Celkem výsledků pro výraz "tyden tehotenstvi": 100
Dobrý den,prodělala jsem zamlklé těhotenství v cca 11tt (první těhotenství) a následně dvě revize. Cca po půl roce se mi podařilo otěhotnět. Teď jsem 7tt, na vyšetření k lékařce jsem objednaná. Ráda bych se zeptala, jaká je pravděpodobnost, že se bude zamlklé těhotenství opakovat? Ode dne, kdy jsem zjistila těhotenství, zavádím na noc 1 tabletu Gynprodylu dle instrukcí od lékařky. Může to pomoci, aby se zamlklé těhotenství neopakovalo? Kromě slabšího nechutenství, nevolností a únavy se cítím dobře. Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, zamlklé těhotenství je z cca 80% způsobeno genetickou vadou plodu, což je věc náhodná a většinou se neopakuje. Důvodem potratu mohou být i vrozené trombofilní stavy nejčastěji, po nich se ale aktivně nepátrá, pokud žena nepotratí 2-3x . V případě prvního potratu se předpokládá náhodná genetická vada. Takže odpověď zní: riziko opakování je nízké, pokud máte za sebou pouze 1 neuspěšné těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, poslední ms byla 22.12.2018. Slabě pozitivní test byl 27.1.2018. Těhotenství bylo potvrzeno 8.2. kdy byl v děloze vidět gestační váček. Od té doby těhotenství postupuje. Dnes jsem podle UTZ 6+0, srdeční akce přítomna. Těhotenství je tedy o dost mladší. Cykly mívám dost nepravidelné. Je možnost, že se těhotenství vydaří? I s tak velkým rozdílem podle PM a UTZ? Děkuji Za odpoveď.
Dobrý den, to, že je těhotenství mladší je spíše známka toho, že jste otěhotněla později než toho, že by těhotenství neprospívalo. Pokud je v 6. týdnu přítoma srdeční akce, pak se jedná o vitální prosperující těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 21 let, před 10 dny jsem zjistila, že jsem těhotná a nemohu se rozhodnout, zda podstoupit interupci nebo ne. Pořád studuji, teprve tento rok mám maturovat, zatím jsem v životě nepracovala a živí mě přítel a rodina. Všichni mi říkají, že to zvládnu, že jsem silná, ale já nevím, jestli se cítím na to být matkou a bojím se, že třeba z toho těhotenství nebudu mít radost ani po čase, nebo že to miminko nebudu mít ráda, na druhou stranu mě děsí interupce, kvůli rizikům a jestli toho pak nebudu litovat. Ale zas bych později aspoň věděla, že to miminko chci a měla bych z toho radost, přijde mi, že teď necítím nic, jsem furt jen smutná a naštvaná na všechny okolo a na sebe, že se necítím, tak jak bych měla, přítel z toho má radost, dokonce to řekl celý jeho rodině a proto se bojím, že bych všechny zklamala, kdybych podstoupila potrat. Pořád všichni opakují, ale že to je moje tělo a moje rozhodnutí, ale mě se ty rozhodnutí každým dnem mění a bojím se, že pak budu litovat toho, že jsem si miminko nechala. Nevím, co mám teď dělat a jak se rozhodnout.
Dobrý den, z vašeho dotazu rozumím, že se nacházíte v komplikované situaci. Jste ještě hodně mladá a na dítě se možná ještě necítíte dostatečně zralá a připravená. Na druhou stranu máte dobré zázemí a partner i rodina příchod dítěte vítá, což nebývá samozřejmostí. To že necítíte co byste asi očekávala, může být ovlivněno romantickými představami žen o těhotenství a dítěti a také hormonálními změnami, které teď ve vašem těle probíhají. Ne nadarmo trvá těhotenství 9 měsíců, kdy si žena na očekávané dítě teprve zvyká. Samozřejmě asi jinak vnímá těhotenství žena, která po dítěti touží a jinak žena, která jej nečekala. To že jste zaskočená, smutná a cítíte se naštvaně a nevíte, jak se k situaci postavit je legitimní a normální pocit. Nemusíte se za svoje pocity cítit provinile ani si je vyčítat. Je však potřeba učinit rozhodnutí, protože možnost přerušení těhotenství je časově omezená. Možná jste se mohli s partnerem lépe domluvit, než jste informací o vašem těhotenství řekli celé rodině. Takto jste teď navíc pod velkým společenským tlakem. Přece jen jde o vaše a partnerovo dítě a proto byste o něm měli rozhodovat jen vy dva. Je to sice vaše tělo, ale dítě, které čekáte je také otce, nejen vaše, to byste při rozhodování měla brát v úvahu. Ano rizika a komplikace spojené s přerušením těhotenství a s možnými potížemi při dalším otěhotnění objektivně existují a je proto s nimi potřeba také počítat. Na druhou stranu byste možná později byla psychicky lépe na péči o dítě připravena. Studium školy souběžně s péčí o dítě je náročné, ale ne nemožné. Obzvlášť když má matka zázemí v partnerovi a rodině, kteří s péčí vypomůžou. Rozhodnutí je ale na vás, je potřeba vzít v úvahu všechny okolnosti. Pokud se rozhodnete jakkoliv, je dobré informovat i rodinu o svém rozhodnutí, když už je do situace zapojena a vysvětlit jim svoje důvody. Pro další dobré rodinné vztahy je to důležité. Dále bych vám doporučila kontaktovat psychologa, který by vás mohl složitým obdobím rozhodování doprovodit a pomocí vám dojít k nějakému závěru. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení