe) je tak mizivá a přenos na plod (pokud byste vůbec otěhotěla v blízké době) také velmi nepravděpodobný, že se vám nikdo v České republice toto vyšetření neudělá. Rozhodně ne na pojišťovnu a z vlastního rozhodnutí. Pokud byste jej chtěla, maximálně se můžete zkusit obrátit na Infekční kliniku v Praze či Brně, kde by na oddělení cestovní medicíny mohli toto vyšetření provádět - pokud byste si jej zaplatitla, ale myslím, že je to zcela zbytečné.
Odpověď epidemiologa Doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D., FRCPS:
Dobrý den, pokud jste byli v oblastech s výskytem horečky Zika, zejména v Miami, pravděpodobnost nákazy sice není vysoká, ale absolutně jí vyloučit nelze. Až 80 % případů horečky Zika je totiž bez příznaků a proto o všech oblastech jejího výskytu nevíme. Doporučuji počkat s otěhotněním 8 týdnů a testovat partnera na případnou předchozí infekci virus neutralizačním testem z krve – viz stránky Zdravotního ústavu v Ostravě, kde se tento test realizuje www.zuova.cz. Virus je totiž schopný vydržet ve spermatu až několik měsíců, mnohem déle než v krvi. Pokud pacient nemá příznaky nemoci, je test za samo-úhradu žadatele. Levnější ale delší variantou, která nevyžaduje platbu za test, je počkat s otěhotněním 6 měsíců po návratu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, jelikoz se v soucasne situaci k lekari nedostanu, mam dotaz: Mam 3 mesice po porodu a posledni 3 dny me trapi nechutenstvi, nevolnost, pichlava bolest v podbrisku a slizky vytok naruzovele barvy. Je nejaka sance zjistit o co jde kdyz ted nemuzu na vysetreni?Dekuji
Dobrý den, může se jednat např. o zánět v děloze nebo v jejím okolí, bez vyšetření nelze bohužel diagnózu a potažmo léčbu stanovit. Nebo se nemusí jednat o nic vážného, ale bez vyšetření se k tomu opravdu nelze vyjádřit. Doporučuji vyhledat Vašeho lékaře (pokud Váš gynekolog ordinuje, určitě Vás neodmítne, jelikož máte potíže, případně pak vyšetření na ambulanci v nemocnici). Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dnes na kontrole na genetice mi paní doktorka řekla, že naše miminko má dilataci střevních kliček do šíře 16mm, které vyplňují celou dutinu břišní. Dále má miminko výraznou náplň žaludku 70x35x33 mm, AFI 22,5 cm. Momentálně jsem 33+3 tt. Mohu se zeptat, jak moc je to s naším malým vážné? Děkuji za odpověď
Dobrý den,
vyjádření se k tomuto nálezu je zcela nad rámec internetové poradny a bez vyšetření mi nenáleží dělat jakékoliv závěry. Obecně se obraz dilatace střevních kliček a výrazná náplň žaludku může nacházet při postižení gastrointestinální traktu plodu ve smyslu různých zúžení či uzávěrů apod. To bývá spojeno se zvýšením množstvím plodové vody, značeno AFI (=amniotic fluid index), která má fyziologické rozmezí do 24cm, případně depo plodové vody v jednom místě by nemělo přesahovat 8cm. Každopádně zde je na místě, abyste se o výsledku poradila s lékařem, který ultrazvuk prováděl a je kompetentní ho také interpretovat. Je nutné, abyste při podobných vyšetřeních lékaři bezprostředně po vyšetření kladla dotazy pokaždé, kdy Vám nebude něco jasné, neboť pouze lékař, který vyšetření provádí, se k němu může také plně vyjádřit. Pokud chcete další odborný názor, musíte navštívit jiného lékaře, který vyšetření zopakuje a řekne Vám svůj závěr. Hodně štěstí!

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat: mám po zamlklém těhotenství, kdy plod se přestal dle lék. zprávy vyvíjet 5+5, revize provedena 9+4. Bylo to mé první těhotenství, první potrat. Vím, že příčiny se zkoumají až po opakovaných potratech, ale chtěla bych se zeptat, zda si mohu nechat udělat nějaká vyšetření jako samoplátce, popřípadě která? Vzhledem k tomu, že mám endometriózu (před otěhotněním jsem se léčila - Aridya 2mg, otěhotněla jsem po vysazení po 1.cyklu), léčím se s non-radiologickou spondylartritidou (žádné léky neberu), dříve jsem měla opakovaně ureaplazmu (teď nevím) a vzhledem k věku (34), bych chtěla snížit alespoň trošku riziko, že by se to mohlo opakovat, pokud to mělo nějakou zdravotní příčinu. Děkuji.
Dobrý den,
Vaše ztráta mě mrzí, nicméně máte pravdu, vyšetření se běžně provádějí až v případě opakovaných těhotenských ztrátách. Mezi rizikové faktory patří jistě fakt, že se léčíte s endometriózou. Z těch běžných "krevních" vyšetření můžete ve spolupráci např. s Vaším obvodním lékařem nebo přímo s laboratoří podstoupit vyšetření štítné žlázy TSH a anti-TPO, screening antifosfolipidových protilátek (APA – antiphospholipid antibodies; průkaz LA – lupus antikoagulans), antikardiolipinových protilátek (ACA – anticardiolipin antibodies), protilátek proti β2 glykoproteinu I a antinukleárních protilátek (ANA – antinuclear antibodies). Nicméně vyhodnocení testů patří do rukou lékaře, tudíž i indikace by měla být z jeho strany, což po prvním nezdaru běžné nebývá.
Přeji hodně štěstí.

Pro akci je nutné přihlášení