banner

Celkem výsledků pro výraz "vysetreni": 100

Dobrý den, s přítelem jsem nedávno sice přišla o panenství, ale k nějakému dalšímu konání už nedošlo, protože pokaždé, kdy se do mě snaží dostat, mě začne pochva bolet, jako by byla úzká a na konci byla jakási překážka. Zkoušeli jsme to dvakrát, několikrát rukou, kdy se do mě dva prsty dostaly bez poblémů. Nevíte, co s tím? Potřebovala bych to vyřešit, je mi líto, že mu nemůžu dát, co tak moc chce.

Dobrý den, doporučila bych ve vašem případě gynekologické vyšetření, zda se nejedná o nějakou překážku v pochvě, která by problém způsobovala. Pokud jste již vyšetření absolvovala a vše bylo v pořádku, pak se zřejmě jedná o psychický problém, s kterým bude třeba pracovat.

Záchvaty
avatar packa1975 01. 12. 2017

Dobrý den,náš 4lety chlapeček je postižený DMO.Nechodí,nemluví,plenkuje.Opakovaně dostává záchvaty kdy dostane křeče a záškuby do obličeje a hlavičky,slintá a často k tomu dostává i křeč do levé ručičky a v obličeji zmodrá.Tyto záchvaty trvají i 30minut.Do bezvědomí však neupadá.Záchvat odeženeme Diazepam čipky,ale nás stále trápí že nevíme co to jsou za záchvaty....prostě neznáme diagnozu.Podařilo se nám zjistit,že převážne tyto záchvaty dostane když je unavený a nechce nám odpoledne spinkat....večer příjde záchvat.Vyšetření na epilepsií proběhlo v nemocnici asi před 3 měsící a vše je v pořádku.Na dětský afektívní záchvat nám to také nesedí....jelikož naše záchvaty trvají dost dlouho a do bezvědomí neupadame.V nemocnici ho nikdy v takovém stavu neviděli,jelikož než sanitka dorazila bylo skoro po záchvatu...takže vždy udali do zprávy afektívní záchvat.Strašně nás trápí že nejsme schopni jako rodiče zjistit o jaký záchvat či diagnozu se jedná.Už nevíme kam se obrátit.Děkuji moc za jakoukoliv radus pozdravem Maminka Martina

Doporučila bych genetické a metabolické vyšetření.

Bulka v nosu
avatar Karolinka4 28. 12. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám holčičku 2,8 let. Našla jsem ji v nosánku bulku. Byla jsem u lékařky, bohužel nic moc neviděla, malá se doktorů bojí, jen nám bylo oznámeno, že má horší sliznici a dostaly jsme mořskou vodu. Kontakt na nosní, kdyby se věc zhoršila.Malá nechrápe, netrpí extremě rýmou, občas bych řekla, že ji v nosánku něco vadí, ale může to být jen názor vyděšené matky. Vím, že vyšetření nás asi čeká, i když si nedokáži představit vzhledem k jejímu strachu jak. Neudržím ji já ani s manželem, nemluvě o tom, jak moc pláče. Pouze jsem se chtela zeptat, jestli je ještě nějaká alternativa léčení. Samozřejmě bych udělala cokoli, než by došlo na radikální řešení. Děkuji moc.

Určite se objednejte na ORL vyšetření, nevím jinou alternativu léčení, nevíme, co je to za útvar.

Anovulace
avatar Pitte 18. 02. 2018

Dobrý den, před v červnu 2017 jsem zhruba po dvouletém užívání antikoncepce, HA vysadila. Do listopadu mi menstruace probíhala pravidelně v podobných intervalech jako před užíváním HA. V listopadu mi gynekolog sdělil, že u mě probíhá ovulace. Od prosince jsem ale začala špinit (cca týden). V lednu se špinění opět projevilo ( cca po 14 dnech) a od té doby špiním téměř celý měsíc s výjimkou cca 3 – 4 dnů. Začátkem února jsem navštívila svého gynekologa (jako na potvoru jsem ten den zrovna nešpinila, pouze tam gynekolog viděl hlen). Z ultrazvuku mi pouze sdělil, že u mě neprobíhá ovulace a že od toho prosince mám anovulaci. Kromě ultrazvuku mi žádné další vyšetření (např. stěry či vyšetření krve) neprovedl a rozloučil se se mnou, že mi více poradit nemůže, že mi kolísají hormony a, že dokud nedostanu menstruaci mi nemá jak pomoci a dříve než za měsíc za ním chodit nemám a ve svých 27 letech se nemůžu divit, že hned neotěhotním. Jelikož mě tato informace velmi šokovala i z toho důvodu, že se s partnerem snažíme o dítě, nebyla jsem schopná více reagovat na fakt, že mi gynekolog nemá nyní jak pomoci. Po týdnu jsem byla na preventivní prohlídce u mého praktického doktora a ten mi z krve zjistil zvýšenou hladinu štítné žlázy (TSH = 7,043), můj endokrinolog je vytížen a nedá mi dřívější termín než v červnu. Nyní jsem ve stresu a nevím co řešit dříve, zda může štítná žláza mít vliv na anovulaci a nebo mám nejdříve navštívit jiného gynekologa, protože k tomu stávajícím přestávám mít důvěru. Dále se chci zeptat, zda může mít na anovulaci i vysazení HA (před půlrokem). Děkuji.

Dobrý den, špatná funkce štítné žlázy může mít na ovulaci vliv a to, že s předstávkami během měsíce špiníte by mohlo opravdu napovídat, že ovulace neprobíhá, nicméně jisté to není. Z jednoho UZ není možné toto posoudit. Je vždy dobré udělat UZ cca 11. den cyklu, kdy v řípadě ovulace vidíme ve vaječníku rostoucí folikuly a kolem 14. dne cyklu by měl být patrný folikul ovulační. Pokud by se anovulace, která často bývá spojena s nedostatkem gestagenů prokázala, pak je vhodné nasadit gestageny v 2. polovině cyklu (Duphaston např.) Dlouhodobé užívání antikoncepce může opravdu způsobit dlouhodobou anovulaci (někdy i 1/2 roku a déle), ale vše by se mělo časem upravit.

Dobrý den,mám potíže se svým synem v podstatě od narození, nyní je mu 21 měsíců. Narodil se akutním císařským řezem, k přidušení údajně nedošlo, ale nejsem si jistá. Již v porodnici téměř vůbec nespal a nešlo nám ani kojení, které naprosto odmítal a tak jsme skončili na UM. Doma to bylo se spánkem ještě horší, byl nadměrně uplakaný spal v noci jen 5 hodin a celé dny proplakal. Byla jsem zoufalá a radila se s lékařkou , ale ta se mi spíš vysmála, že bude chyba asi ve mě. Našla jsem si tedy sama dětského neurologa. Napsal nám jen rehabilitace a jinak žádné speciální vyšetření mu nebylo uděláno. Diagnoza byla hypertonický syndrom. Situace se ale nezlepšila ani po rehabilitaci a mám pocit že se syn stále zhoršuje. Nyní v noci spí jen 7 hodin a přes den hodinu. Sice už tolik neplače, ale myslím, že něco není v pořádku.....bývá často protivný, hodně se vzteká a odmítá spolupracovat, nechce si vůbec prohlížet knížky a hrát si s hračkami, vše jen odhazuje. Také se chvíli nezastaví, nedokáže být chvíli v klidu a neustále otvírá a zavírá dveře. Vůbec nemluví, jen vydává takové divné houkání. Lékařku jsem mezitím změnila a ta nás chce ve dvou letech někam poslat pokud se syn nerozmluví. Mám o syna strach a napadají mě černé diagnozy. Prosím, co si o tom celém myslíte? Děkuji Vlasta

Požádejte o psychologické vyšetřdní a znovu o neurologické vyšetření.

Dobrý den, paní doktorko. Mám půlroční dcerku. Všimla jsem si, že má vpáčenou bradavku a pod ní na pohmat bouličku, jakoby zduřelou žlázu. Má to již několik měsíců, nevím však, zda od narození. Ptala jsem se dětské lékařky, ta se na prso podívala, neprohmatala jej, a prý to nic nebude. Včera mi však přišlo, že je zduření větší. Měla bych raději opět zajít k lékaři? Žádný sekret z prsa neteče. Děkuji.S pozdravem, Iva.

Zduřelá mléčná žlázka u kojenců může být důsledkem hormonů z mateřského mléka, nejedná se o nic vážného, doporučuje se jen sledovat, pokud by se zvětšovala, doporučuje se ultrazvukové vyšetření, nebo endokrinologické vyšetření.

Dobrý den, měla bych dotaz.... četla jsem tady od kdy se počítají týdny a dny v těhotenství....moje poslední začala 6.3.2018 podle všech kalkulaček jsem byla včera 9+1 .... jenže nevím jestli se může doktorka splést protože když jsem tam byla 25.4.. tak mi doktorka napsala že jsem 7+5. A myslím že by to po týdnech měla mít pořád stejně ....nevím jestli jsem někde udělala chybu já nebo doktorka ale objednávala jsem se na ultrazvuk a krev kvůli zjištění zda miminko je v pořádku a tam to potřebovali vědět tak jsem to nahlásila podle doktorky a ale pořád mi to vrtá hlavou... Nevím jestli na to vyšetření mám zavolat...nebo jestli ty 4 dny nevadí... děkuji za odpověď

Dobrý den, otázkou je, dle čeho vaše lékařka těhotenství datovala - zda dle poslední menstruace či dle velikosti plodu. Dle velikosti plodu bývá datování přesnější. Nicméně 4 dny by neměly při objednávání na I. UZ screening vadit. Jen byste neměla být více než 13+6 v den vyšetření.

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala,v jakém týdnu těhotenství je hodné vysadit užívání Gynprodylu?Gynprodyl užívám 1-1-2 denně zavedením do pochvy, těhotenství po IVF, užívání Gynpodylu od odběru vajíček bez přestávky. Ve 12+4 jsem byla na screeningu 1.trimestru,kdy mi byla zjištěna NT hodnota 3,2mm, poté jsem podstoupila CVS vyšetření, které vyvrátilo riziko testovaných vrozených vad. Dle IVF centra bylo původně doporučeno užívat Gynpodyl do konce 12tt. Bojím se ale, aby placenta díky podstoupenému CVS vyšetření nebyla nějak poškozena či narušena? Dále bych se ráda zeptala, zda je od začátku 13tt vhodné začít užívat vitamíny např. Femibion 2 či Superfolin 2. Který byste doporučila spíše? Teď aktuálně ještě užívám Femibion 1, je eventuelně možné změnit značku a užívat teď ten Superfolin či je lepší pokračovat v užívání Femibionu? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, obecně po 12. týdnu gravidity by placenta měla pracovat již dostatečně (i bez ohledu na CVS), takže užívání gestagenu po 12. týdnu těhotenství je zbytečné. Gynprodyl můžete tedy klidně vysadit. Co se týče užívání těhotenských vitamínů a doplňků stravy, jsem zastáncem toho, že pokud má žena normální pestrou stravu, není užívání těchto preparátů nutné.

Dobrý deň.Naša dcéra bude mať tri roky. Pomalý si odvyka na plienky. Plienku jej dávame,len keď ide spať. (Spať chodí na obed a potom večer).Počas dňa má gate a poslednú dobu sme si všimli,že má začervenanu vagínu a špinavé gate. Dcérka nám tvrdí, že ju nič nebolí,len občas keď ide na malú potrebu.Špinavé prádlo je tmavo žltéj farby. A keď jej to stečie do prádla,tak je to husté.Sprchuje sa každý druhý deň, nakoľko je teraz dosť horúco. Na pitie jej dávam ovocný čaj alebo vodu alebo vodu s citrónom.Myslite si, že je to niečo vážne? Nejaká infekcia? Stačí,ak jej urobím urologicky čaj?Ďakujeme za Váš čas a reakciu.

Dobrý den. Jedná se pravděpodobně o výtok z vaginy, požádejte vašeho pediatra o vyšetření moči, ev. gynekologické vyšetření. 

Dobrý den, paní doktorko,prodělala jsem letos dva spontánní potraty v dubnu a na konci července, bez kyretáže, hcg kleslo vždy k normě.Menstruace došla vždy do měsíce po potratu. Užívám kyselinu listovou, piji kontryhelový čaj, jím pestře a zdravě. Zatím mi nedoporučili žádná další vyšetření genetiky, imuno atd. Po prvním potratu proběhly dva cykly a stejně došlo k potratu. Nyní kontrola v pořádku.

Důkladná vyšetření pro opakovaná potrácení, se doporučují dělat dle České gynekologicko-porodnické společnosti až po třetím neúspěchu těhotnění. Je to ale vždy individuální a důležitou roli hraje i věk rodičů ( u 20ti leté dívky to může být špatná náhoda, u 40ti leté ženy už riziko věku)  Důležité je taky jaký je například spermiogram partnera atd… Vždy je snaha odhalit příčinu potrácení, což se ale ve většině případů nemusí podařit odhalit. . Je také důležité vědět, v jaké fázi gravidity k potrácení dochází.  Každá doba délky gravidity, ve které k potrácení dochází,  může mít jiné důvody. Informace pacientky jsou velmi stručné. Doporučuji konzultaci svého gynekologa, který pacientku dobře zná. MUDr. Simona Vlčková

Dobry den jsem ve 37 tt kazdym dnem mam rodit ...triple test vysel negativni prvni screening neprobehl az druhy ktery hradi pojistovna ...zadne vady se nenasli na 2 screeningu ani ve 3 trimestu na screeningu vse je podle doktoru v poradku presto mam strach aby bylo miminko zdrave .....Moje otazka zni jestli mam zbytecne obavy ...bojim se ze neco doktori prehledli ...nebo tak dekuji za odpoved

Dobrý den, příliš nerozumím vaší otázce vzhledem k provedeným vyšetřením a týdnu těhotenství, ve kterém již jste. Žádné vyšetření 100% nevyloučí všechny vrozené vady, nicméně pokud byla všechna vyšetření opakovaně negativní, pak je riziko minimální. 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak na otočený spánkový režim sedmiměsíční holčičky. Dcera hodně špatně spí již od narození, přes den spávala jen v kočárku, v noci mívala několik hodinu až dvě dlouhých pauz. Troufám si říct, že jsme zkusili snad všechny pomocníky/metody, co existují (zavinování, šum, ukolébavky, houpání, kontrolujeme teplotu v místnosti, ....). Po pár měsících jsme našli cestu k nočnímu spánku - s námi v posteli, minimální rozptylování při nočním kojení, od cca 18 h večer klidový režim, večerní rituál s koupáním, masáží, atd., do 20 h posledni kojení před uložením. Nicméně poslední týdny dcera odmítá v noci spát, pláče, kroutí se, nelíbí se jí v posteli, v postýlce, nevyžaduje kojení jinak, než dříve. Jakmile se rozsvítí a dostane do ruky hračku, pláč je pryč. Ideálně by chtěla trávit noční hodiny na hrací dece, to má pak úsměv od ucha k uchu. Takhle se trápíme do rána (dřímá jen při houpání v náruči). Když přeci jen usne, do minuty se probudí s pláčem, jak kdyby se tomu bránila. A v devět dopoledne usíná a spí jak zabitá i 4 hod v kuse, což nám hlava nebere, že to přes den tak krásně umí. Prosím, jak docílit toho, aby spala v noci, a přes den třeba jen po obědě? Mám dceru cíleně nenechat dopoledne usnout, když je logicky po noci unavená? Máme za sebou i dny, kdy přes den ani jednou nezabrala, nebo naopak vydatně spala dopoledne i odpoledne. Nic z toho se na nočním spánku neodrazilo. Jinak je zdravá, krásně prospívá, kojená s příkrmy k obědu a k večeři. Děkuji za odpověď!

Dobrý den, doporučila bych neurologické vyšetření pro poruchy spánku, než dostanete termín na vyšetření, nasaďte Pyridoxin, 1xdenně 1/2 tbl, je to vitamin B6, podporuje vyzrávání mozkových funkcí.

Dobrý den, už 3x jsem měla samovolný potrat. Otěhotním lehce, ale nechce se to udržet. Gynekolog mi doporučil Inofolic nebo Nosifol, i když vlastně neví důvod potratů. Může být u mě nějaký jiný důvod? Abych to nebrala zbytečně a nakonec se to zase neudrží. Bude mi už 33 let a nechci to moc protahovat. Měli by mi udělat nějaké vyšetření, aby zjistili příčinu? Děkuji

Dobrý den, pokud za sebou máte již 3 samovolné potraty bez uspěšného těhotenství, pak je došetření určitě na místě. V první řadě bych doporučila vyšetřit genetiku a hematologii. V řadě případů je důvodem potratu hematologické onemocnění - vrozená trombofilie, která způsobuje nedostatečný průtok v děloze a plod se přestane vyvíjet. Pokud se potvrdí, pak aplikace nízkomolekulárního heparinu prvních 12 týdnu často problém s potrácením vyřeší. Někdy může být problém i v imunitě, takže často doporučujeme ženám i imunologické vyšetření, pokud je genetika i hematologie v pořádku. Preparáty typu Inofolic a Neof. nemají ve vašem případě dle mého názoru vůbec význam. Podporují totiž hlavně ovulaci, s kterou, vzhledem k tomu, že lehce otěhotněníte, žádný problém není....

Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, jaká přesně vyšetření se provádějí při očkováni proti rakovině děložního čípku. Předem dekuji

Dobrý den Jano, 

v podstatě se žádná vyšetření před očkováním proti rakovině děložního čípku nedělají a dělat nemusí. Vakcína v podstatě nemá žádné zásadní nežádoucí účinky a je „pouze“ ochranná – to znamená, že očkovaný z ní profituje až po očkování, to co se událo před tím a jestli jste se už s HPV setkala,  neovlivní. Z tohoto důvodu je také důležitý věk očkované. Pokud jste už zahájila sexuální život, je pravděpodobné, že jste se už s virem HPV setkala ( promořenost populace ve střední Evropě je cca 80-85 % ), ale je důležité, jestli mu Vaše imunita „dovolila“ se uplatnit. Ani to ještě neznamená, že musíte nutně rakovinou děložního čípku onemocnět. Váš organismus může i takovouto infekci „vyčistit“. Uvádí se, že tuto šanci mají nejčastěji ženy a dívky do 30ti let.

 

Bylo by asi nejlepší se poradit se svým gynekologem, jaký je stav Vašeho děložního čípku, jaké máte výsledky onkologické cytologie. Lze také zvažovat diagnostiku přímo přítomnosti rizikových typů HPV na čípku, tu ale nehradí zdravotní pojištění.  Má to ale 2 úskalí, test nemusí být 100% . Výsledek může být i falešně negativní . To záleží zjednodušeně řečeno na tom, jakou „nálož“ viru tkáň obsahuje. Druhý  problém je v tom, že změny pod vlivem HPV virů probíhají i několik let a na jejich začátku nemusí být průkazné. Takže co se dneska zdá negativní, může být za 5 let positivní. 

Proto je potřeba k tomu přistupovat tak, že vakcína má primárně preventivní charakter – ochrání mě ode dneška do budoucna, ale co bylo včera už nezachrání. Přesto to skoro vždycky stojí za to se nechat naočkovat.

Zdravím Dr. S.Motlová

Dobry den, 15 mesacna dcerka je od zaciatku januara zahlienena. Sopliky jej zatekaju, aj z toho pokasliava. Chodime hadam kazdy tyzden pediatricke ale ta ju popocuva a povie ze dychanie ciste. V nose jej to obcas dost chrapci.Odsavame teraz asi 3krat denne s physiomerom. Pediatricka nam uz davala kadejake sirupy na vykasliavanie a na riedenie hlienov, do nosa pamycon, Zodac. Nic nemalo nejaky vyrazny efekt. Najprv to pripisovala zubkom, teraz ze moze byt alergicka ale na alergologiu nas neposlala len nam predpisala ten Zodac. Boli sme aj na ORL vysetreni, kde jej brali aj vyteri, ale vsetko bolo v poriadku. ORL sa vyjadrila ze by to mohol byt aj reflux a predpisala Gastrotuss, ale uz doberame balenie a sopliky nemiznu. Prosim o radu co este skusit, kam ist.

Dobrý den. Zatím vydržte, vaše dcera má vyšetření vše, co je třeba a léčbu má adekvátní. Některé děti mohou být zahleněné dlouhodobě, aniž to něco znamená.