Celkem výsledků pro výraz "termin porodu": 100
Dobrý den,chci se zeptat na Váš názor ohledně císařského řezu z důvodu inkontinence moči. Mám za sebou dva spontánní porody, oba bez komplikací. Po druhém porodu mi ale zůstaly problémy s udržením moči. Jsem 2 roky po druhém porodu a mám s tím stále problémy. Nyní jsem neplanovaně otěhotněla, miminko si necháme. Už teď mám ale strach, jak to se mnou bude, až porodím. Nyní mám klasické těhotenské nevolnosti, takže často zvracím a musím dodat, že se při každém zvracení doslova pomočím. :-( Při kašli, při kychnuti, při zasmátí..je to dost nepříjemné. Snažím se posilovat pánevní dno, ale výsledky zatím žádné. A teď k dotazu. Na poslední kontrole jsem sdělila problém své lékařce a zeptala se, zda by v mém případě, nebyl možný císařsky řez, neboť se bojím, jak to se mnou bude po 3. porodu. Lékařka mi ohledně inkontinence nic nerekla, jen chladně odpověděla, že třetí už půjde jako po másle. Docela mě to mrzí. Myslíte, že bych v tomto případě mohla mít nárok na císařský řez? Nebo jaký na to máte názor Vy?Děkuji za odpověď.
Dobrý den, v první řadě je potřeba, abyste absolvovala urogynekologické vyšetření, zda se vůbec o inkontinenci jedná, popřípadě jakého je typu a stupně. Na základě toho lze pak zvažovat, jakym způsobem budete rodit. Nevím, zda je praxe taková všude, ale měla by být, protože porodník musí důvod císařského řezu stanovit a na základě něčeho operaci schválit. Není to tak jednoduché, císařský řez musí být oprávněný, protože se jedná o poměrně rozsáhlou břišní operaci, která má také svá velká rizika a pokud by se Vám v průběhu císařského řezu něco závažného stalo, porodník musí argumentovat, proč se tento způsob porodu zvolil. Obecně se císařské řezy občas z důvodu inkontinence dělají, ale ve velmi vzácných případech a stav musí posoudit urogynekolog. Je pravdou, že 3. porod je většinou rychlý a nekomplikovaný a císařský řez pro Vás bude jistě daleko větší zátěží.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se zeptat, v září mám porodit a chtěla bych nasadit antikoncepci, je mi 18 let a další miminko už neplánujeme, máme dvě. Myslíte si, že po porodu mohu na svůj věk použít antikoncepci v injekci, popřípadě která by byla nejvhodnější? Děkuji.
Dobrý den, předpokládám, že budete po porodu chtít kojit a v tom případě nelze užívat klasickou antikoncepci. Je možné nasadit antikoncepci gestagenní, tzn. pouze s obsahem gestagenů popř. zavést nitroděložní tělísko, což je také pro ženu po porodu velmi pohodlná varianta. Obojí se řeší po skončení šestinedělí a váš gynekolog vám jistě rád poradí.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v těhotenství se mi na vnitřní straně kotníku udělaly křečové žíly, červené metličky, a po porodu se to nijak nezlepšilo. Pociťuji nepříjemný tlak v kotníku a lýtku. Před otěhotněním jsem užívala Ascorutin, ten mi pomáhal, ale nevím, zda-li bych si ho teď mohla vzít, když kojím. V těhotenství jsem krátce užívala Detralex, ale nijak zvlášť mi nezabíral. Mohla byste mi prosím poradit, co mohu užívat na tento problém, aby to nijak neublížilo miminku? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, nevím, jak dlouho jste po porodu, ale někdy vše chvíli trvá, tak buďte trpělivá. Sice jste porodila, ale i hormonální změny, které se odehrávají po porodu a během kojení, mají na tyto věci vliv. Nic jiného, než Detralex a stahovací punčochy vám cévní lékař asi v tuto chvíli, kdy kojíte, stejně nedoporučí. Je to ale pouze můj názor. Tyto potíže ale určitě spadají do kompetence cévního lékaře, nikoliv gynekologa.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, byla jsem včera v poradně ve 32 tt a při ultrazvuku se můj pan doktor pořád zabýval pánví miminka. Pravá pánev je malinká a levá má 7 mm a je prý o dost větší. Udělal mi obrázek a mám to ukázat po porodu pediatrovi, ale prý se nemám obávat, ale já jsem z toho nesvá. Srovná se to ještě během těch týdnů, nebo co mohu od toho očekávat? Pan doktor mi toho moc neřekl. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Zdendulka
Dobrý den, zřejmě nemáte na mysli pánev, ale ledvinovou pánvičku. Je to záležitost, která se opravdu většinou po porodu srovná, obzvlášt pokud je dilatace jen na jedné straně. Navíc 7 mm je jen minimální rozšíření. Častěji mají tento problém chlapečci. Po porodu lékaři miminko v porodnici zkontrolují, možná už do porodu bude vše v pořádku.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je pravděpodobnost předčasného porodu. Jsem 26+5tt. Už 2 měsíce mě hrozně bolí spodek (kostí). Hlavně kolem vchodu do pochvy. To přisuzuji, že se to chystá k porodu. Bojím se, že bude předčasný. Už 2mesic ležím a beru magnesium 3×2tablety. V těhotenské prukazce mám napsané. Naléhající část 1 (naléhá) a konsistence čípku 1( polotuhý), miminko je už od 20tt hlavičkou dolů. 13.9. vypadal čípek jako obrázek č. 2 od shora. Čípek měl 13.9. 37mm. Mám se bát? Je to hodně rizikové? Paní doktorka mi toho moc neřekne. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud máte čípek 37mm, rozhodně není třeba se v tuto chvíli obávat předčasného porodu. Až čípek délky 25mm a méně svědčí pro hrozící předčasný porod, ale i tak tomu být nemusí. Záleží, zda se čípek v určitém časovém odstupu zkracuje či nikoliv. Bolesti, které popisujete, mohou být spíše bolesti stydké kosti, což u některých žen bývá vlivem rozvolňování vaziva v těhotenství - rozhodně to není známka předčasného porodu. Tudíž myslím, že ani klidový režim není ve vašem případě příliš nutný.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem po porodu a již jsem nekojila, tak mi byla předepsána HA s tím, že ji mám začít brát první den, kdy se dostaví menstruace, tak jsem taky učinila. Včera jsem dobrala celé platíčko a celou tu dobu jsem menstruaci měla, tedy vlastně ještě mám, takže ji mám už 22 dní, je to po tom porodu normální, že se tělo ještě nějak pročišťuje? Přijde mi to hrozně dlouho. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, nevím, jak dlouho po porodu jste, ale pokud je již po šestinedělí, děloha by se čistit již neměla, pokud je v pořádku. Pokud krvácíte již 22 dní, pak doporučuji ultrazvuk cestou vašeho gynekologa, zda je děloha zcela prázdná a nejsou v ní např. malé zbytky placenty. Dobré by také bylo vyloučit těhotenství I dlouhým krvácením se může začátek těhotenství projevovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,dohledala jsem informaci, že v 7. týdnu po porodu již může peněžitou pomoc v mateřství čerpat manžel. Chtěla jsem se tedy zeptat, jelikož PPM trvá 28 týdnů, do čehož se započítává 6 týdnu před porodem, na které mám nárok pouze já jako těhotná a 6 týdnu po porodu, které musím také čerpat já a až následně na zbývajících 16 týdnů z 28 může PPM čerpat manžel? Je to tak?Nárok na čerpání (potvrzení o termínu porodu) mi vystaví gynekolog a následně když budeme chtít čerpání převést na manžela, tak vystaví, kdo?A ještě prosím jeden dotaz, po šestinedělí, kdy by se PPM přepsala na manžela, mohu být dále zaměstnaná u stávajícího zaměstnavatele a po vyčerpání PPM manželem, zažádám o rodičovský příspěvek a nastoupím na rodičovskou dovolenou?Snad je můj dotaz pochopitelný :) Moc děkuji za Váš čas a raduS pozdravemMichaela
Dobrý den,
otec dítěte má nárok pobírat peněžitou pomoc v mateřství (při splnění podmínek pro PPM) nejdříve od počátku sedmého týdne po porodu, pokud uzavře se ženou úředně ověřenou písemnou dohodu, že bude o dítě pečovat. Tu je možné uzavřít přímo na OSSZ a je potřeba ji doložit k žádosti. Pokud žena nepobírala PPM vůbec, pak otec může čerpat PPM po dobu 22 týdnů. Pokud žena pobírala PPM, pak se od 22 týdnů odečte doba, po kterou pobírala PPM žena, kromě doby šestinedělí. Vám vydá žádost o PPM gynekolog a předáte ji zaměstnavateli. Pokud následně půjde na PPM otec dítěte, potřebuje „Žádost o peněžitou pomoc v mateřství při převzetí dítěte do péče“, kterou dostane na pobočce OSSZ, případně u zaměstnavatele, nebo si ji může stáhnout na webu ČSSZ. Ještě doplním, že při pobírání PPM není možné vykonávat činnost, ze které nárok vznikl. Jiná práce omezená není.
Po převedení PPM na manžela, je možné abyste se vrátila do zaměstnání nebo můžete dále zůstat na mateřské dovolené i bez peněžité pomoci v mateřství a následně přejít na rodičovskou dovolenou a rodičovský příspěvek, případně před nástupem na rodičovskou dovolenou ještě vyčerpat řádnou dovolenou. Do zaměstnání ale není možné vrátit se dříve než po uplynutí 14 týdnů od nástupu na mateřskou dovolenou a zároveň dříve než po skončení šestinedělí, pokud už na mateřskou dovolenou nastoupíte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den paní doktorko, obracím se na Vas ohledně me menstruace. Mam uz 13 mesicu po porodu a poslední dva cykly jsem v den pocatku menstruace zažila opravdu šíleně bolesti v podbřišku, velky pocit na zvracení, jednou dokonce i zvracení, poleva mne horko a necítím se úplně dobře. Proto i kdyz nerada, dojde na to, ze si musim vzit panadol novum proti bolesti. Po nějaké done kdy prášek zapůsobí se mi uleví. Je tento stav pri menstruace po porodu normální nebo se mam znepokojovat a tento problem nejak resit se svou gynekolozkou? Dekuji za odpoved a Vas cas. Mejte se krasne Míša Myslivcová
Dobrý den, pokud jste od porodu již několik menstruací měla a až nyní nastala výrazná bolestivost při menstruaci, s porodem by to již nemělo souviset. Někdy se může jednat o přechodný stav,takže bych ještě počkala s návštěvou lékaře, navíc, pokud zaberou první den léky na bolest. Pokud by problémy byly dlouhodobé, obratte se na gynekologa.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,nemám nárok na PPM předběžně plánuju pracovat až do porodu a pak nastoupit na 6 týdnů na nemocenskou. Je možné, aby na mateřskou po šestinedělí nastoupil manžel? Bude moci čerpat PPM? Kdy nejpozději (po porodu) by na mateřskou mohl nastoupit? Děkuju předem za radu.
Dobrý den,
pokud Váš manžel splňuje podmínky pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM), může na ni nastoupit nejdříve od počátku sedmého týdne po porodu a čerpat ji v rozsahu 22 týdnů (31 týdnů u vícerčat). Minimální doba čerpání je 7 dní. PPM lze čerpat maximálně do 1 roku věku dítěte. K formuláři "Žádost o peněžitou pomoc v mateřství při převzetí dítěte do péče" je potřeba doložit písemnou dohodu, ve které bude uveden den, od kterého bude manžel o dítě pečovat a den porodu a Váš podpis na dohodě musí být úředně ověřen (lze přímo na OSSZ). Podmínkou nároku na PPM je účast na nemocenském pojištění po dobu alespoň 270 dní za poslední 2 roky před nástupem na PPM. Zároveň musí být manžel v době nástupu na PPM účasten nemocenského pojištění (jako zaměstnanec nebo dobrovolně jako OSVČ) nebo být v ochranné lhůtě, která je max. 7 dní. OSVČ musí navíc splnit podmínku alespoň 180 dní nemocenského pojištění jako OSVČ za poslední rok. Zaměstnanec čerpá v době pobírání PPM v zaměstnání rodičovskou dovolenou. OSVČ nesmí po dobu čerpání PPM vykonávat činnost osobně.
Pro akci je nutné přihlášení