Celkem výsledků pro výraz "tyden tehotenstvi": 100
Dobrý den, mám jednu vážnou otázku ohledně těhotenství é přítelkyně. Mám pochybnosti ohledně otcovství a potřebuji je vyvrátit nebo potvrdit (z toho důvodu, že ve vztahu to skřípalo). Jedná se o to, že přítelkyně je těhotná, náš poslední sex byl, co ví přesně, 19. června. Od té doby ne. Teď posledně dva týdny čekala menstruaci, jenže se nedostavila. Doprovázelo to klasicky i bolest prsou i jejich zvětšení. Tenhle týden mně to nedalo a na žádost si udělala test, který byl pozitivní. Dnes 5. 7. jsme byly na gynekologii, kde jí bylo potvrzeno, že je těhotná a vše je v pořádku, jen jí neřekl, o jaký týden se jedná a řekl jí, že až na druhém objednání po 20. 8. jí řekne, jestli bije srdíčko. Byla to jen nějaká malá kulička asi 2 mm v obalu, moje pochybnosti jsou proto, že od posledního našeho styku uplynula delší doba na tak malý plod. Nebo je možné, že takhle ten průběh je úplně v pořádku? Od našeho styku to je cca 7 týdnů. Děkuji za odpověď
Dobrý den, jsou různé metody ''určení'' stáří a žádná není bohužel stoprocentní, kdežto otcovský test ano. Nejvíc cenný z hlediska termínu je UZ mezi 12.-13. týdnem těhotenství. První zárodky na UZ jsou vidět již zhruba od 4.-5. týdne, ale tvoří je pouze gestační váček (dutinka pro vývoj miminka). Některé ženy mají nepravidelný cyklus, který může značně ovlivnit, kdy jsou takzvaně plodné a pokud je mezi dvěma pohlavními styky malé časové rozmezí, horko těžko se určuje přesné datum, kdy k oplodnění došlo. Nevím, zda nedošlo k omylu v napsání data a místo dnes 5. 8. jste nenapsal 5. 7. Pokud vaše poslední soulož byla skutečně 19. června a na UZ jste šli 5. 8. a byl pouze vidět gestační váček bez srdeční akce, tak datumově to nesedí. Toto těhotenství by už bylo pokročilejší a srdeční akce by byla hodnotitelná a stáří plodu by bylo cca 7.-8. týden. Nicméně příští UZ vám řekne víc, nevím, zda jsme se špatně nepochopili. Držím palce
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala na screening v 1. trimestru těhotenství. 11 týden těhotenství půjdu na odběry krve – Rh faktor, žloutenka atd. a 12 týden těhotenství na ultrazvuk ohledně vrozených vývojových vad. Dočetla jsem se ale, že je možné nechat si udělat ještě genetický screening v 1. trimestru těhotenství, který není hrazen pojišťovnou. Můžete mi říci jaký je rozdíl v tomto genetickém screeningu a ultrazvukem na vrozené vývojové vady? A pokud bych si to nechala udělat obojí třeba během 14 dnů, zda to není škodlivé pro plod. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, nedá se říct, že je "rozdíl" mezi screeningem v 1. trimestru a genetickým screeningem - jedno nenahrazuje druhé, ale kombinují se. V 13. týdnu těhotenství se můžete rozhodnout dvojím způsobem. 1. nechat si udělat tzv. kombinovaný screening - ultrazvuk, na který jdete a k tomu stejný den odběr krve na genetiku (což nemá s rutinnímu odběry v 12. týdnu těhotenství nic společného). Z výsledku ultrazvuku, výsledků krve a vašeho věku se vypočítá pravděpodobnost vrozené vývojové vady. 2. můžete absolvovat jen ultrazvuk a test na genetiku s nechat udělat v 16. týdnu. Rozdíl je v tom, jak jste psala, že kombinovaný screening není hrazen pojišťovnou, stojí cca 1350 Kč, je však přesnější než v 16. týdnu těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko,ráda bych Vás porosila o názor a vysvětlení k mému těhotenství a následnému potratu ve 22tt. Tehotenství po IVF- KET (jen s utrogestanem). Od 8tt těhotenství špinění, po-té velké krvácení v 10-12tt - hematomy. Po prvním screeningu nižší PAPP-A 0,34MOM, podstopen test NIPT - negativní. Další UTZ v 16TT - málo plodové vody AFI 50mm - oligohadramnion, stále hematom a velmi vysoké hodnoty AFP - to stále opakovali každý UTZ - podstoupen test na infekční markery - negativní. Další UTZ stále málo plodové vody, plod o týden menší a stále vysoké hodnoty AFP. U své dr. jsem byla kontrolována každý týden, hematom zmizel, ale krvácení se stále vracelo. Byla jsem tedy hospitalizována v nemocnici na perinatologii pro opakované krvácení, zjištěno urychlení v ACM,plod stále o 10 dní menší a masivní nápadná placenta. Podávány léky injekčně na zastavení krvácení a tvrdnutí bříška. Po 14 dnech večer nastaly bolesti, krvácení takové hlenovité a na UTZ již nenašli srdeční akci miminka. Porod/potrat se rozjel, potom následovala revize. Po třech měsících jsem konečně obdržela pitevní zprávu: zkráceně, plod jen 244g na 22tt. Orgány s váraznější autolýzou, plod bez VVV. Placenta o průměru 9 cm, potrhaná, tloušťky 1,8cm, úpon pupečníku 21 cm, v choriu volných plodových blan je zastiženo ložisko granulocytární infiltrace, pupečník bez zánětu. Placenta s četnými intervilózním fibrinovými tromby, v centrální části s vícečetnými infarkty o průměru 1cm - závěr infarkty na placeně a nemělo by se to opakovat... Mám strach z budoucího těhotenství, že by se toto mohlo opakovat a nikdo mi neuměl vysvětlit ty vysoké hodnoty AFP, z čeho to bylo a zda by se to mohlo opakovat. Nyní budu podstupovat vyšetření na hematologii. Na reprodukční imunologii mi dr. Ulčová Gállová doporučila příště užívat Medrol. Děkuji za Vaši odpověď Michaela V.
Dobrý den, v případě krvácení v těhotenství dochází často ke zvýšení hodnoty AFP (jako vedlejší efekt, bez klinického významu, což bylo navíc potvrzeno na pitvě plodu). Možnou příčinou srdeční zástavy u plodu mohly být vzniklé uzávěry cév (tromby, infarkty), čímž došlo k přerušení přítoku Vaší krve k plodu. Tento stav mohl být způsoben např. zvýšenou krevní srážlivostí ve Vašem organismu, danou vrozeným/získaným hematologickým onemocněním (které je provázeno zvýšenou krevní srážlivostí). Těhotenství samo o sobě je stav s fyziologicky vyšší krevní srážlivostí (= přirozený stav nijak neohrožující plod ani těhotnou), ale když se k tomu připočítá nějaký druh srážlivostního onemocnění, krevní srážlivost se mnohonásobně zvýší. Je proto vhodné provést došetření na hematologii, kam se chystáte a v případě potvrzení nějakého hematologického onemocnění s vyšší krevní srážlivostí, se preventivně nasazuje v příštím těhotenství tzv. protisrážlivá léčba (ve formě tablet a/nebo injekcí), aby se předešlo vzniku krevních sraženin v placentě, pupečníku, ... Neznám Vaši celou anamnézu, avšak čekají Vás další zpřesňující vyšetření (je možné např. genetické vyšetření obou partnerů, pokud již neproběhlo), která věřím, že pomohou odhalit více informací.
Pro akci je nutné přihlášení