Celkem výsledků pro výraz "unava": 34
Dobrý den, mám pocit příznaků těhotenství ale testy jsou negativní. Je mi 27 let, od 17,5 jsem brala antikoncepci s pauzama. 6.12 poslední tbl, snaha o miminko. 10.12 mentruace cca tři dny. Od ledna změna psychiky jsem přecitlivělá, potřeba koukat na romantiku, více cítím vše roztomilé, nemohu se pořádně vytočit, zvýšené sexuální libido a únava, více vnímavá na sny. Záchvaty přejídání jednou na sladké jindy na slanné. Pnutí v prsou více v pravo a citlivé ze stran, bradavky normální. Břicho pocitově větší a nafouklé, pobřišnice mi přijde napjatá nemohu spát na břiše ani na bokách. Pořád nauzea bez vomitu, i když bych raději už to zvracení uvítala. Podbříšek citlivější, pocit pnutí až občas do třísel. PŘEDEM VÁM DĚKUJI ZA VAŠÍ ODPOVĚĎ A VÁŠ ČAS.
Dobrý den, těhotenský test bývá pozitivní cca 10-14 dní po oplozující souloži. Změny nálad atd mohou nastat spontánně i po vysazení antikoncepce, kdy hormonální hladina není stálá celý měsíc, ale kolísá. Takže toto může imitovat některé z " těhotenských příznaků". Pokud máte zpoždění menstruace a test je negativní, zopakujte jej třeba pro jistotu ještě za pár dní. Nicméně nepravidelnost menstruace či její absence může po vysazení dlouhodobě užívané antikoncepce přetrvávat i půl roku. Vše by se mělo samo upravit.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň,prvý deň poslednej MS 18.3.20. Podľa ovulačného testu mala ovulácia prebehnúť 30.03.20. Domáci test mi vyšiel pozitívny a tak som navštívila gynekológa kde mi 16.4. (na 30 deň od poslednej MS) odobral krv, HCG z krvi bolo 717. Dnes 23.4. som bola na utz. pričom dr. videl len gestačný vačok o veľkosti 13mm. Vačok bol prázdny a tvarovo bol viac oválny ako guľatý. Chcem sa opýtať či po 37 dňoch od MS (asi 5tt + 1), by už malo byť vidieť na sone embryjko, prípadne či tento sono nález zodpovedá príslušnému dňu tehotenstva. Nemám vôbec žiadne tehotenské príznaky – žiadna nevoľnosť, zvracanie, únava, či naliate a bolestivé prsia. Občas 1-2x za deň pociťujem iba tlak v podbrušku.Viac krát sme podstúpili neúspešne ivf a toto sa nám podarilo počať spontánne (vek 40r.), mám veľké obavy či vačok nebude prázdny. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý den, na termín ovulace a menstruace se nedá nikdy přesně spolehnout. Bude teď důležité, jak plod podle ultrazvuku poroste. V současnosti může být u Vás na ultrazvuku viditelný jen samotný gestační váček, při další kontrole by však již mělo být vidět embryo (či embryonální základ). Nedá se ale v tuto chvíli odhadnout, jak se Vaše těhotenství bude dál vyvíjet. Vyčkejte na příští ultrazvukovou kontrolu, která ukáže a poskytne cenné informace. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat , jsem už 3 měsíce po porodu, když jsem navštívila mého gynekologa po šestinedělí udělal mi ultrazvuk a řekl ať eště přijdu po první MS, ta trvala 5 dní a následně jsem šla na další prohlídku a pan doktor mi řekl že tam něco je že s MS neodeslo to co mělo, následně mi dali injekci do boku aby sem začala znovu krvácet vůbec tomu nerozumím mám hrozný strach abych nemusela na nějaký zákrok po injekci jsem už 3 den a stále nic , co to může být eště nejaky zbytek po porodu?? Mohl by mi pomoct i bylinný čaj Kontryhel? Prý je výborný i na do čištění dělohy, jinak nemám bolesti, teploty, není 3 měsíce už dlouhá doba aby mi něco mohlo zůstat v děloze eště? Je to běžné? Opravdu se chci vyhnout nějakým zákrokům, kdyz se do 10 dnů nedostaví krvácení jaký je další postup popřípadě??? Děkuji moc nemám žádné zkušenosti pekny den
Dobrý den, může se se stát, že po porodu zůstanou v děloze ještě nějaké krevní sraženiny, popřípadě zbytky plodových obalů nebo placenty (možno i několik měsíců po porodu). Nelze posoudit, co Váš gynekolog na ultrazvuku přesněji viděl. Jednou z možností, jak děloze pomoci vyprázdnit obsah, který do ni "nepatří", je aplikace injekce do svalu, obsahující látku, která má za úkol dělohu ještě více zavinout, aby tímto vytlačila svůj obsah ven. Někdy se může stát, že přebytečný obsah v děloze se zanítí, jsou teploty, horečky, únava, zánět se může z dělohy šířit dále, v tom případě je vhodnější dělohu vyčistit (v celkové narkóze). Tento zákrok se dále také dělá preventivně, aby právě k těmto komplikacím nedošlo. Rozhodnutí, zda zákrok provést, je vždy velice individuální a vždy záleží na konkrétním případu. Často si také příroda poradí sama a děloha se vyčistí i bez pomoci. Jsou i případy, kdy v děloze zbyl po porodu např. menší kousek placenty a maminka nemá žádné potíže, zákrok se neprovede. Postupem času se tento obsah v děloze vstřebá. Bylinné čaje určitě popíjet můžete. Uvidíte na příští kontrole, je potřeba vždy sečíst více faktorů dohromady, aby bylo možné provést co nejvhodnější řešení. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení