banner

Celkem výsledků pro výraz "vysetreni": 100

Dobrý den, paní doktorko,prodělala jsem letos dva spontánní potraty v dubnu a na konci července, bez kyretáže, hcg kleslo vždy k normě.Menstruace došla vždy do měsíce po potratu. Užívám kyselinu listovou, piji kontryhelový čaj, jím pestře a zdravě. Zatím mi nedoporučili žádná další vyšetření genetiky, imuno atd. Po prvním potratu proběhly dva cykly a stejně došlo k potratu. Nyní kontrola v pořádku.

Důkladná vyšetření pro opakovaná potrácení, se doporučují dělat dle České gynekologicko-porodnické společnosti až po třetím neúspěchu těhotnění. Je to ale vždy individuální a důležitou roli hraje i věk rodičů ( u 20ti leté dívky to může být špatná náhoda, u 40ti leté ženy už riziko věku)  Důležité je taky jaký je například spermiogram partnera atd… Vždy je snaha odhalit příčinu potrácení, což se ale ve většině případů nemusí podařit odhalit. . Je také důležité vědět, v jaké fázi gravidity k potrácení dochází.  Každá doba délky gravidity, ve které k potrácení dochází,  může mít jiné důvody. Informace pacientky jsou velmi stručné. Doporučuji konzultaci svého gynekologa, který pacientku dobře zná. MUDr. Simona Vlčková

Dobry den jsem ve 37 tt kazdym dnem mam rodit ...triple test vysel negativni prvni screening neprobehl az druhy ktery hradi pojistovna ...zadne vady se nenasli na 2 screeningu ani ve 3 trimestu na screeningu vse je podle doktoru v poradku presto mam strach aby bylo miminko zdrave .....Moje otazka zni jestli mam zbytecne obavy ...bojim se ze neco doktori prehledli ...nebo tak dekuji za odpoved

Dobrý den, příliš nerozumím vaší otázce vzhledem k provedeným vyšetřením a týdnu těhotenství, ve kterém již jste. Žádné vyšetření 100% nevyloučí všechny vrozené vady, nicméně pokud byla všechna vyšetření opakovaně negativní, pak je riziko minimální. 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak na otočený spánkový režim sedmiměsíční holčičky. Dcera hodně špatně spí již od narození, přes den spávala jen v kočárku, v noci mívala několik hodinu až dvě dlouhých pauz. Troufám si říct, že jsme zkusili snad všechny pomocníky/metody, co existují (zavinování, šum, ukolébavky, houpání, kontrolujeme teplotu v místnosti, ....). Po pár měsících jsme našli cestu k nočnímu spánku - s námi v posteli, minimální rozptylování při nočním kojení, od cca 18 h večer klidový režim, večerní rituál s koupáním, masáží, atd., do 20 h posledni kojení před uložením. Nicméně poslední týdny dcera odmítá v noci spát, pláče, kroutí se, nelíbí se jí v posteli, v postýlce, nevyžaduje kojení jinak, než dříve. Jakmile se rozsvítí a dostane do ruky hračku, pláč je pryč. Ideálně by chtěla trávit noční hodiny na hrací dece, to má pak úsměv od ucha k uchu. Takhle se trápíme do rána (dřímá jen při houpání v náruči). Když přeci jen usne, do minuty se probudí s pláčem, jak kdyby se tomu bránila. A v devět dopoledne usíná a spí jak zabitá i 4 hod v kuse, což nám hlava nebere, že to přes den tak krásně umí. Prosím, jak docílit toho, aby spala v noci, a přes den třeba jen po obědě? Mám dceru cíleně nenechat dopoledne usnout, když je logicky po noci unavená? Máme za sebou i dny, kdy přes den ani jednou nezabrala, nebo naopak vydatně spala dopoledne i odpoledne. Nic z toho se na nočním spánku neodrazilo. Jinak je zdravá, krásně prospívá, kojená s příkrmy k obědu a k večeři. Děkuji za odpověď!

Dobrý den, doporučila bych neurologické vyšetření pro poruchy spánku, než dostanete termín na vyšetření, nasaďte Pyridoxin, 1xdenně 1/2 tbl, je to vitamin B6, podporuje vyzrávání mozkových funkcí.

Dobrý den, už 3x jsem měla samovolný potrat. Otěhotním lehce, ale nechce se to udržet. Gynekolog mi doporučil Inofolic nebo Nosifol, i když vlastně neví důvod potratů. Může být u mě nějaký jiný důvod? Abych to nebrala zbytečně a nakonec se to zase neudrží. Bude mi už 33 let a nechci to moc protahovat. Měli by mi udělat nějaké vyšetření, aby zjistili příčinu? Děkuji

Dobrý den, pokud za sebou máte již 3 samovolné potraty bez uspěšného těhotenství, pak je došetření určitě na místě. V první řadě bych doporučila vyšetřit genetiku a hematologii. V řadě případů je důvodem potratu hematologické onemocnění - vrozená trombofilie, která způsobuje nedostatečný průtok v děloze a plod se přestane vyvíjet. Pokud se potvrdí, pak aplikace nízkomolekulárního heparinu prvních 12 týdnu často problém s potrácením vyřeší. Někdy může být problém i v imunitě, takže často doporučujeme ženám i imunologické vyšetření, pokud je genetika i hematologie v pořádku. Preparáty typu Inofolic a Neof. nemají ve vašem případě dle mého názoru vůbec význam. Podporují totiž hlavně ovulaci, s kterou, vzhledem k tomu, že lehce otěhotněníte, žádný problém není....

Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, jaká přesně vyšetření se provádějí při očkováni proti rakovině děložního čípku. Předem dekuji

Dobrý den Jano, 

v podstatě se žádná vyšetření před očkováním proti rakovině děložního čípku nedělají a dělat nemusí. Vakcína v podstatě nemá žádné zásadní nežádoucí účinky a je „pouze“ ochranná – to znamená, že očkovaný z ní profituje až po očkování, to co se událo před tím a jestli jste se už s HPV setkala,  neovlivní. Z tohoto důvodu je také důležitý věk očkované. Pokud jste už zahájila sexuální život, je pravděpodobné, že jste se už s virem HPV setkala ( promořenost populace ve střední Evropě je cca 80-85 % ), ale je důležité, jestli mu Vaše imunita „dovolila“ se uplatnit. Ani to ještě neznamená, že musíte nutně rakovinou děložního čípku onemocnět. Váš organismus může i takovouto infekci „vyčistit“. Uvádí se, že tuto šanci mají nejčastěji ženy a dívky do 30ti let.

 

Bylo by asi nejlepší se poradit se svým gynekologem, jaký je stav Vašeho děložního čípku, jaké máte výsledky onkologické cytologie. Lze také zvažovat diagnostiku přímo přítomnosti rizikových typů HPV na čípku, tu ale nehradí zdravotní pojištění.  Má to ale 2 úskalí, test nemusí být 100% . Výsledek může být i falešně negativní . To záleží zjednodušeně řečeno na tom, jakou „nálož“ viru tkáň obsahuje. Druhý  problém je v tom, že změny pod vlivem HPV virů probíhají i několik let a na jejich začátku nemusí být průkazné. Takže co se dneska zdá negativní, může být za 5 let positivní. 

Proto je potřeba k tomu přistupovat tak, že vakcína má primárně preventivní charakter – ochrání mě ode dneška do budoucna, ale co bylo včera už nezachrání. Přesto to skoro vždycky stojí za to se nechat naočkovat.

Zdravím Dr. S.Motlová

Dobry den, 15 mesacna dcerka je od zaciatku januara zahlienena. Sopliky jej zatekaju, aj z toho pokasliava. Chodime hadam kazdy tyzden pediatricke ale ta ju popocuva a povie ze dychanie ciste. V nose jej to obcas dost chrapci.Odsavame teraz asi 3krat denne s physiomerom. Pediatricka nam uz davala kadejake sirupy na vykasliavanie a na riedenie hlienov, do nosa pamycon, Zodac. Nic nemalo nejaky vyrazny efekt. Najprv to pripisovala zubkom, teraz ze moze byt alergicka ale na alergologiu nas neposlala len nam predpisala ten Zodac. Boli sme aj na ORL vysetreni, kde jej brali aj vyteri, ale vsetko bolo v poriadku. ORL sa vyjadrila ze by to mohol byt aj reflux a predpisala Gastrotuss, ale uz doberame balenie a sopliky nemiznu. Prosim o radu co este skusit, kam ist.

Dobrý den. Zatím vydržte, vaše dcera má vyšetření vše, co je třeba a léčbu má adekvátní. Některé děti mohou být zahleněné dlouhodobě, aniž to něco znamená.