Celkem výsledků pro výraz "vejcovod": 20
Dobry den. Mám dotaz. Před měsícem mi byl odebrán vejcovod a jeden vajecnik. Byl tam velký zánět. Při pondělní kontrole mi zjistili, že zánět se i začíná rozlezat i na druhý, takže hrozí, že mi chtějí seberat i ten. Při tomto zjištění, neměli mi hned alespoň nasadit antibiotika? A jde hlavně léčit i jinak, než aby mě ho hned vzali. S přítelem chceme ještě miminko. Půjdou ještě odebrat vajíčka, abych mohla mít děti. Nějak se v tom nevyznám a hlavně jsem z toho úplně hotová. Děkuji za všechny rady.
Dobrý den, vzhledem k tomu, že neznám okolnosti vašeho případu (např. na základě čeho lékaři zjistili, že se zánět šíří i na druhý vejcovod). Pokud již máte jeden vejcovod i vaječník odebraný, pak by samozřejmě na místě byla snaha o konzervativní léčbu. Pokud by bylo nutné odebrat vejcovod, pak nemá smysl odebírat vajíčka (ty se tvoří ve vaječníku a je možné je odebrat v rámci umělého oplodnění kdykoliv v budoucnu). Pokud by bylo nutné odebrat ihned i vaječník, pak by byla zřejmě situace tak akutní, že není čas na stimulaci a odebírání vajíček. Tento proces trvá i několik týdnů.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den , měla bych dotaz, 3. 11. 2016 jsem byla na operaci, která měla být odstranění cysty na vaječníku, bohužel tam byl zánět a museli mi vzít vaječník a vejcovod na pravé straně. Od té doby se s přítelem snažíme o miminko, ale furt nic, jsem z toho špatná. Doktoři mi řekli, že neví, jestli bude druhá strana průchodná a mám strach. Je něco jak tomu mohu pomoci nebo co mám dělat? Děkuji.
Dobrý den, pokud se snažíte od konce roku 2016, pak je ještě brzy na závěry. Až po roce snažení bez úspěchu se dá mluvit o problému s neplodností. Pokud jste byla na operaci a druhý vejcovod vypadal od pohledu v pořádku, pak se dá předpokládat, že průchodný je. Nicméně 100 % lze průchodnost vyšetřit pouze laparoskopickou chromopertubací (nastříknutím barviva do dělohy, které poté prostupuje skrz průchodný vejcovod). Pokud jste ale nyní bez potíží a máte pravidelnou menstruaci, určitě bych ještě s dalším vyšetřováním počkala.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, loni na konci srpna jsem prodělala mimoděložní těhotenství po kterém mi byl odebrán pravý vejcovod. Po doporučené "krátké pauze" jsme se s manželem začali pokoušet znovu otěhotnět leč bohužel zatím bez úspěchu. Je mi 34 let a moc ráda bych se konečně stala maminkou, moje obava však panuje zda je druhý vejcovod stále průchozí a jestli se stále pokoušet o přirozené početí? Menstruace se mi obnovila dva měsíce po odebrání vejcovodu, od té doby zkoušíme co to jde. Někdy rovněž pociťuji bolesti v místě odebraného pravého vejcovodu. Dokážete mi doporučit co dál či jak dlouho se ještě snažit o přirozené početí? Nechceme si zkomplikovat proces případné asistované reprodukce. Děkuji Sia
Dobrý den, milá Sio,
neznám parametry spermiogramu partnera ani výsledky dalších Vašich vyšetření, ale čistě empiricky s ohledem na reprodukční stáří Vašich oocytů (nad 34 let), je pro dosažení úspěchu jednoznačně doporučeno postupovat cestou mimotělního oplození. Zejména proto, že naše oocyty se od 33 let stávají méně kvalitní a obsahují zvýšený podíl chromosomových vad a tím narůstá další, věkem podmíněný faktor neplodnosti.
I kdyby byl další vejcovod pod tlakem průchodný (například při hysterosalpingografii nebo při laparoskopii, nikdy nevíme, zda se jedná skutečně o průchodnost funkční, tedy o průchodnost v přirozených podmínkách, kde není vyvíjen žádný tlak na průchod testovací tekutiny) a současně víme, že ovariální rezerva každý měsíc zkrátka klesá. Odkládání řešení jen snižuje šanci na úspěch. Pokud v mezičase nastane samovolné otěhotnění, bude to bonus navíc, avšak jistě se na toto nedá spoléhat. Není již tak dobře známo, že mimoděložní otěhotnění může být rovněž důsledkem chromosomové vady embrya. Je to další argument navíc.
Přeji Vám mnoho zdaru!
Pokud byste měla další otázky, kontaktujte mne na mojí mailové adrese kvesela@repromeda.cz.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, řeším nyní takový problém. Mám 3 děti a je mi 29 let. V červnu na preventivní prohlídce bylo vše v pořádku. Teď v září jsem měla nějaký výtok a bolesti břicha, šla jsem na gynekologii, lékař mi našel lehce zduřelý vejcovod na ultrazvuku. Řekl, že na ultrazvuku nemá být vejcovod vidět, že se s ním tedy něco děje, asi zánět a dal mi doxybene a entizol na 10 dní. Po měsíci nyní kontrola a mám zduřelé oba vejcovody, lehce. Říkal, že zatím žádná léčba, že nález není velký, že se řeší když jsou vejcovody jako "buřty", ale to já prý nemám, mám přijít za půl roku, a když to bude stejné tak laparoskopie? Znamená to tedy, že je to infekční? Nebo poinfekční stav? Že léčba tedy nebyla úspěšná? Jakto, že zduřel za cca měsíc i druhý vejcovod? Jsem tedy již neplodná? Může se to ještě spravit samo? Ještě dodám, že trpím ovulačními bolestmi několik let a krvácení v druhé polovině cyklu zřejmě hormonálního původu (již před dětmi). Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den,
příčin může být mnoho, může se jednat o poinfekční stav a ano, může se to samo upravit. O plodnosti se na základě prostého ultrazvuku nijak bavit nemůžeme, z toho nic nepoznáme. Vyčkejte plánované kontroly, více se teď poradit nedá.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, pane doktore, po operaci mi byla zjištěna neprůchodnost vejcovodů. Po obou stranách po konzultaci s panem doktorem doporučeno umělé oplodnění, které jsem podstoupila v Německu zavedené. 2 embrya bohužel 11. den krvácení po domluvě s panem doktorem jsem potřebovala přestávku, z hormonální léčby mi nebylo dobře. Navrhli jsme 3 měsíce, ale já jsem po měsíci úplně normálně otěhotněla, bohužel 3.-4. týden opět krvácení. Moje otázka je: může člověk otěhotnět s neprůchodnými vejcovody, nebo je nějaká možnost na zprůchodnění? Je lepší ještě jednou zkontrolovat vejcovody? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, nevím, jakou metodou byla neprůchodnost vejcovodů zjištěna. To je velmi podstatné. Většinou se během operace zjištuje nástřikem barviva do dělohy a během laparoskopie operatér pozoruje, zda prochází barvivo vejcovodem. Pokud barvivo daným vejcovodem neprochází, pak je neprůchodnost téměř jistá. Pokud jsou na vejcovodech nejaké změny (naplněný vejcovod tekutinou, pozánětlivé změny, srůsty v jeho okolí) a operatér je vyjádří podezření z neprůchodnosti a nástřik neprovede, pak to samozřejmě jisté není. Znovu kontrolovat průchodnost - to je diskutabilní. Rozhodně podstupovat operaci jen kvůli tomuto, bych nedoporučovala. Nicméně, pokud jsou vejcovody neprůchodné, je lepší je před IVF odstranit - tím se eliminuje riziko mimoděložního těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, před 3 dny jsem měla dostat menstruaci, místo ní včera přišel tmavě hnědy výtok ... před 3 tydny jsem v Caru podstoupila profukování vejcovodu, kde zjistili, že mám jeden neprůchozí. Může to mít souvislost? S touto menstruací mam nasadit stimulaci, ale dnes jsem volala do Caru a sestřička mi řekla, ať počkám, zda se menstruace rozjede. Popřipadě by mě zajímalo, jaká je pravděpodobnost, že bych mohla i otěhotnět po profucích, ačkoli jeden vejcovod je neprůchodný. Děkuji za odpověď K.V.
Dobrý den,
bez gynekologického vyšetření se bohužel příčina přesně nedá určit, je vhodné, abyste se řídila pokyny Vašeho CAR. Pokud se menstruace nerozjede, bude nutné vyšetření včetně vyloučení či potvrzení případného těhotenství.
Držím palce.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení