Celkem výsledků pro výraz "vejcovod": 20
Dobrý den, v září mi byla při ultrazvukovém vyšetření nalezena cysta na levém vaječníku (69x46 mm) a podezření na zánět pravého vejcovodu. V listopadu jsem podstoupila laparoskopickou operaci, při které byl prokázán a léčen zánět obou vejcovodů (způsobeno chlamýdií trachomatis), cysta na vaječníku tam dle slov operujícího lékaře vůbec nebyla. Nyní (dva týdny po operaci) jsem absolvovala kontrolní ultrazvukové vyšetření, které opět ukazuje na cystu levého vaječníku (67x48 mm). Názory různých gynekologů, kteří mě vyšetřovali se liší (někteří se přikláněli k endometrióze, jiní ji zase zcela vyloučili). Absolvovala jsem před operací spoustu vyšetření (za zmínku stojí velmi vysoké hodnoty CA 125, a to 718). Nyní si kladu otázku, jestli se jedná o tutéž cystu a při operaci byla ,,pouze,, přehlédnuta a zda se vůbec jedná o cystu nebo něco horšího? Měla bych požádat lékaře i o další vyšetření jako např.: magnetickou rezonanci či CT? Velmi Vás prosím o radu. Je mi 26 let a jsem zatím bezdětná, proto tuto situaci nechci podcenit.
Dobrý den, těžko z Vašeho popisu soudit, o co se jedná. Každopádně cysta velikosti 6 cm by neměla být při operaci přehlédnuta - pokud by nebyla zavzata do srůstu v oblasti vaječníků, což by tam ale v tom případě mělo být popsáno. Zvýšení CA 125 bývá nejčastěji u endometriozy, ale i u zánětů, takže to těžko posoudit. Každopádně endometriální cysta většinou bez léčby či operace sama nemizí, takže pokud by to byla endometriální cysta - to, co bylo popisováno před operací, pak je velmi málo pravděpodobné, že by sama zmizela. Nemuselo se však před operací jednat o cystu, mohlo jít o zánětlivě změněný vejcovod. Všechny nejasnosti by ale měly být u operace objasněny. MR či CT je možné, ovšem otázkou je, co by vyšetření přineslo. Spíše bude lepší udělat UZ kontrolu s odstupem - např. 3 měsícu a pak se uvidí.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,11/2016 jsem byla laparoskopicky operovaná kvůli 8 cm cystě na pravém vaječníku. Při operaci jsem přišla o celou pravou stranu a histologie potvrdila bohužel endometriózu. Lékaři mi při operaci dal na výběr, buď podstoupím doplňující hormonální léčbu, kterou by jsem byla půl roku jako kdyby v přechodě, a nebo se začneme snažit o miminko. Protože mám 29 roků není na co čekat a začali jsme pracovat na miminku. Zatím je to jen druhý měsíc, tak uvidíme. Ale při kontrole měsíc a půl po operaci mi lékař opět našel cystu - 4 cm, tentokrát na levé straně, ale prý se nejedná o endometriózu, ale že došlo ke krvácení do prasklého folikulu. Dá se to na sonu dobře rozlišit? Říkal, že při operaci jsem kromě toho vaječníku s vejcovodem jinde neměla ložiska. Jen jedno maličké kdesi vzadu za dělohou, které vypálil. Jinak prý levá strana OK, aji břicho, nikde nic neviděl. Myslíte, že mám šanci přirozeně otěhotnět?
Dobrý den, endometriální cysta od jiné lze na ultrazvuku větsinou dobře rozlišit. Pokud se tedy jedná o folikulární cystu, při laparoskopii jiná ložiska nalezena nebyla a vejcovod na zachovalé straně je průchodný, pak šance na spontánní otěhotnění určitě je. Navíc jste mladá, takže určitě zkoušejte zatím touto cestou.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o radu. Dne 17.4.2017 jsem byla přijata do nemocnice ohledně podezření na mimoděložní těhotenství. Ještě v ten den mi provedli laparoskopii s potvrzením mimoděložního těhotenství, současně mi byl odstraněn pravý vejcovod. V tuhle chvíli probíhá vše bez komplikací avšak můj lékař mi doporučil minimálně 3 měsíce než se začneme snažit znovu s tím, že dřívější snaha by mohla vést k opakovaným komplikacím či dokonce k uhnízdění vajíčka ve srůstu. Po sdělení zkušeností mých kamarádek s jejich lékařem jim bylo sděleno, že nemají otálet, počkat, až se dostaví první menstruace a poté to nechat na přírodě. Jelikož nic nechci podcenit, prosím o Váš názor. Děkuji
Dobrý den, myslím také, že stačí vyčkat na první menstruační cyklus a poté se můžete začít snažit. Čekání v případě anamnézy mimoděložního těhotenství nemá žádnou logiku.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den.Po roční snaze o těhotenství, jsme byli s přítelem odesláni na ivf kliniku.po ultrazvuku mi bylo zjištěno,že mám spoustu nahromaděných vajíček,které neodcházejí přes vejcovody do dělohy .nyní jsem dva dny po hysteroskopii ,kdy zjišťovali průchodnost vejcovodů.ultrazvuk mi měl být udělán hned po zákroku,jestli tekutina prošla.nicmene byl udělán s omluvou ,že zapomněl,až tři hodiny po zakroku s tím,že tam není naprosto žádná tekutina a tudíž jsou vejcovody nepruchodne.z úst pana doktora zaznělo: pro mě to znamená podstoupení ivf,ale jelikož jste mladá,6 měsíců zkusíme štěstí(plánovaná ovulace),následně IUI a případně poté IVF.(stručně napsáno)Je možné,že mohl být výsledek po třech hodinách zkreslený?Četla jsem,že při laparoskopii je možné odstranit pripadne srůsty a vidět více než při hysteroskopii,ale ta mi jako možnost nabídnuta nebyla.Po neplánovaném početí mám devítiletou dceru.pred sedmi a čtyřmi lety jsem se pokoušela otěhotnět.nyni je to třetí pokus,kdy již rok a půl neberu antikoncepci.Bohuzel jsem po sekci a odstranění slepého streva,což vím,že může být příčina případných srůstů atd.Nikdo mi neřekl důvod.na dotaz mi bylo řečeno pouze to,že jsem mohla prodělat chlamydie a tím to haslo.muj pocit je,že by se ta příčina měla zjistit a případně léčit,pokud to jde,jelikož ivf mi přijde jako opravdu konečná,ale nepochopím,že když lékař vidí,že vajíčka nejdou ven i po lékařské pomoci a dokola vyvolávat ovulaci šest mesicu,případně IUI? Není to pak hlavně přicina a zvýšení rizika mimoděložního těhotenství?Měla bych se radši zkusit domluvit na podstoupení laparoskopie? Je větší šance,že by byla příčina zjištěna a odstraněna?Přítel má vše ok.Omlouvám se za delší dotaz a moc děkuji za odpoved
Dobrý den, v případě, že se již takto dlouho snažíte a je podezření na neprůchodnost vejcovodů z důvodu srůstů po přechozích operacích, a navíc je to komplikováno anovulací (tedy jak popisujete stavem, kdy nedozrávají a neuvolňují se vajíčka), bych doporučila zařazení do programu IVF. Pokud páry vnímají IVF jako poslední možnost, není to správné, poněvadž IVF odkládají až na dobu, kdy jeho úspěšnost z důvodu narůstajícího věku ženy není již příliš dobrá. IVF je metoda první volby v případě takové anamnézy a takových stavů, jako máte Vy. Operační řešení nepřináší statisticky tak dobré výsledky, jako mimotělní oplození. U žen ,které k tomu mají dispozice, se srůsty po dalším zákroku zpravidla utvoří znovu a navíc, i když se vejcovody mechanicky zprůchodní, nemusejí být pak funkční, vejcovod je aktivní orgán k transportu vajíček, spermií a pak oplozeného vajíčka do dělohy, ale k tomu musí být v pořádku jeho řasinková výstelka, která po zánětech zpravidla je poškozena natolik, že již nefunguje a naopak toto zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství. Laparoskopické vyšetření se v moderní reprodukční medicíně již velmi často vynechává, není to již pravidelná součást vyšetřovacího algoritmu, právě z toho důvodu, že se neprůchodnost vejcovodů a srůsty většinou dnes již neoperují a postupuje se tak, že se vejcovody obchází pomocí mimotělního oplození a transferu embrya rovnou do dělohy, což vede k otěhotnění mnohem dříve a lépe, nežli další operační zákrok a pak hojení a vyčkávání další roky, zda se to povede……Rozhodnutí jak postupovat je samozřejmě na Vás. Pokud budete vyžadovat laparoskopii, pak Vám ji jistě někde udělají. Je však otázkou, co tím získáte. Záleží také na věku. Pokud by Vám bylo 25 let, a měla-li byste praidelnou ovulaci, řekla bych, že si zdržení můžete dovolit, pokud se Vám již blíží 30. rok, a máte problémy s ovulací, pak považuji operační řešení za pouhé zdržování.
Pokud byste měla další dotazy, obraťte se na moji mailovou adresu: kvesela@repromeda.cz.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, pani doktorko. Je mi jasné, ze má otázka nebude lehce a přesně zodpoveditelna. Mám jedno dítě donosene 2012, vše proběhlo v pořádku, otěhotnění bez problému i těhotenství. V roce 2014 došlo ke spontánnímu potratu - kyretaz. V 2016 jsem měla mimodelozni těhotenství odstranili mi jeden vejcovod. 2019 opět spontánní potrat a následná kyretaz. Nyní mám 2dny zpoždění ms test pozitivní. Poslední ms Byla 2.5. Délka cyklu je 25-26dni pravidelne. HA neberu už víc jak 9mesicu. Zajímalo by mě jaká je pravděpodobnost opakovaného potratu v mem případě. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pravděpodobnost potratu se nedá vyčíslit, nejsou k dispozici bližší informace. Nevím, zda jste byla dále došetřovaná (rozšířené odběry z krve, genetické vyšetření Vás a partnera atd.), v tomto případě je vhodné takovéto došetření provést. Avšak dle Vaši anamnézy může být riziko potratu zvýšené. Zároveň je vhodná léčebná podpora těhotenství již od jeho začátku, kterou by nastavil Váš gynekolog. Neváhejte se proto obrátit na Vašeho ošetřujícího gynekologa. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,19.8. Jsem se od svého pána doktora dozvěděla nemilou zprávu, mimoděložní těhotenství (7 tt), ihned mě odeslal do nemocnice a 20.8. proběhla laparoskopie, kdy mě vzali část pravého vejcovodu, kde byl plod. Vše proběhlo v pořádku a za měsíc mám kontrolu. Dr mi řekl, že tak za 2 měsíce to můžeme zkusit znova. Můj manžel už je ale proti, má strach, aby se to neopakovalo a aby se něco nestalo mně. Je mi 28, manželovi 38 a máme 2letého syna. První těhotenství naprosto v pořádku, porod také. Žádné problémy jsem nikdy neměla.Prý se to občas stane. Mě nejvíce zajímá, když mám vaječník bez vejcovodu, jak se uvolňuje vajíčko, aby mohlo dojít k oplodnění. Jasně mám ještě levý v pořádku, ale prý je možnost i z toho pravého vaječníku. Menstruaci bych měla mít normálně každý měsíc? Zatím jsem asi neměla, jen lehké špinění po operaci. A je šance, že následné těhotenství bude v pořádku?Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud váš pan doktor vám z jakéhokoliv důvodu ''nezakázal'' již otěhotnět, nevidím důvod, proč se tomu bránit. Samozřejmě vždy je možnost, že by se situace mohla zopakovat, ale pokud není objektivní důvod, proč si to myslet - např. kvůli vrozené vývojové vadě reprodukčních orgánů, recidivujícím infekcím v pánevní oblasti, opakovaným operacím, endometrióze apod. Není důvod se obávat, druhý vaječník a vejcovod máte nedotčený, tudíž vajíčko vejcovodem může bez problémů putovat do dělohy. Vaječníky máte funkční oboustranně, není tak narušena jejich činnost, menstruační cyklus zůstává funkční, stejně jako produkce hormonů. Díky zachovalým vaječníkům je i v případě neúspěchu spontánního početí možnost in vitro fertilizace s odběrem vajíček a následného transferu po jejich oplodnění. Uvolněné vajíčko na operované straně se po ovulaci vstřebá jako je tomu i u jiných součástí našeho těla. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení