Celkem výsledků pro výraz "vypocet": 100
Dobrý den,V Srpnu 2019 jsem nastoupila na materskou a od března 2020 pobírá rodičovský příspěvek, který jsem si rozlozila na 2 roky. Můj zaměstnavatel mi nabízí zkrácený úvazek. Jelikož s manželem chceme ještě druhé dítě, mám dotaz ohledně výpočtu ppm. Pokud budu pracovat na zkrácený úvazek při rodičovské dovolené a na jaře 2022 by se nám narodilo druhé dítě, z čeho se bude vypočítávat ppm? Žezdy, kterou jsem pobirala před prvnim dítětem a nebo z toho zkraceneho úvazku? Děkuji!
Dobrý den,
pokud na další peněžitou pomoc v mateřství (PPM) nastoupíte do 4 let předchozího dítěte a za trvání stejného zaměstnání, použije se pro výpočet PPM denní vyměřovací základ pro předchozí PPM, pokud je vyšší než aktuální denní vyměřovací základ. Pokud chcete vykonávat stejný druh práce, je potřeba ukončit rodičovskou dovolenou (na rodičovský příspěvek to však nemá vliv).
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, zajimalo by me, jakake jsou podminky pro rodicovskou a materskou dovolenou, pokud se vratim z pobytu v zahranici. Momentalne pracuji ve Svycarsku na plny uvazek, platim zdravotni a socialni. Kdyz bych se napriklad uz v tehotenstvi vratila do CR a nenasla praci, budu mit stale narok na materskou nebo rodicovskou? Podle ceho se dela vypocet?DekujiNadenikova
Dobrý den,
pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) v ČR je potřeba k datu nástupu na PPM splnit podmínku alespoň 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky a zároveň nastoupit na PPM v době trvání zaměstnání (pojištění) nebo v ochranné lhůtě (max. 180 dní) po skončení zaměstnání (pojištění). Na PPM se nastupuje v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu. Při splnění podmínek je možné do potřebné doby 270 dní pojištění započítat také obdobné pojištění ze zahraničí. K tomu je potřeba, aby ČR měla s danou zemí uzavřenou mezinárodní smlouvu o sociálním zabezpečení, která by toto upravovala. Nicméně i při započtení doby ze zahraničí, je nutné na PPM nastoupit z pojištěné činnosti v ČR nebo v ochranné lhůtě po skončení takové činnosti. Jediná výjimka, o které vím, se týká přeshraničních pracovníků, kteří si uchovali centrum zájmu v ČR, získali nárok na podporu v nezaměstnanosti v ČR a splnili by ochrannou lhůtu. Doporučuji obrátit se na ČSSZ s žádostí o informaci, zda je vůbec možné započítání pojištění ze Švýcarska a za jakých podmínek.
Na rodičovský příspěvek můžete mít v ČR nárok, pokud budete mít trvalý pobyt i skutečné bydliště v ČR.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Dnes jsem byla na prvotrimestrálním ultrazvuku. Je mi 37 let a čekám 3. dítě. Jsem 13+5. Při měření mi vyšly hraniční hodnoty pro T21 1:491 šíjové projasnění 2,50 mm. Vše jinak v pořádku. Při novém přeměření mi lékař řekl, že riziko pro T21 je 1:3000, takže výsledky negativní. Nevím, co si mám myslet. Je tedy vše v pořádku? Jak je možné, že v jednu chvíli vyjde měření hraniční a za 10 minut negativní? Mám z toho špatný pocit a bojím se, aby bylo miminko v pořádku. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, nejsem schopna zhodnotit, jak přesně výpočet probíhal, ale pokud je výsledné riziko 1:3000, tak je výsledek negativní. Neméně podstatné je hlavně také ultrazvukové vyšetření, zda vše bylo v pořádku.
Nad 35 let se na některých pracovištích doporučuje provést další odběr z krve v období kolem 15.-17. týdne gravidity = tzv. triple test - ke zpřesnění výsledků prvotrimestrálního testu.
Výsledky odběrů v rámci triple testu se totiž propočítávají (integrují) s hodnotami z prvotrimestrálního testu = provede se tzv. integrace testů.
Ve výpočtu rizik může věk matky sám o sobě způsobit, že hodnoty vyjdou horší, ale to neznamená, že je něco špatně, je to dáno číslem (věkem). Pro ještě větší přesnost lze provést neinvazivní screeningové vyšetření z Vaší krve (není hrazeno pojišťovnou, cena se pohybuje cca 10 000-12 000 Kč) - tzv. NIPT. V krvi těhotné se nachází DNA plodu, kterou lze vyšetřit a detekovat u plodu nejčastější chromozomální vady - a to s přesností >99 %. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení