Celkem výsledků pro výraz "tlak": 80
Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je normální, že mě ve 14. týdnu těhotenství trápí tlačení na močový měchýř a močovou trubici. Je to taková zvláštní bolest, která není neustálá, občas se to uklidní, někdy je to zase více intenzivní. Pálení, ani bolení při močení nemám. Doktor mi řekl, že je to z překrvení malé pánve, ale já se chci ujistit u více lidí, protože mě to trápí už přes týden. Děkuji a přeji hezký den.
Dobrý den, pokud nemáte pálení a řezání při močení, infekce by to být neměla. Tlaky v malé pánvi jsou vzhledem ke zvětšující se děloze normální. Nebývá to ale celé těhotenství. Jak děloha zase poporoste, tlaky se eventuelně přesunou někam jinam či úplně vymizí. Později se tlaky na močový měchýř vyskytují až ve 3. trimestru. Ale je to individuální, každý tyto změny vnímá jinak.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v 28tt. Tlak si měřím 3x denně 3krát za sebou. Dnes se mi stalo, že první měření ukázalo 110/70, druhé měření 119/100 a třetí měření 101/65. Mám tomu druhému měření dávat nějaký význam?
Dobrý den, spíše se jednalo o chybu přístroje. Tlak 120/100 je velmi málo pravděpodobný. Pokud byste naměřila vícekrát denně více než 140/90, pak kontaktujte svého gynekologa.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, nyní jsem ve 34.tt a již asi 2 týdny mám divné pocity. Nejdřív to bylo jen ojediněle, nyní docela často. Hlavně v leže, ale nejen na zádech, i na bocích mám, během tvrdnutí nebo pohybů miminka (častých) divný tlak v hlavě, někdy krku nebo hrudi a hůře se mi dýchá. Někdy i v poloze v sedě. Beru 3x denně 2 tabletky magnesii lactiti a přijde mi, že po užití jsem tak 1-2 hodiny bez problémů.Čím to může být? Nemůže tento stav nějak ohrozit miminko? Mám teď docela stres, ale tím to asi být nemůže.Děkuji za odpověď, hezký den.
Dobrý den, většinu jsou tyto pocity způsobeny tlakem rostoucí dělohy na dolní dutou žílu. Můžete mít stavy na omdlení, pocity horka v hlavě, návaly atd. Pokud tedy nemáte jiné potíže - pohyby cítíte normálně, nekrvácíte, určitě to miminko nijak neohrožuje.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych Vám popsat situaci a následně položit dotaz. Včera jsem podstoupila triple test v prvním trimestru (13tt+1) na výpočet možného rizika vrozených vad plodu. Test vyšel negativní, což jsem spokojená, avšak genetikovi se nezdál záklon hlavičky plodu. Plod krásně ležel na zádech, měl však stále zakloněnou hlavičku. Na rušivé podněty (zatlačení, zabušení na podbřišek), kterými se genetik snažil plod otočit, se vždy celý narovnal a po té se zpět vrátil do pozice zakloněné hlavičky. Bohužel mi genetik neřekl, zda je toto chování úplně normální nebo není. Mému ošetřujícímu gynekologovi jsem volala a ptala se jej, ale nevím, zda úplně pochopil můj dotaz. Na další kontrolu jdu až v lednu kvůli blížícím se svátkům. Moc ráda bych se uklidnila, že to nic špatného není, a že se třeba jen miminku nelíbil tlak, který na bříško pan doktor vyvolával. Mně samotné byl tlak dost nepříjemný a do rána se mi udělala modřina na třísle. Děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký zbytek dne.
Dobrý den, přesnost prvotrimestrálního ultrazvukového screeningového vyšetření se odvíjí od stupně přehlednosti plodu, zda je dobře vidět (závisí na jeho uložení v děloze, na směru otočení dělohy v břiše, na tloušťce břišní stěny těhotné apod.). Při tomto vyšetření se používá různě velký tlak sondou, jehož síla se právě odvíjí od dostupnosti plodu k prohlédnutí. Avšak tento tlak je stále bezpečný a nedochází k poškození plodu. Plod může mít zakloněnou hlavičku, většinou je to přechodně, protože plod svou polohu různě často mění. Není proto důvod k obavám. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Chci se zeptat, zda je u mne reálné rodit přirozenou cestou, neboť v prvním těhotenstvím jsem rodila nakonec císařem. Léčím se na endokrinologii se štítnou žlázou. Měla jsem i vyšší těhotenský cukr a u lékařů vyžší tlak. Doma byl tlak v pořádku. V 37. týdnu si mě už ponechali v porodnici a zkoušeli mně porod vyvolat zavedením tablety. Pak se to ještě jednou opakovalo. Porod se nerozjížděl, tak jsme se domluvili na plánovaném císaři. Teď to bude bez dvou měsíců skoro sedm let, co jsem těhotná podruhé. Tlak mám v pořádku. U lékaře někdy vyšší. Pravidelně se měřím a poctivě zapisuji. Cukr je v pořádku. Myslíte, je u mne reálná možnost přirozeného porodu? Ještě podotknu, že jsem silné postavy. Můj gynekolog říká, že by byl lepší přirozený pro mne, že se tomu nebrání, ale neví, zda kvůli mé postavě to bude možné. Mám to chápat tak, že mojí váhou se nejspíše nebudu otvírat? V porodnici mě lékař prohlížel a zatím se nic nechystá. Vše je uzavřené. Mám tedy spíše počítat s císařem? Ještě dodám jsem těhu 37+7. Mnohokrát děkuji za odpověď.
Dobrý den, určitě není nutné, abyste rodila císařským řezem. Přirozený porod by byl pro Vás určitě výhodnější ( druhá operace při Vaší postavě, možné srůsty v břiše po předchozím císařském řezu atd..) Po císařském řezu můžete i týden přenášet, není potřeba porod vyvolávat do termínu, pokud nemá miminko před 4 kg váhový odhad.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, manžel (ročník 84) již bere několik let jednou denně Agen 5mg na vysoký tlak (manžel hubený, sportovec, nekuřák, vysoký tlak dědičný). Je možné že by měl Agen v této dávce vliv na spermie? Snažíme se zatím jen čtyři měsíce, ale zajímalo by mě jestli je kvůli Agenu vhodné nechat udělat už teď spermiogram (jestli by se tam dalo něco poznat) nebo řešit změnu léků atd., nebo čekat a řešit až to nepůjde déle.Moc děkuji
Dobrý den,
v každém případě doporučuji provést vyšetření spermiogramu a pokud možno vitrifikovat a zabankovat spermie pro jistotu a pro případ, že by se spermiogram zhoršoval.
Většina preparátů snižujících krevní tlak může zhoršovat kvalitu erekce i do jisté míry kvalitu spermií. Ve věku Vašeho partnera již přistupuje zhoršení kvality spermií související s věkem.
Bude pochopitelně vhodné provést vyšetření obou partnerů, aby bylo jisté, zda máte s početím spěchat a přistoupit k tomu aktivně prostřednictvím asistované reprodukce, nebo zda je vše v pořádku a máte možnost tomu nechat volný průběh.
Podstatný je Váš věk. Pokud je Vám více nežli 33 let, neměli byste popravdě váhat už ani chvíli.
Pokud byste měla jakýkoliv další dotaz nebo měla zájem o konzultaci a vyšetření, napište mi na kvesela@repromeda.cz
Se srdečným pozdravem

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím Vás mám dotaz užívám lék na vysoký krevní tlak Tolura 40 mg a chtěla bych si nechat zavést nitroděložní tělísko Mirena, bude to mít na sebe nějaký vliv. Děkuji za kladné vyřízení.
Dobrý den, tělísko Mirena obsahuje pouze gestageny a tudíž by nemělo mít negativní vliv na vysoký krevní tlak ani nijak ovlivňovat účinek léků.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den mám dotaz.Už par dní cítím tlak/bolest v podbříšku, tlak v prsou,svědění. menstruaci jsem nedostala, 3 den po vynechání jsem si udělala test a je negativní.Prosím, mohla bych být těhotná a kdy bych měla jít k lékaři?.Mockrát Vám děkuji ta odpověď
Dobrý den, těhotenský test z moči má smysl provádět cca týden od vynechání očekávaného termínu menstruace. Pokud se provede dříve, může vyjít falešně negativní. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, máme syna, kterého stále ještě kojím, beru Femibion 2, kde je obsah kyseliny listové nižší než je doporučená dávka pro období před a v těhotenství. Plánujeme druhé dítě, prosím o radu, jaké vitamíny jíst, abych měla dostatečný přísun kyseliny listové a nijak neubližovala dosud kojenému synovi? Např. mám doma Nosifol. V minulém těhotenství jsem musela brát Maltofer kvůli velmi nízkému tlaku, doporučili byste mi začít s ním ještě před otěhotněním? Děkuji, Petra.
