Celkem výsledků pro výraz "vysetreni": 100
Dobrý den, paní doktorko,prodělala jsem letos dva spontánní potraty v dubnu a na konci července, bez kyretáže, hcg kleslo vždy k normě.Menstruace došla vždy do měsíce po potratu. Užívám kyselinu listovou, piji kontryhelový čaj, jím pestře a zdravě. Zatím mi nedoporučili žádná další vyšetření genetiky, imuno atd. Po prvním potratu proběhly dva cykly a stejně došlo k potratu. Nyní kontrola v pořádku.
Důkladná vyšetření pro opakovaná potrácení, se doporučují dělat dle České gynekologicko-porodnické společnosti až po třetím neúspěchu těhotnění. Je to ale vždy individuální a důležitou roli hraje i věk rodičů ( u 20ti leté dívky to může být špatná náhoda, u 40ti leté ženy už riziko věku) Důležité je taky jaký je například spermiogram partnera atd… Vždy je snaha odhalit příčinu potrácení, což se ale ve většině případů nemusí podařit odhalit. . Je také důležité vědět, v jaké fázi gravidity k potrácení dochází. Každá doba délky gravidity, ve které k potrácení dochází, může mít jiné důvody. Informace pacientky jsou velmi stručné. Doporučuji konzultaci svého gynekologa, který pacientku dobře zná. MUDr. Simona Vlčková
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den jsem ve 37 tt kazdym dnem mam rodit ...triple test vysel negativni prvni screening neprobehl az druhy ktery hradi pojistovna ...zadne vady se nenasli na 2 screeningu ani ve 3 trimestu na screeningu vse je podle doktoru v poradku presto mam strach aby bylo miminko zdrave .....Moje otazka zni jestli mam zbytecne obavy ...bojim se ze neco doktori prehledli ...nebo tak dekuji za odpoved
Dobrý den, příliš nerozumím vaší otázce vzhledem k provedeným vyšetřením a týdnu těhotenství, ve kterém již jste. Žádné vyšetření 100% nevyloučí všechny vrozené vady, nicméně pokud byla všechna vyšetření opakovaně negativní, pak je riziko minimální.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak na otočený spánkový režim sedmiměsíční holčičky. Dcera hodně špatně spí již od narození, přes den spávala jen v kočárku, v noci mívala několik hodinu až dvě dlouhých pauz. Troufám si říct, že jsme zkusili snad všechny pomocníky/metody, co existují (zavinování, šum, ukolébavky, houpání, kontrolujeme teplotu v místnosti, ....). Po pár měsících jsme našli cestu k nočnímu spánku - s námi v posteli, minimální rozptylování při nočním kojení, od cca 18 h večer klidový režim, večerní rituál s koupáním, masáží, atd., do 20 h posledni kojení před uložením. Nicméně poslední týdny dcera odmítá v noci spát, pláče, kroutí se, nelíbí se jí v posteli, v postýlce, nevyžaduje kojení jinak, než dříve. Jakmile se rozsvítí a dostane do ruky hračku, pláč je pryč. Ideálně by chtěla trávit noční hodiny na hrací dece, to má pak úsměv od ucha k uchu. Takhle se trápíme do rána (dřímá jen při houpání v náruči). Když přeci jen usne, do minuty se probudí s pláčem, jak kdyby se tomu bránila. A v devět dopoledne usíná a spí jak zabitá i 4 hod v kuse, což nám hlava nebere, že to přes den tak krásně umí. Prosím, jak docílit toho, aby spala v noci, a přes den třeba jen po obědě? Mám dceru cíleně nenechat dopoledne usnout, když je logicky po noci unavená? Máme za sebou i dny, kdy přes den ani jednou nezabrala, nebo naopak vydatně spala dopoledne i odpoledne. Nic z toho se na nočním spánku neodrazilo. Jinak je zdravá, krásně prospívá, kojená s příkrmy k obědu a k večeři. Děkuji za odpověď!
Dobrý den, doporučila bych neurologické vyšetření pro poruchy spánku, než dostanete termín na vyšetření, nasaďte Pyridoxin, 1xdenně 1/2 tbl, je to vitamin B6, podporuje vyzrávání mozkových funkcí.

Pro akci je nutné přihlášení