Dobrý den, v žádné směsi vitamínových doplňků není tolik kyseliny listové, kolik je doporučená dávka před otěhotněním. Nepředopokládám, že syna kojíte á 3 hodiny (zřejmě je již starší), pak tedy můžete užívat množství kyseliny listové jako před prvním těhotenstvím. Co se týče Maltoferu - to jste jistě na tlak nebrala. Jedná se o železo, a to rozhodně nemá na krevní tlak vliv.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, velice Vás prosím o radu ohledně odstranění dělohy a vaječníků. Vzhledem k tomu, že mám mnohočetné myomy na děloze, jsem objednána na odstranění dělohy. Myomy nemám zhoubné. Operaci dělohy samozřejmě podstoupím, už jen z toho důvodu, že mám poslední roky velké problémy s nepravidelnou menstruací a velkými bolestmi břicha. Je mi ale doporučeno nechat si odstranit komplet dělohu i s vaječníky. Zde už mám ale strach. Dočetla jsem se, že vaječníky produkují velmi důležitý hormon estrogen, který je podstatný pro velkou škálu věcí ohledně zdraví ženy. Je mi 57 let. Menstruaci jsem měla naposledy před půl rokem. Nyní se mi objevila černá sražená krev, což je dle Dr. způsobeno myomy. Proto jdu na odstranění dělohy. Jsem v přechodu. Dr. mi tvrdí, že v mých letech si mám rovnou nechat odstranit i vaječníky. Že už stejně neplní dostatečně svoji funkci. Mezi mé další zdravotní problémy patří cholesterol a vysoký krevní tlak a zvýšený cukr v krvi. Mám strach si nechat vaječníky odstranit, protože jsem se dočetla, že estrogen kladně působí na srdeční a mozkové problémy atd. Už teď užívám léky na cholesterol a cukrovku a vysoký krevní tlak. Když si nechám odstranit i vaječníky, čili se zbavím estrogenu, co pak se mnou bude? Budu mít tedy velké riziko srdečního infarktu atd...změny nálad...Co mi radíte? Vaječníky mám zdravé, nebylo by pro mě lepší si je tedy zachovat? Lékaři odstraňují v mém věku dělohu i s vaječníky z preventivních důvodů rakoviny vaječníků. V rodině tuto anamnézu ale nemáme. Nevím jak se rozhodnout. Jsem po odstraněn dělohy náchylnější ke vzniku rakoviny vaječníků, má odstranění dělohy na to vliv? Operace mě čeká již příští týden. Velice Vás prosím o radu.
Dobrý den, menopauza je navozena tím, že vaječníky přestanou hormonálně fungovat, nejsou již aktivní. Čili neprodukují ženské hormony. U žen po menopauze, které podstupují odstranění dělohy, se doporučuje odebrat i vaječníky, protože jednak již nejsou aktivní a jsou tedy "zbytečné" (hormony již neprodukují) a dále mohou být zdrojem event. potíží do budoucna (karcinom vaječníků apod.). Proto je navržený postup správný. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, obracim se na Vas s dotazem ohledne syna. V cervnu mu byli tri roky. Mame problem s chozenim na velkou. Loni v listopadu jsme zacali odplenkovavat. S curanim problem ani tak nebyl, sem tam se pocura a to i ted, ale to beru asi jako "normu". Ale bohuzel neni schopen udelat velkou potrebu na nocnik, ci zachod. Vykonava to pouze do kalhot a treba i petkrat za den. Jsou situace, kdy sedi vedle nocniku, nebo je od nej vzdalen opravdu jen kousek a presto se pokaka. Uz od zacatku jsem ho motivovala napr. gumovym bonbonkem, ci nejakou hrackou, ktera se mu libila v kramu, ale bez uspechu. Priznam se, ze posledni dva mesice jsem z toho uz tak zoufala, ze jsem mu dala za to i na zadek. On mi slibi, ze bude chodit kakat na zachod, ale pak se to treba za pul hodiny opakuje znova. Parkrat se stalo, ze tu potrebu vykonal na zachod ci nocnik, ale jen tehdy, kdyz zrovna kakal a ja jsem ho popadla a on to tam dodelal. Vetsinou se to ale pak zastavilo a nelibi se mu to, knoura. Kolikrat i odejde do jine mistnosti a tam se pokaka. Ja na nem samozrejme poznam, ze kaka a kdyz se ho zeptam, tak mi tvrdi, ze ten bobek nedela. Toto se deje i kdyz je napr. u babicky na noc. Myslim, ze jen jednou se stalo, ze sam od sebe sel na nocnik a vykakal se. To jsem zrovna nebyla doma a hlidal ho manzel. Rekla bych, ze je na me celkem dost fixovany. Bohuzel manzel je casto v praci, tak drtivou vetsinu casu je se mnou. Mam jeste starsi dceru (5 let) a ta s tim taky mela trochu problem, v tom smyslu, ze do ctyr let nekakala vubec a vecer, kdyz jsme ji dali plenku na noc, tam se behem chvilky vykakala. To jsme odbourali kolem toho ctvrteho roku. Jinak bych rekla, ze je sikovny. Uz dlouho je schopen se skoro sam uplne oblect, obuje si boty, v pohode se naji. O tom, ze se kaka do nocniku, ci na zachod si povidame nekolikrat denne, myslim, ze toto chape. Ale uz jsme z toho vsichni dost nestastni. V zari by mel nastoupit do statni skolky (a ja do zamestnani), ale obavam se, ze pokud se bude tatkto neustale pokakavat, tak ho odtamtud vylouci. Uz opravdu nevim, co s nim. Prijde mi, ze at se snazim ho presvedcit, aby chodil na zachod, tak stejne dokud nebude on sam chtit, tak se to nezlepsi. Ale pokud by vas napadlo nejaka rada, jak to zlepsit, byla bych za to velmi vdecna. Mockrat dekuji
Dobrý den,
poradila bych vám se s problémem vašeho synka obrátit na dětského klinického psychologa. Pouze na základě dotazu po e-mailu nelze dát jednoznačnou odpověď a ani zázračné rychlé řešení. Je možné, že bude potřeba podrobnější zmapování situace a dlouhodobější vedení, nebo se naopak situace může vyřešit velmi rychle. Obtíže s vyměšováním nejsou ale u batolat nic neobvyklého a objevují se. Mnoho dětí preferuje zejména defekaci (vykonání velké potřeby) do plen a má problém s přechodem na nočník či toaletu. Píšete, že syn je čerstvě tříletý. Kontrola vyměšování souvisí se zralostí nervového systému dítěte a se schopností volního ovládání svěračů. Nervový systém syna nemusí být ještě dostatečně zralý a syn tak není ještě třeba připravený na přechod na nočník či záchod. Určitě bych vám doporučila snížit na něj tlak v tomto ohledu. Váš stres se na něj přenáší, tlakem je i vaše neustálé vysvětlování, kam se potřeba vykonává. To vše syn zcela jistě již ví. Pod psychickým tlakem se obtíže ještě zhoršují a může dojít k rozvoji psychosomatických potíží, které se pak těžce odbourávání. Pokud syn ještě není dostatečně vyzrálý, pak je jedno, jestli se nachází právě vedle nočníku či WC, prostě do něj potřebu není ještě schopen vykonat, nemá nad ní úplnou kontrolu. Častost stolice cca 5x denně i obtíže s použitím nočníku bych vám také doporučila konzultovat s dětským lékařem. Mohlo by se jednat i o projev nějaké potravinové intolerance či alergie a je potřeba to vyloučit, dále je dobré se poradit o vhodném stravovacím režimu a složení stravy, je možné vyhledat i dětského dietního poradce.
Při jednání se synem se určitě zcela vyhněte výčitkám, přílišnému nátlaku i vysvětlování. Ukažte mu, kde je nočník, záchod a podporujte i každý pokus o vykonání potřeby na něj. Nezaměřujte se na neúspěchy, ale pouze na úspěchy, i třeba částečné, kdy se syn k nočníku či záchodu snažil třeba přiblížit, i když to nestihl. Tyto úspěchy "oslavujte", zaznamenejte třeba do kalendáře a na ně se při následné chvále zaměřujte, může být i odměna ve formě sladkosti, hračky apod. Pokud již potřebu vykonává, tak se snažte nepřerušovat mu ji, i když poznáte, že defekuje. On vědomě ví, že má jít na nočník, ale fyzicky to ještě nezvládá. Právě přerušení vykonání potřeby může způsobovat častost stolice, kterou syn nedokončí, protože nemá klid a způsobit např. rozvoj záměrného zadržování stolice a psychosomatické zácpy. Pokud vidíte, že syn kaká, nechte jej stolici dokončit, i když do kalhot, pak jen krátce připomeňte, že je lepší použít nočník a syn se může následně podílet na úklidu (např. odnést znečištěné oblečení do prádla, zkusit vám pomoci utřít případně znečištěnou podlahu atd.). Je potřeba synovi dopřát čas a snížit tlak na něj, také vy se situací přestaňte trápit, zaměřte se na jiné věci, které synovi jdou a že jich v jeho věku není málo. Přeji vám hodně trpělivosti, do září je ještě spousta času a mohli byste situaci zvládnout.
S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se zeptat. Před chvílí jsem se probudila a měla jsem pod sebou menší mokro. Bolesti žádné nemám jen tlak dolů na pochvu. Jsem ve 36+4tt. Podle paní doktorky minulý týden jsem byla otevřená na dva prsty. Co bych podle vás měla dělat, když nemám žádné velké bolesti..?
Jela bych se do nemocnice nechat vyšetřit, může se jednat o odtok nebo prosakování plodové vody. Kameníková
Pro akci je nutné přihlášení